Справа № 1/69-2008 р
В И Р О К
ім´ям України
11 червня 2008 року. Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Дубчака А.Г.
при секретарі Рошак К. В.
з участю прокурора Каменяр О. В.
адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця с. Юхимівки Шаргородського району Вінницької області, мешканця с. Пеньківки Шаргородського району Вінницької області, проживаючого по АДРЕСА_1, українця, громадянина України, неодруженого, не працюючого, з середньою освітою, неодруженого, військовозобовязанного, раніше судимого Тиврівським районним судом Вінницької області від 18 грудня 2007 року за ч. 2 ст. 286, ст.. 75 КК України до міри покарання у виді п'яти років позбавлення волі та звільненням його від відбування покарання із іспитовим строком в три роки,
в скоєнні злочину передбаченого ст. 296 ч. 1 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Підсудний ОСОБА_1, будучи раніше судимого Тиврівським районним судом Вінницької області від 18 грудня 2007 року за ч. 2 ст. 286, ст.. 75 КК України до міри покарання у виді п'яти років позбавлення волі та звільненням його від відбування покарання із іспитовим строком в три роки. Однак ОСОБА_1 під час іспитового строку на шлях виправлення не став, а знову вчинив злочин.
Так, 23.02.2008 року біля 22-ої години ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння на дискотеці в приміщенні будинку культури в с. Пеньківці Шаргородського району Вінницької області, умисно, з метою розпочати безпричинний конфлікт, грубо порушуючи громадський порядок, що супроводжується особливою зухвалістю, з мотивів явної неповаги до суспільства, ігноруючи існуючі в суспільстві елементарні правила поведінки, моральності, що виразилося в тому, що ОСОБА_1 наніс кулаком правої руки удар в область носа ОСОБА_3 та штовхнув його два рази руками в груди. В наслідок чого спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому кісток носа в середній третині без зміщення відламків та викривлення переділки носа; забій м яких тканин передньої черевної стінки. Після чого ОСОБА_1, продовжуючи свої хуліганські дії, безпричинно наніс ОСОБА_4 один удар ліктем правої руки в область правого ока. В наслідок чого спричинив їй тілесні ушкодження у вигляді крововиливу в ділянці правого ока, контузію середнього ступеню важкості правого ока помутніння сітківки правого ока. Вказані тілесні ушкодження відносяться до легких тілесних ушкоджень, які спричинили за собою короткочасний розлад здоров я.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю і суду пояснив, що він дійсно 23.02.2008 року біля 22-ої години, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, умисно, з метою розпочати безпричинний конфлікт, вдарив потерпілого ОСОБА_3 кулаком правої руки в область носа і штовхнув його двічі в груди та вдарив ліктем правої руки потерпілу ОСОБА_4 в область ока і в скоєному щиро розкаюється.
Крім повного визнання своєї вини підсудним його вина в пред'явленому йому обвинуваченні підтверджується іншими зібраними по справі доказами, а саме:
Висновками судово-медичних експертиз № 13 від 11.03.2008 року та № 14 від 14.03.2008 року, в сукупності про те, що тілесні ушкодження виявлені у потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відносяться до легких тілесних ушкоджень (а.с. 44- 50);
показами потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в сукупності про те, що підсудний ОСОБА_1 навмисне, безпричинно, наніс їм удари: ОСОБА_3 в область носа, а ОСОБА_4 в область правого ока, які спричинили їм легкі тілесні ушкодження;
показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в сукупності про те, що підсудний ОСОБА_1 напередодні вчинення злочину вживав спиртні напої /а.с. 24, 25/;
показами свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8., ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в сукупності про те, що підсудний ОСОБА_1 умисно, безпричинно, наніс тілесні ушкодження потерпілим ОСОБА_3 та ОСОБА_4 /а.с. 26-29, 30/;
Таким чином, оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд, приходить до висновку, що дійсно підсудний ОСОБА_1 скоїв злочин передбачений ст. 296 ч. 1 КК України, а саме: хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, що супроводжувалося особливою зухвалістю, оскільки умисно, з метою розпочати безпричинний конфлікт, грубо порушуючи громадський порядок, що супроводжується особливою зухвалістю, з мотивів явної неповаги до суспільства, ігноруючи існуючі в суспільстві елементарні правила поведінки, моральності, що виразилося в нанесенні
потерпілим легких тілесних ушкоджень, а тому повинен відповідати за вчинений злочин.
При обранні міри покарання суд враховує характер та ступінь громадської небезпеки злочинів, особу підсудного, який по місцю проживання характеризується негативно.
Обставини пом'якшуючі його відповідальність, що він молодий, важких наслідків від злочинів не наступило.
Обставиною обтяжуючою його відповідальність суд вважає вчинення ним злочину в стані алкогольного сп'яніння і враховуючи те, що він вчинив злочин маючи іспитовий строк суд вважає, що його виправлення і перевиховання можливе лиш в місцях ізоляції від суспільства, а тому, -
По справі заявлено два цивільних позови. про стягнення з підсудного ОСОБА_1 матеріальної та моральної шкоди на користь потерпілих ОСОБА_3 в розмірі 5 253 грн., з яких 1 253 грн. матеріальна шкода, що складається з вартості витрат на лікування в розмірі 469 грн. та харчування в розмірі 784 грн., а також моральної шкоди в розмірі 4 000 грн. та ОСОБА_4, що складається з вартості витрат на лікування в розмірі 519 грн. та витрат на харчування в розмірі 264 грн., а також моральної шкоди в розмірі 4 500 грн.
Враховуючи, що витрати на лікування потерпілих ОСОБА_3 підтверджуються платіжними документами про придбання ліків на суму 162,45 грн. та ОСОБА_4 на суму 96,65 грн., інші витрати на придбання ліків та продуктів харчування зібраними по справі доказами не підтверджуються, суд вважає, що позов в цій частині підлягає до часткового задоволення.
В частині стягнення моральної шкоди суд вважає позовні вимоги підлягають до часткового задоволення на суму по 1 500 грн., а тому, -
Керуючись ст.ст. 323; 324 КПК України, суд,-
П Р И С У Д И В :
Визнати ОСОБА_1винним за ч. 1 ст. 296 КК України і призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на два роки.
На підставі ст. ст. 71; 72 КК України шляхом переведення менш суворого виду покарання в більш суворий вид покарання обрати йому та шляхом часткового приєднання покарань обрати йому остаточну міру покарання у виді п'яти років шести місяців позбавлення волі з відбуттям покарання у кримінально-виконавчій установі.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити ту же підписку про не виїзд.
Строк відбуття покарання рахувати з дня взяття під варту.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 матеріальну шкоду в розмірі 162,45 грн. і моральну шкоду в розмірі 1 500 грн. та ОСОБА_4 в розмірі 96,65 грн. і моральну шкоду в розмірі 1 500 грн.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом 15-ти діб з часу його проголошення.
Головуючий: