Судове рішення #2360509
Справа № 2-279

Справа № 2-279

2008 року

 

рішення

Іменем України

20 березня 2008 року                                                                                     м. Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого                                                               судді    Галчанського С.В.,

при секретарі                                                                          Вискрєбєнцевій А.О.,

за участю:

позивача                                                                               ОСОБА_1,

відповідача                                                                            ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2, заінтересовані особи: Оріхівська районна державна адміністрація, Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» Оріхівського району про визнання права власності на майно у порядку спадкування, -

встановив:

Позивач звернулася до суду з позовом в якому зазначає, що:

1) її батько, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді 1/3 частки приватизованої квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки у розмірі 1,63 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області;

2) ще за життя спадкодавець склав заповіт, яким заповів все своє майно позивачу;

3) спадкоємцем, який має право на обов'язкову частку у спадщині є дружина спадкодавця, мати позивача ОСОБА_2, яка від своєї частки у спадщині відмовилась, інших спадкоємців немає;

4) позивач у встановлений законом строк звернувся із заявою про прийняття спадщини, а відповідач про відмову від прийняття спадщини до нотаріальної контори, але вияснилося, що у заповіті указана земельна частка згідно з сертифікатом про право на цю частку, а не земельна ділянка, згідно з державним актом на неї, а у свідоцтві про право власності на житло на сім'ю із трьох осіб не вказана частка батька позивача;

5) позивач просить визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді 1/3 частки приватизованої квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки у розмірі 1,63 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області.

У судовому засіданні позивач на позовних вимогах наполягає, просить їх задовольнити.

Відповідач просить задовольнити  вимоги позивача.

Представники заінтересованих осіб у судове засідання не з'явилися,  про причини неявки суду не повідомили, про день і час проведення судового засідання повідомлені вчасно у встановленому законом порядку.

Суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши надані копії свідоцтв про народження, про смерть, про укладення шлюбу, паспортів, заповіту, свідоцтва про право власності на житло, сертифікату на право на земельну частку (пай), державного акту на право власності на земельну ділянку, довідки про наявність обмежень (обтяжень) на земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки станом на день смерті спадкодавця, на 26.06.2007 року, заяв про відмову від прийняття спадщини, вважає за необхідне позов задовольнити, визнати за позивачем право власності на спадкове майно, оскільки позивач є спадкоємцем за заповітом та за законом першої черги спадкодавця ОСОБА_3, інші спадкоємці відмовились від прийняття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно ч.1 ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ч.3 ст.1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкоємця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1273 ЦК України Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

            Відповідно до ч.1 ст.1274 ЦК України спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.

Керуючись ст.ст.60, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.1222,1223,1261,1268,1273,1274 ЦК України, суд -

вирішив:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності у порядку спадкування на 1/3 частки приватизованої квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, земельної ділянки розміром 1,63 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, право на яку підтверджено Державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, виданого Оріхівською районною державною адміністрацією 10 березня 2006 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області                                                                            С.В.Галчанський

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація