Судове рішення #23673591

Справа № 712/11607/12


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04 липня 2012 року



Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:


головуючого судді -Зареви Н.І.,

секретаря судового засідання -Голод С.О.,


з участю:

позивача -ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Першої Ужгородської державної нотаріальної контори, про визначення часток в спільній сумісній власності,-

В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся в суд із заявою про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності на квартиру НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1. Позовна заява мотивована тим, що згідно свідоцтва про право власності співвласниками зазначеної квартири є двоє осіб: ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Оскільки розмір часток у свідоцтві про право власності визначений не був, а відповідно до ст. 355 ЦК України зазначена квартира є спільною сумісною власністю всіх зазначених у свідоцтві осіб, для оформлення спадщини заявнику необхідно визначити розмір частки у праві спільної власності на квартиру, належної спадкодавцю на момент смерті.

У судовому засіданні позивач вимоги підтримав, просив їх задоволити.

Відповідач подав заяву, в якій просив розглянути справу у відсутності його представника.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Свідоцтвом про право власності на житло від 26 червня 2001 року, зареєстрованим Ужгородським державним підприємством технічної інвентаризації 30 липня 2001 року в реєстровій книзі за №18115, стверджується, що співвласниками квартири НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1, є дві особи: ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Оскільки розмір часток у свідоцтві про право власності не визначено, зазначена квартира відповідно до ст. 355 ЦК України є спільною сумісною власністю всіх зазначених у свідоцтві осіб.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 11.01.2012 року ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, внаслідок чого відкрилася спадщина на належне їй майно.

Згідно вимог п. 224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

Відповідно до ч.1 ст. 357 ЦК України при визначенні часток у праві спільної часткової власності частки вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Враховуючи, що між співвласниками вказаної квартири договір про встановлення або зміну розміру часток не укладався, суд приходить до висновку, що частки позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у праві спільної власності на квартиру НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1, станом на ІНФОРМАЦІЯ_1 -день смерті ОСОБА_2, -були рівними і становили по 1/2 кожна.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 355 - 357 ЦК України, ст.ст. 208, 209, 212-215, 218, 256, 259 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :


Позов задоволити.


Встановити, що частки ОСОБА_1, та ОСОБА_2 у спільній власності на квартиру НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1, станом на 10 січня 2011 року -день смерті ОСОБА_2, були рівними і становили по 1/2 кожна.


Апеляційна скарга на рішення суду може бути протягом десяти днів з дня його проголошення.


Суддя Н.І.Зарева




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація