Судове рішення #2379022
Копія:

Копія:

Справа №2-557/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«4» вересня 2007 року Сумський районний суд Сумської області у складі:

Головуючого  -   судді Моісеєнко О.М.,

При секретарі                 Сердюк Л.В.,

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за позовом ОСОБА_1 До ОСОБА_2 Про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

Встановив:

Позивач звернулась до суду з тих підстав, що між нею та відповідачем вирішувалось питання про укладення мирової угоди по справі за позовом ОСОБА_2 до неї, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про виселення та вселення до квартири. В рахунок майбутньої мирової угоди вона передала відповідачу 1000 грн. Мирова угода укладена не була і справа закінчилась вирішенням справи з винесенням рішення. Гроші відповідач їй не повернув, просила стягнути з відповідача 1000 грн. матеріальної шкоди та 10000 грн. відшкодування моральної шкоди.

Під час розгляду справи позовні вимоги змінила, внаслідок сплати їй відповідачем 1000 грн. отриманих раніше коштів, просила стягнути з відповідача 10000 грн. відшкодування моральної шкоди, яку обгрунтувала тим, що з травня 2007 року вона не мала змоги іншим способом розпорядитись власними грошима, переживала через те, що відповідач шахрайським способом заволодів її коштами. Крім того, просила стягнути на її користь понесені нею судові витрати по справі.

Відповідач позов не визнав повністю. Під час розгляду справи передав позивачу 1000 грн., які ним були отримані в рахунок укладення мирової угоди. Суду пояснив, що пропонував позивачу повернути ці гроші, однак вона відмовлялась. Від сплати судових витрат відмовився, оскільки вважає, що позивач могла вирішити справу без звернення до суду.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що між сторонами по справі розглядалась судом справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ВПРФО Сумського РВ УМВС, про виселення з квартири, спонукання до зняття з реєстрації в ній, вселення в квартиру, зобов»язання не перешкоджати в користуванні нею, встановлення порядку користування квартирою, стягнення 1800 грн. не отриманої мінімальної заробітної плати та 10000 грн. моральної шкоди. Під час розгляду зазначеної справи між сторонами складались проекти мирової угоди (а. с. 6,7). В рахунок мирової угоди 17 травня 2007 року позивач передала, а відповідач отримав 1000 грн.(а.с.12). Мирова угода між сторонами досягнута не була і по вищевказаній справі було 11 червня 2007 року винесене рішення (а.с.8-11).

Фактично між сторонами була домовленість, спрямована на зміну цивільних прав та обов»язків, зокрема в частині використання права на житло. Гроші, згідно розписки, були передані в ході обговорення майбутнього договору - мирової угоди. Як встановлено у судовому засіданні, сторони не дійшли згоди відносно умов мирової угоди і вона укладена не була. При цьому доказів на умисне ухилення від укладання мирової угода іншою стороною жодна із сторін не надала.

 

2

За наведених обставин немає підстав вважати, що гроші були прийняті відповідачем неправомірно.

Крім того, формою договору у даному випадку є розписка, яка не передбачає можливості стягнення моральної шкоди за будь-яких підстав.

Враховуючи викладене, відсутні підстави для відшкодування моральної шкоди.

В частині відшкодування судових витрат вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню частково, оскільки відповідач кошти у сумі 1000 грн. повернув після звернення позивача до суду з позовом під час розгляду справи. Доказів на реальне намагання повернення цієї суми відповідачем у вигляді поштових переказів, тощо, ним не надано.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст.88, 89, 213,215 ЦПК України, ст.ст.ч.1 ст.614, 626, 628 ЦК України, суд

Вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 вісімдесят одну грн. судових витрат по справі.

В іншій частині позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Сумського районного суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга - протягом двадцяти днів з/цня подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація