Судове рішення #2355792
Справа № 2-609-2008

                                                                                        Справа № 2-609-2008

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

    І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

 

м. Селидове                                                                    05 червня 2008 року         Селидівський міський суд Донецької області  в складі: -головуючого судді Каніщєвої Н.О., при секретарі Конотопчик О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовною заявою

                           ОСОБА_1 до Селидівської

                            територіальної громади про визнання права  

                            власності на спадкове майно,-

в с т а н о в и в:

         ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Селидівської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно, в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2. Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді грошового вкладу на імОСОБА_2, який знаходиться в Ощадбанку № 5484/026 м. Українську на рахунку НОМЕР_1 з компенсаційними нарахуванням. Позивачка відноситься до першої черги спадкоємців за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, заповіт відсутній. Також спадкоємцями після смерті ОСОБА_2 є діти померлого - ОСОБА_3. та ОСОБА_4, які відмовились від їх часток спадщини на користь матері ОСОБА_1., про що свідчать нотаріально завірені заяви. Оскільки діти відмовились від прийняття спадщини на користь позивачки, тому вона просила суд визнати за нею право власності на грошовий вклад, який зберігається в Ощадбанку № 5484/026 м. Українськ на рахунку НОМЕР_1  з компенсаційними нарахуваннями, після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

            У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги повністю.

          Представник відповідача - Селидівської територіальної громади у судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій позовні вимоги позивача визнав повністю, та просить суд слухати справу у їх відсутність.       Зібраними доказами по справі судом встановлено, що згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2, виданого Коржиковським ЗАГС Евдаківського р-ну Воронешської області, ОСОБА_2. та ОСОБА_1. зареєстрували шлюб 13.10.1958 року, та ІНФОРМАЦІЯ_2 змінила прізвище на ІНФОРМАЦІЯ_3. Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3, виданого виконкомом Української міської ради м. Селидове Донецької області, ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно відповіді на запит Другої Селидівської державної нотаріальної контори м. Гірник від 17.04.2008 року за № 547, після смерті ОСОБА_2, спадкової справи не заводилось, заповітів від його імені конторою не посвідчувались. Згідно довідки № 1313 від 17.03.2008 року, виданої Селидівським відділення ВАТ “Державний ощадний банк України”, на ім'я ОСОБА_2 у ТВБВ № 5484/026 м. Українська є наявні вклади: НОМЕР_5 до нього компенсаційне нарахування НОМЕР_1; вклад НОМЕР_3 та вклад НОМЕР_4, заповітів по рахункам не має. Як вбачається із заяви від 21.01.2008 року, завіреної секретарем Сімосенко Української міської ради, ОСОБА_3 відмовляється від своєї части спадку, що залишилась після смерті батька ОСОБА_2, на користь матері ОСОБА_1.. Як вбачається із заяви від 22.01.2008 року, завіреної державним нотаріусом Ковпак В.І., ОСОБА_4 відмовляється від своєї части спадку, що залишилась після смерті батька ОСОБА_2, на користь матері ОСОБА_1. 

         Суд, заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює дані правовідносини дійшов висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню виходячи з наступного.

         Стаття 1261 ЦК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

         Відповідно до ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

          Стаття 1228 ЦК України передбачає, що вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку на випадок своєї смерті, скласти заповіт або зробити відповідне розпорядження банку. Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

         Судом встановлено, що позивачка відноситься до першої черги спадкоємців за законом на спадкове майно після смерті свого чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки діти відмовились від своїх часток спадщини, на користь матері, суд вважає, що позивачка має право на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 у вигляді грошових вкладів, які зберігаються в Ощадбанку № 5484/026 м. Українську на рахунках НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7 із всіма компенсаційними нарахування, що належать ОСОБА_2.    

         Керуючись ст.ст. 1261, 1228, 1296 ЦК України, ст.ст. 15,30,62,202 ЦПК України, суд, -

 

                                                             в и р і ш и в:   

          Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

           Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади, які зберігаються в Ощадбанку № 5484/026 м. Українськ на рахунках НОМЕР_5, НОМЕР_3, та НОМЕР_4 зі всіма компенсаційними нарахуваннями, що залишилися після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         

         Суддя

  • Номер: 6/316/69/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-609/2008
  • Суд: Енергодарський міський суд Запорізької області
  • Суддя: Каніщєва Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.06.2017
  • Дата етапу: 10.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація