Судове рішення #2360491
Справа № 2-1080

Справа № 2-1080

2008 року

 

рішення

Іменем України

27 травня 2008 року                                                                                       м. Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого                                                               судді    Галчанського С.В.,

при секретарі                                                                          Федоренко О.В.,

за участю:

позивача                                                                               ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до філії Запорізьке обласне управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про визнання права власності на грошові вклади у порядку спадкування, -

встановив:

Позивач звернулася до суду з позовом в якому зазначає, що:

1) її мати, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті залишилась спадщина, яка складається із грошового вкладу на рахунку НОМЕР_1 в ощадбанку колишнього СРСР у філії ощадкаси №3011 м. Оріхів, правонаступником якого є Відповідач;

2) заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини позивач не подала, бо спадкового майна окрім грошового вкладу не було, а вклади на той час були «заморожені»;

4) на даний час у позивача виникла необхідність переоформити грошовий вклад на своє ім'я, тому позивач просить визнати за нею право власності на зазначений грошовий вклад.

У судовому засіданні позивач на позовних вимогах наполягає, просить їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, суду надіслав заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності та зазначає, що не заперечує проти задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані копії свідоцтв про народження, про смерть, про укладення шлюбу, паспорту, ощадної книжки філії 3011 м. Оріхів рахунок НОМЕР_1, вважає за необхідне позов задовольнити, визнати за позивачем право власності на спадкове майно, оскільки позивач є спадкоємцем за законом першої черги спадкодавця ОСОБА_2, інших спадкоємців немає.

Відповідно до ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкоємця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Керуючись ст.ст.60, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.1222,1223,1261,1268 ЦК України, суд -

вирішив:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на грошовий вклад на рахунку НОМЕР_1 у філії центральної ощадкаси №3011 м. Оріхів Запорізької області, правонаступником якого є філія Запорізьке обласне управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області                                                                            С.В.Галчанський

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація