Справа № 2-1025
2008 року
Заочне рішення
Іменем України
28 травня 2008 року м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Галчанського С.В.,
при секретарі Федоренко О.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб Оріхівського РВ УМВС України в Запорізькій області про визнання особи такою, що втратила право на проживання, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з цим позовом в якому зазначає, що:
1) проживає за адресою: АДРЕСА_1, квартиронаймачем був ОСОБА_4, батько позивача, якому на підставі ордеру 16 жовтня 1969 року була надана зазначена квартира;
2) у квартирі також зареєстрована відповідач, яка є сестрою позивача, але вона з 1983 року не проживає в цій квартирі, а проживає за адресою: АДРЕСА_2;
3) квартиронаймач ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, позивачу необхідно себе визнати квартиронаймачем;
4) посилаючись на ці обставини, позивач просить визнати відповідача такою, що втратила право на проживання у квартирі АДРЕСА_1, зобов'язати ВГІРФО Оріхівського РВ УМВС України в Запорізькій області скасувати реєстрацію місця проживання відповідача за вказаною адресою та визнати позивача квартиронаймачем.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позові, просив позов задовольнити.
Відповідач, повідомлена належним чином, у судове засідання не з'явилася і не повідомила суд про причину неявки. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про причину неявки суду не повідомив, про день і час проведення судового засідання повідомлений вчасно, у встановленому законом порядку.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, приходить до наступних висновків.
У судовому засіданні, відповідно до відомостей ордеру НОМЕР_1встановлено, що цей ордер видано ОСОБА_3 на право заселення трьохкімнатної квартири АДРЕСА_1 у складі сім'ї з шістьох чоловік. Ордер видано на підставі рішення виконкому Оріхівської міської ради та депутатів трудящих №19 від 16 жовтня 1969 року.
Відповідно до відомостей паспорту серії НОМЕР_2, виданого 29 січня 1996 року Оріхівським РВ УМВС України в Запорізькій області встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до відомостей акту обстеження житлового приміщення (квартири) від 19 квітня 2008 року, складеного депутатом Оріхівської міської ради 5-го скликання ОСОБА_5 у присутності двох свідків (сусідів) ОСОБА_6, що проживає у АДРЕСА_3 та ОСОБА_7, що проживає у АДРЕСА_4 встановлено, що у квартирі АДРЕСА_1 понад 20 років прописаний і проживає ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження разом зі своєю дружиною ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та неповнолітньою донькою ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження. Громадянка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження прописана, але не проживає у даному помешканні з 1983 року.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Відповідно до ч.1 ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до ст.72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, з'ясувавши фактичні обставини, дійсні причини позову, суд вважає за необхідне позов задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст.169 Цивільно процесуального кодексу України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч.1 ст.224 Цивільно процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71, 72 Житлового кодексу України, ст.ст.60, 169, 208-209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження такою, що втратила право на проживання у квартирі АДРЕСА_1.
Відділу громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб Оріхівського РВ УМВС України в Запорізькій області скасувати реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 громадянки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження.
Визнати ОСОБА_1 наймачем квартири АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка повинна відповідати по формі та змісту вимогам, передбаченим ст.229 ЦПК України. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого Цивільно-процесуальним кодексом України, а саме після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк, протягом якого розглядається заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
В загальному порядку, встановленому Цивільно-процесуальним кодексом України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області С.В.Галчанський