Судове рішення #23802255

Справа № 1/2609/985/12

В И Р О К

Іменем України


18 липня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді Мартинова Є.О.,

при секретарі Моргушко Л.В.,

з участю прокурора Білошицького М.В.,

захисника ОСОБА_1,

підсудного ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві в приміщенні суду кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Києва, українця, громадянина України, освіти середньої, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 309 КК України, -

В С Т А Н О В И В:


31 січня 2012 року, приблизно о 13 годині 30 хвилин, ОСОБА_2 перебував на території Солом'янського ринку, що по вулиці Солом'янській, 24 в місті Києві. В цей час в нього виник протиправний умисел, спрямований на незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу «канабісу», з метою його подальшого вживання.

Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи протиправно, ОСОБА_2 у невстановленої судовим слідством особи, незаконно, безоплатно та без мети збуту придбав особливо небезпечний наркотичний засіб «канабіс», який помістив до правої кишені своєї куртки, в яку був одягнутий та з цього часу почав його незаконно без мети збуту зберігати при собі для власного вживання без мети його подальшого збуту.

Після цього ОСОБА_2 пішою ходою вирушив до будинку в якому він проживає, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Цього ж дня, приблизно о 14 годині 15 хвилин ОСОБА_2, знаходячись біля власного будинку АДРЕСА_1, був затриманий працівниками міліції та доставлений в службовий кабінет дільничного інспектора міліції Солом'янського РУ ГУ МВС України в місті Києві, розташованого по проспекту Червонозоряному, 57 в місті Києві, де у нього під час проведення поверхневого огляду, в період часу з 14 години 30 хвилин до 14 години 45 хвилин, працівниками міліції, з правої кишені його куртки, було виявлено та вилучено подрібнену речовину зеленого кольору рослинного походження -особливо небезпечний наркотичний засіб «канабіс», масою в перерахунку на суху речовину 9,05 г, яку було поміщено до білого паперового згортку.

Крім того ОСОБА_2 12 квітня 2012 року, приблизно о 11 годині 00 хвилин, перебував в особистих справах по вулиці Волгоградській, 35-А в місті Києві. В цей час він зустрів невстановлену судовим слідством особу -наглядно знайомого підсудному таксиста на ім'я ОСОБА_4, який в свою чергу запропонував ОСОБА_2 придбати в нього наркотичний засіб -«канабіс». Після отримання вказаної пропозиції у ОСОБА_2 виник протиправний умисел, спрямований на повторне незаконне без мети збуту придбання особливо небезпечного наркотичного засобу -«канабісу», для власного вжитку.

Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи повторно ОСОБА_2, шляхом сплати невстановленій судовим слідством особі грошових коштів в розмірі 100 гривень 00 копійок, придбав у неї особливо небезпечний наркотичний засіб -«канабіс», який знаходився в паперовому згортку, який помістив за ремінь штанів в які був одягнутий та став незаконно, повторно без мети збуту зберігати його при собі. Після чого пішою ходою вирушив в напрямку проживання а саме за адресою: АДРЕСА_1.

12 квітня 2012 року приблизно об 11 годині 50 хвилин по вул. Озерній, 7 в місті Києві, працівниками міліції був затриманий ОСОБА_2, якого було доставлено до приміщення дільничного пункту міліції, по проспекту Червонозоряному, 57 в місті Києві, де в перебігу огляду ОСОБА_2, за ременем який знаходився на штанах в які він був одягнутий, було виявлено та вилучено білий паперовий згорток, заповнений подрібненою речовиною зеленого кольору рослинного походження, тобто з особливо небезпечним наркотичним засобом «канабісом», загальною вагою в перерахунку на суху речовину 10,53 г, який він повторно незаконно придбав та зберігав без мети збуту.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнав повністю і у вчиненому розкаявся, дав зізнавальні показання у справі, повідомивши, що 31 січня 2012 року, приблизно о 13 годині 30 хвилин, він, знаходячись на території Солом'янського ринку, що по вулиці Солом'янській, 24 в місті Києві, зустрів наглядно знайомого на ім'я ОСОБА_3, який запропонував йому наркотичний засіб «канабіс» безоплатно. ОСОБА_2 погодився та придбав особливо небезпечний наркотичний засіб «канабіс», який помістив до правої кишені своєї куртки, у яку був одягнутий, та став його незаконно без мети збуту зберігати при собі. Після цього він пішки вирушив до себе додому. Цього ж дня, приблизно о 14 годині 15 хвилин, підходячи до будинку АДРЕСА_1, ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції та доставлений в службовий кабінет дільничного інспектора міліції Солом'янського РУ ГУМВС України в місті Києві, розташованого по проспекту Червонозоряному, 57 в місті Києві, де у нього, під час проведення поверхневого огляду працівниками міліції, з правої кишені куртки було вилучено «канабіс». Крім того він 12 квітня 2012 року, приблизно о 11 годині 00 хвилин, перебував в особистих справах по вулиці Волгоградській, 35-А в місті Києві. В цей час він зустрів наглядно знайомого йому таксиста на ім'я ОСОБА_4, який в свою чергу запропонував ОСОБА_2 придбати в нього наркотичний засіб -«канабіс», на що він погодився та, сплативши тому 100 гривень, для власного вживання придбав наркотичний засіб -«канабіс», який знаходився в паперовому згортку, який помістив за ремінь штанів в які був одягнутий, після чого вирушив в напрямку проживання а саме за адресою: АДРЕСА_1. 12 квітня 2012 року приблизно об 11 годині 50 хвилин по вул. Озерній, 7 в місті Києві, він був затриманий працівниками міліції та під час огляду в нього було виявлено та вилучено білий паперовий згорток з наркотичним засобом «канабісом». ОСОБА_2 повідомив, що він у повній мірі усвідомив злочинний характер своїх дій, щиро розкаявся та просив суд суворо його не карати.

Слід зазначити, що показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.

У даній кримінальній справі на підставі ст. 299 КПК України в судовому засіданні було використано спрощений порядок дослідження доказів, а саме було допитано підсудного ОСОБА_2 та досліджено матеріали, що характеризують особу підсудного.

Таким чином суд дослідив, оцінив та проаналізував зібрані по справі докази у їх сукупності та прийшов до висновку, що дійсно своїми умисними протиправними діями, які виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України.

Крім того, своїми умисними протиправними діями, які виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, вчиненими повторно, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України.

При призначенні виду та міри покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, дані, що характеризують підсудного.

Згідно ст. 66 КК України, обставинами, які пом'якшують покарання підсудного суд вважає те, що ОСОБА_2 щиро розкаявся у вчиненні злочинів, за місцем проживання характеризується позитивно, з моменту скоєного сплинуло більш ніж три місяці, у зв'язку з чим суспільна небезпека його особи та вчиненого значно знижена.

Згідно ст. 67 КК України, обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

Беручи до уваги характер, ступінь тяжкості та суспільну небезпеку скоєного ОСОБА_2 злочину, особу підсудного, наявність кількох пом'якшуючих та відсутність обтяжуючих покарання обставин, суд вважає, що підсудному необхідно обрати міру покарання у вигляді позбавлення волі, але оскільки його перевиховання і виправлення можливе без ізоляції від суспільства, то його допустимо звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши випробувальний строк та зобов'язавши щомісячно з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Таке покарання та застосування стосовно ОСОБА_2 ст.ст. 75, 76 КК України, є необхідним та достатнім для його виправлення і попередження вчинення ним нових злочинів.

У справі цивільний позов не заявлено. Арешт на майно не накладався.

По справі було проведено експертні дослідження, загальна вартість яких становить 705 гривень 60 копійок, що є судовими витратами по справі, а тому зазначена сума грошових коштів підлягає стягненню з засудженого на користь експертної установи, що проводила дослідження.

Речові докази у справі: 1. Наркотичний засіб «канабіс», залишковою вагою 8,85 г (зберігається в камері зберігання речових доказів Солом'янського РУ ГУ МВС України в місті Києві) -підлягає знищенню; 2. Наркотичний засіб «канабіс», залишковою вагою 10,33 г (зберігається в камері зберігання речових доказів Солом'янського РУ ГУ МВС України в місті Києві) -підлягає знищенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:


ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі.

На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточне покарання засудженому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, призначити у виді 3 (трьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України від призначеного покарання ОСОБА_2 звільнити з випробуванням, призначивши іспитовий строк 2 (два) роки та зобов'язавши не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Контроль за поведінкою засудженого ОСОБА_2 покласти на органи виконання покарань за місцем його проживання.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу стосовно ОСОБА_2 залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речові докази у справі: 1. Наркотичний засіб «канабіс», залишковою вагою 8,85 г (зберігається в камері зберігання речових доказів Солом'янського РУ ГУ МВС України в місті Києві) -знищити; 2. Наркотичний засіб «канабіс», залишковою вагою 10,33 г (зберігається в камері зберігання речових доказів Солом'янського РУ ГУ МВС України в місті Києві) -знищити.

Стягнути з засудженого ОСОБА_2 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України в місті Києві, Код ЗКПО: 25575285, реєстраційний рахунок 31253272210699, Банк ГУДКУ у Київській області, МФО 821018 - 705 гривень 60 копійок судових витрат по справі за проведення судових криміналістичних експертиз.

Вирок суду на протязі 15 діб може бути оскаржений до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва, а засудженим ОСОБА_2 на протязі вказаного строку з моменту отримання копії вироку.




Суддя Солом'янського районного суду

міста Києва Мартинов Є.О.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація