Справа № 2-636
2008 року
рішення
Іменем України
13 березня 2008 року м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Галчанського С.В.,
при секретарі Вискрєбєнцевій А.О.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на житловий будинок, -
встановив:
Позивач звернулася до суду з позовом в якому зазначає, що 14 жовтня 2007 року уклала з Відповідачем договір купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1. При укладенні договору купівлі-продажу Позивач сплатила Відповідачу під розписку п'ять тисяч гривень. Але Відповідач згодом став вимагати доплатити йому ще п'ятсот гривень та відмовився від нотаріального посвідчення договору до виплати цієї суми грошей, хоча відповідно до умов договору брав на себе зобов'язання з нотаріального посвідчення цього договору купівлі-продажу. Позивач просить визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1, визнати за нею право власності на зазначений будинок.
У судовому засіданні Позивач на позовних вимогах наполягає, просить їх задовольнити.
Відповідач проти задоволення позову не заперечував.
Суд, вислухавши пояснення Позивача, Відповідача, дослідивши надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Договір купівлі-продажу житлового будинку було укладено та підписано сторонами 14 жовтня 2007 року. Позивач сплатила зазначену у договорі суму коштів Відповідачу, про що свідчить розписка від 14 жовтня 2007 року, підписана Позивачем, Відповідачем та двома свідками. Умови договору Позивачем виконано повністю, Відповідачем умови договору виконані частково, оскільки він брав на себе зобов'язання з нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, яке не виконав.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів.
Відповідно до вимог ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Керуючись ст.ст.60, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. 328, 220 ЦК України суд,
вирішив:
Позовну заяву задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1, укладений 14 жовтня 2007 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області С.В.Галчанський
- Номер: 4-с/486/14/2017
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-636/2008
- Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Галчанський С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2017
- Дата етапу: 28.08.2017