ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 червня 2006 р. | № 2-9/13854-05 |
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.–головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Джунь В.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю “Еталон”, м. Сімферополь
на ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.04.2006
зі справи № 2-9/13854-2005
за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Сімферополь
до товариства з обмеженою відповідальністю “Еталон”
про стягнення 18425 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 01.11.2005 позов задоволено: з товариства з обмеженою відповідальністю “Еталон” на користь позивача стягнуто 18425 грн. заборгованості зі сплати штрафних санкцій за недодержання законодавчо встановленого нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.04.2006 апеляційну скаргу повернуто товариству з обмеженою відповідальністю “Еталон” без розгляду у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження цього рішення.
У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України товариство з обмеженою відповідальністю “Еталон” просить скасувати оскаржувану ухвалу суду апеляційної інстанції та передати справу на розгляд до апеляційного господарського суду.
У зв’язку з набранням чинності Кодексом адміністративного судочинства України (далі –КАС України) до компетенції адміністративних судів віднесено усі публічно-правові спори, позивачами в яких є особи, на захист прав, свобод та інтересів яких подано адміністративний позов до суб’єкта владних повноважень (статті 2, 3, 17, 50 і 104 названого Кодексу).
Згідно із статтею 8 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров’я України та органами місцевого самоврядування.
Відповідно до приписів пункту 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1434, Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому.
Згідно з пунктом 9 цього ж Положення для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Мінпраці утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної чисельності його працівників.
За змістом статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” саме Фонду соціального захисту інвалідів надано право на стягнення адміністративно-господарських санкцій за недодержання законодавчо встановленого нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Таку правову позицію викладено й Верховним Судом України у постанові від 17.01.2006 зі справи № 13/189.
Відповідно до приписів абзаців першого та другого пункту 6 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України встановлено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами КАС України. Касаційний перегляд рішень за такими справами здійснює Вищий адміністративний суд України за правилами КАС України.
Згідно з абзацом першим пункту 7 розділу VII КАС України “Прикінцеві та перехідні положення” (в редакції Закону України від 06.10.2005 № 2953-IV) після набрання чинності цим Кодексом позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності КАС України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
В абзаці другому пункту 10 того ж розділу КАС України зазначено, що касаційні скарги (подання) на рішення господарських судів у справах, визначених пунктом 7 цього розділу, що подані до набрання чинності цим Кодексом і не розглянуті Вищим господарським судом України, передаються для вирішення до Вищого адміністративного суду України.
Керуючись наведеними нормами КАС України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Еталон” на ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 25.04.2006 з матеріалами справи № 2-9/13854-2005 передати до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя В. Джунь