АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01601, м. Київ, МСП, вул. Володимирська, 15
Справа № 22-5912 Головуючий у І -ій інстанції - Зубков СО.
Доповідач - Карпенко СО.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2007 року колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду міста Києва в складі: головуючого - судді Карпенко СО.
суддів Наумчука М. І., Пікуль А.А.,
при секретарі Горбань А.В.
з участю представника заявника - Заболотного С. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Банк Руский Стандарт» на ухвалу судді Шевченківського районного суду міста Києва від 11 травня 2007 року в справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Банк Руский Стандарт»
про видачу судового наказу
про стягнення з ОСОБА_1
заборгованості по кредиту,
встановила:
Ухвалою судді Шевченківського районного суду міста Києва від 11.05.07 року ТОВ «Банк Руский Стандарт» відмовлено у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1. заборгованості по кредиту.
У поданій апеляційній скарзі ТОВ «Банк Руский Стандарт» просить ухвалу скасувати і передати питання на розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на те, що вимоги банку грунтуються на правочині, вчиненому у письмовій формі, і спору про право немає.
В суді апеляційної інстанції представник ТОВ «Банк Руский Стандарт» апеляційну скаргу підтримав з підстав, наведених у ній, і просив її задовольнити.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали судді в межах доводів апеляційної скарги та в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції, дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Суддя, відмовляючи ТОВ «Банк Руский Стандарт» у прийнятті заяви про видачу судового наказу, виходив з того, що вбачається спір про право.
Такий висновок є правильним, враховуючи наступне.
Відповідно до правил пункту першого частини першої ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
Так, зі змісту заяви про видачу судового наказу вбачається, що ТОВ «Банк Руский Стандарт» просить стягнути з ОСОБА_1. всю суму кредиту, несплачені відсотки за користування коштами, комісію за розрахункове обслуговування, штраф за пропуск платежів і комісію за закриття рахунку.
Зазначені у заяві вимоги фактично є наслідком розірвання договору кредиту, тобто заява ТОВ «Банк Руский Стандарт» спрямована на припинення між сторонами матеріальних правовідносин, а така вимога має вирішуватися у порядку позовного провадження.
За таких обставин колегія суддів дійшла висновку, що ухвала судді першої інстанції є законною та обґрунтованою, висновки якої доводами апеляційної скарги не спростовані, тому підстав для скасування такої ухвали немає.
Керуючись ст. ст. 3ОЗ, 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія судців
ухвалила:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Банк Руский Стандарт» відхилити.
Ухвалу судді Шевченківського районного суду міста Києва від 11 травня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили до Верховного Суду України шляхом подання до цього суду касаційної скарги.