Справа № 2/254-2008
З А О Ч Н Е
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
17 квітня 2008 року. Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Дубчака А.Г.
при секретарі Залокоцької В. Д.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1в інтересах ОСОБА_2до Лозівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про продовження строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
12.03.2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер батько ОСОБА_2 - ОСОБА_3, яка постійно проживав в с. Лозові Шаргородського району і після його смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельної частки (паю) розміром 2,2187 га, майнового паю в розмірі 900 грн. та банківського вкладу (рахунок НОМЕР_1) Ощадного банку України. В зв язку з тим, що вона пропустила шестимісячний строк звернення в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини через те, що не вірно зрозуміла роз ясень працівників сільської ради про порядок оформлення спадщини, а тому просить позов задоволити.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги повністю і суду пояснила, що її довірителька ОСОБА_2 фактично прийняла спадщину так, як управляє та користується спадковим майном та документами на нього, а пропустила строк для звернення до нотаріальної контори через не знання чинного спадкового законодавства і вади слуху та проживання за межами району, що перешкодило їй належним чинном дізнатися про порядок звернення до державної нотаріальної контори та завчасно звернутися про прийняття спадщини і просить суд позов задоволити.
Представник відповідача Лозівської сільської ради Голоднюк М. В. в судове засідання не з явилася, однак подала суду письмову заяву в якій позовні вимоги визнала повністю і заперечень щодо задоволення позову не має.
Заслухав позивачку, оглянув матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задоволити частково, поскільки:
Згідно ст.1270 ЦК України , для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття
спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини шляхом звернення в нотаріальну контору після смерті ОСОБА_3 з поважних причин, до яких суд відносить незнання чинного спадкового законодавства, вади слуху довірительки позивачки ОСОБА_2 та її проживання за межами району , що підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 від 03.05.2006 року; свідоцтвами про народження та одруження довірительки позивачки ОСОБА_2 довідкою виконкому Лозівської сільської ради Шаргородського району № 180 від 05.03.2008 року та довідкою Жмеринської МСЕК про інвалідність ОСОБА_2; Державним актом про право власності на земельну ділянку від 23.06.2003 року; свідоцтвом про право власності на майновий пай, виданим Лозівською сільськоїю радою Шаргородського району та іншими.
Таким чином, враховуючи дані обставини справи а також те, що позивачці та її довірительці досить шести місяців для звернення в нотаріальну контору для подачі заяви про прийняття спадщини, а тому,-
Керуючись ст.5-10, 13-15, 60, 79, 88, 174, 213-215, 218, 224 - 233 ЦПК України, ст. ст. 1270, 1272 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити повністю.
Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, мешканці АДРЕСА_1додатковий термін в шість місяців для подання нею заяви в Шаргородську державну нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_3, який до смерті проживав в с. Лозовій Шаргородського району Вінницької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду можна подати протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Головуючий: