Справа № 2-0-55/08
РІШЕННЯ
іменем України
26 червня 2008 р. м.Вінниця
Вінницький районний суд в складі:
головуючого судді: Андронова В.М.
з участю народних засідателів: ОСОБА_1, ОСОБА_2
при секретарі: Шуляк Т.
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_3 з викликом опікунської ради Вінницької РДА про визнання особи недієздатною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулась до суду з заявою з викликом зацікавленої особи Вінницької РДА про визнання ОСОБА_4 недієздатною, посилаючись на те, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 є її рідної дочкою, лікарі визначили їй діагноз :відставання в психічному розвитку, загальна недорозвинутість мовлення у дитини у уродженою мікроцефалією в результаті раннього органічного ураження центральної нервової системи, що підтверджується висновком.
Згідно консультативного висновку Вінницької обласної психоневролгічної лікарні ім.Ющенко у ОСОБА_4 встановлено діагноз: перитинальна пінфалопатія, синдром рухових порушень , а згідно рішення ВКК Вінницької ЦКЛ від 23.04.2008 р. встановлено діагноз Дитячий церебральний параліч,атактична форма.
В даний час ОСОБА_4 знаходиться на обліку в Вінницькому РТМО та у Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім.Ющенко.
Вона помічає, що ОСОБА_4 не орієнтується в обставинах свого життя, взагалі не розмовляє, не розуміє значень запитань , не може на них відповісти. Донька абсолютно не здатна сама обходити себе, самостійно придбати товари в магазині, забезпечити себе їжею та іншим необхідним доглядом.
Вона потребує постійного стороннього догляду та допомоги.
Для оформлення в подальшому опіку над своєю дочкою вона звертається з даною заявою до суду.
У судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 заяву підтримала повністю та просить визнати її дочку ОСОБА_4 недієздатною та призначити їй опікуна.
Представник опікунської ради при Вінницькій РДА в судовому засіданні не заперечує проти задоволення даної заяви.
Суд заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно консультативного висновку дитячої поліклініки Київського НДІ педіатрії, акушерства та гінекології ім. проф. П.М.Буйко за № 4187 від 16.10.1996 р., ОСОБА_4 визначено діагноз : відставання в психічному розвитку, загальна недорозвинутість мовлення у дитини у уродженою мікроцефалією в результаті раннього органічного ураження центральної нервової системи (а.с.3)
Згідно консультативного висновку Вінницької обласної психоневролгічної лікарні ім.Ющенко у ОСОБА_4 встановлено діагноз: перитинальна пінфалопатія, синдром рухових порушень , а згідно рішення ВКК Вінницької ЦКЛ від 23.04.2008 р. встановлено діагноз Дитячий церебральний параліч, атактична форма (а.с.4)
Згідно довідки лікарняно-консультативної комісії ЛКК за станом здоров'я ОСОБА_4 потребує постійного стороннього догляду (опіки) (а.с.13)
Як вбачається з акту №123 стаціонарної судово-психіатричної експертизи від 05.06.2008 р. Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка О.І. ОСОБА_4 страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді важкої розумової відсталості і внаслідок свого захворювання вона позбавлена здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Відповідно до ст. 241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклувальника або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Згідно ч. 2 ст. 240 ЦПК України судові витрати, пов'язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною відносяться на рахунок держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10,11,209, 212-215, 237, 240, 241 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, недієздатною.
Встановити над ОСОБА_4 опіку та призначити їй піклувальника її матір -ОСОБА_3.
Судові витрати пов'язані з провадженням справи віднести на рахунок держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий:
Народні засідателі: ОСОБА_1
ОСОБА_2