Справа № 2-682-07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2007 року Краенолиманський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Саржевської І.В.
при секретарі Олійник С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Красний Лиман цивільну справу
за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Територіальної громади в особі Ямпільської
селищної ради міста Красний Лиман Донецької області про визнання права власності на
домобудівлю, суд, -
ВСТАНОВИВ:
04.06.2006 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на домобудівлю.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити, визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, не заперечує проти задоволення позову.
Представник відповідача, Територіальної громади в особі Ямпільської селищної ради, Воробйова Н.Д., діюча за довіреністю, позовні вимоги визнала повністю, не заперечує проти визнання права власності за ОСОБА_1 на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по АДРЕСА_1.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що у жовтні місяці 2006 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений договір купівлі-продажу домобудівлі, розташованої в АДРЕСА_1. У підтвердження зазначеного правочину, відповідач власноручно написав розписку, якою зазначив, що житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по вищезазначеній адресі, продав позивачу за певну грошову суму - 5000, 00 гривень.
З жовтня місяця 2006 року позивач володіє, розпоряджається та користується домобудівлею. Проживає в будинку, здійснює ремонт споруд, веде догляд за земельною ділянкою.
Договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчений.
У квітні мясяці 2007 року ОСОБА_2 став оформляти документи на домобудівлю, але документи, які б підтверджували право власності на будинок відсутні. При цьому було встановлено, що свідоцтво про право власності на будівлю, видане 03.05.1951 року Краснолиманським райкомунгоспом на ім*я ОСОБА_3, не зареєстровано у встановленому законом порядку.
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. У відповідності ст. 1261 ЦК України відповідач ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем на майно спадкодавця ОСОБА_3, інших осіб, які мають право на спадщину за законом чи за заповітом, не має.
Правила статті 41 Конституції України говорять «кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеного законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права
2
власності. Право приватної власності є непорушним».
Згідно статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
З договором купівлі-продажу продавець передає або зобов*язується передати майно у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов *язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму - стаття 655 ЦК України.
Якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до ст. 390 ЦК України, майно не може бути витребуване у нього - ст. 330 ЦК України.
Відповідно ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 328, 330, 334, 655 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.