Судове рішення #23656120

713/891/12


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


14.06.2012 м. Хуст



Хустський районний суд Закарпатської області

в складі головуючого судді: Данюк В.В.

при секретарі: Марченко А.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -



В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся в Хустський районний суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що вони уклали шлюб 01 серпня 2009 року у відділі РАЦСу Хустського районного управління юстиції Закарпатської області за актовим записом № 187. Від спільного подружнього життя у них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилася одна дитина - син ОСОБА_3. Причиною розірвання шлюбу є те, що у них різні характери та погляди на сімейне життя. Вони втратили повагу один до одного. Шлюбні стосунки не підтримують. Разом не проживають більше року. Примирення між ними є неможливим. Шлюб носить формальний характер. Просить суд винести рішення, яким шлюб між ним та відповідачкою розірвати.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав просив суд їх задоволити з мотивів викладених у заяві.

Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання повторно не з'явилася, про день, час та місце розгляду справи її належним чином повідомлено, що стверджується поштовими повідомленнями про вручення судової повістки та отримання телеграми.

У порядку ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідачки провівши заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів. Позивач не заперечив проти такого порядку розгляду справи.

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити виходячи з наступного.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що сторони уклали шлюб 01 серпня 2009 року у відділ РАЦСу Хустського районного управління юстиції Закарпатської області за актовим записом № 187, що стверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 01.08.2009 року. Від спільного подружнього життя у них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народився син ОСОБА_3. (а.с. 5). Причиною розірвання шлюбу є те, що сторони не зійшлися характерами, їхній шлюб носить формальний характер, вони втратили повагу один до одного. Шлюбні відносини не підтримують біля року. Наданий судом строк для примирення сторін з метою збереження сім'ї не призвів до бажаного результату.

Відповідно до ст. 112 СК України 1. Суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. 2. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, та інтересам їх дитини суд приходить до висновку, що шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 169, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 112 СК України, суд,-



Р І Ш И В :


Позов задоволити.

Шлюб, зареєстрований 01 серпня 2009 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Хустського районного управління юстиції Закарпатської області за актовим записом № 187 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Залишити ОСОБА_2 прізвище, отримане нею під час державної реєстрації шлюбу з ОСОБА_1 - «ОСОБА_1».

При реєстрації розірвання шлюбу в органах ДРАЦСу стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 по 8,50 гривень державного мита.

Неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити на вихованні матері ОСОБА_2.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області.



Суддя Хустського

районного суду: Данюк В.В.


14.06.2012


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація