Справа № 2-923/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2008 року м. Вінниця
Вінницький районний суд в складі:
головуючого судді: Андронов В.М.
при секретарі: Обревської О.А.
з участю позивача: ОСОБА_1
відповідача : ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів утримання на неповнолітньої дитини ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дітей, посилаючись на те, що вони 04 травня 1991 року зареєстровано шлюб сторін по справі в Лука -Мелешківській сільській раді.
Спільно сторони проживали в АДРЕСА_1 який належить їй на праві власності.
Під час шлюбу у них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком яких являється ОСОБА_2.
В грудні 2007 року відповідач залишив сім'ю. На утримання дітей не надає ніякої матеріальної допомоги. Посилаючись на те що звільнився з роботи та ніде не працює.
ЇЇ мінімальна зарплата в розмірі 500 грн. є недостатньою для утримання двох дітей. Оскільки відповідач ухиляється від надання матеріальної допомоги , вона звертається до суду , щоб в примусовому порядку стягувались аліменти на двох дітей в розмірі по 300 грн. на кожного.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги зменшила і просила суд винести рішення, яким стягувати з відповідача на її користь на утримання двох дітей аліменти в розмірі по 200 грн. на кожну дитину, щомісячно до їх повноліття.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні зменшені позовні вимоги визнав та не заперечував проти стягнення з нього аліментів по 200 грн. на кожну дитину, щомісячно .
Суд, заслухавши пояснення сторін по справі, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що сторони по справі перебувають з 04.05.1991 року у зареєстрованому шлюбі . Від шлюбу у них народилось двоє дітей: син ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1, та НОМЕР_2, в яких батьком записаний - відповідач ОСОБА_2 (а.с.5,6).
Згідно довідки Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області від 07.05.2008 року за №508 вбачається, що на утриманні у позивачки по справі знаходяться її двоє неповнолітніх дітей (а.с.7)
Право на отримання аліментів має той з подружжя на утриманні, якого знаходиться дитина.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Враховуючи, що факт знаходження дітей на утриманні позивачки є доведеним, а відповідач не приймає участі в її утриманні та не надає матеріальної допомоги позивачці, яка її потребує, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають до задоволення .
Крім того, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають до стягнення на користь держави судові витрати, які складаються з суми судового збору 51 грн., витрат пов'язаних з інформаційно-технічним розглядом справи в сумі 7,50 грн.
Керуючись ст. ст.80, 180, 184 СК України, ст.ст. 10, 11,15, 59, 60,88,130, 209, 212,213, 214, 215, 367 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, уродженця та жителя АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання двох дітей: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі у розмірі по 200 грн. на кожну дитину, щомісячно , до досягнення кожним повноліття, починаючи з 12.05.2008 року.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривні та витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 7 гривень 50 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий