КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-21123/08
У Х В А Л А
Іменем України
"25" червня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді Маслія В.І.
Суддів: Бистрик Г.М., Файдюка В.В.
при секретарі Кравчук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксації судового процесу, в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України, заяву управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області, про стягнення 1438,95 грн.,
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2010 року апеляційну скаргу УПФ України в Житомирському районі Житомирської області задоволено частково. Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 10.02.2009 року змінено, виклавши третій абзац резолютивної частини в наступній редакції: «зобов'язати УПФ України в Житомирському районі Житомирської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». В решті постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 10.02.2009 року залишено без змін.
Відповідач, посилаючись на ст. 170 КАС України подав заяву про роз'яснення даної постанови, де просить роз'яснити виходячи із якого мінімального розміру пенсії за віком необхідно здійснювати перерахунок.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2010 року слід роз'яснити наступним чином.
Згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з наступними змінами, дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Розмір мінімальної пенсії за віком згідно ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Законом, який визначає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у даному випадку є Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (№ 489-V від 19.12.2006 року), статтею 62 якого затверджено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 2007 рік.
Наявність такого права у позивача є визначальною для вирішення даного спору, крім того, це право гарантується ч. 2 ст. 46 Конституції України.
За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Згідно з ч. 3 ст. 67 вказаного Закону, яка набрала чинності 31.10.2006 року, у разі збільшення визначеного законом розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір доплати до пенсії, визначений відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Перерахунок доплати до пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для підвищення до пенсії, як дитині війни є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Керуючись ст.ст. 160, ст. 170 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Заяву управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2010 року задовольнити.
Роз'яснити, що перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 слід здійснити з урахуванням щомісячної підвищеної на 30% мінімальної пенсії за віком з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з урахуванням проведених виплат.
Ухвала апеляційної інстанції за наслідками її перегляду, набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Маслій В.І.
Судді: Бистрик Г.М.
Файдюк В.В.