Судове рішення #23887324



ун. № 2608/9846/12


пр. № 1/2608/730/12


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2012 року


м. Київ


Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Дячука С.І.;

при секретарі - Ткаченко Н.В.,

за участю прокурора Швеця Т.О., обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за обвинуваченням:

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Скадовськ Херсонської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 (п/б), проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 (п/б), згідно із ст. 89 КК України вважається таким, що не має судимості,-

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України,


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 протягом березня 2012 року за попередньою змовою з іншими невстановленими слідством особами в порушення вимог ст. 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року №1334-VI займався з метою отримання прибутку за допомогою спеціального обладнання (гральні автомати та комп'ютерні системні блоки) забороненим видом господарської діяльності, а саме гральним бізнесом за таких обставин.

Так, ОСОБА_1 з метою зайняття гральним бізнесом на підставі договору оренди № 3/09 від 01 березня 2012 року отримав в оплатну суборенду нежитлове приміщення загальною площею 100 кв. м, яке знаходиться по АДРЕСА_3.

З метою реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_1 у вказаному орендованому ним приміщенні встановив раніше придбані у невстановленої слідством особи 21 гральних автомати та 29 персональних комп'ютерів, за допомогою яких надавав послуги у сфері грального бізнесу (організація, проведення та надання можливості доступу до азартних ігор на гральних автоматах та комп'ютерних симуляторах) до 13 березня 2012 року, коли факт зайняття забороненим законом видом господарської діяльності був виявлений правоохоронними органами, а вказані гральні автомати та системні блоки - вилучені.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину за наведених вище обставин визнав у повному обсязі, щиро покаявся і дав покази, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення злочину, пояснивши, що дійсно протягом двох тижнів березня 2012 року займався з метою отримання прибутку за допомогою гральних автоматів та комп'ютерів забороненим гральним бізнесом, для чого 01 березня 2012 року уклав договір оренди № 3/09 на нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3.

Як уточнив ОСОБА_1, його незаконна діяльність з організації, проведення та надання можливості доступу до азартних ігор на гральних автоматах та комп'ютерних симуляторах була припинена правоохоронними органами 13 березня 2012 року.

Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз'яснивши учасникам процесу положення ст. 299 КПК України, провів судове слідство у справі щодо всіх фактичних обставин справи із застосуванням правил ч. 3 ст. 299 КПК України, визнавши недоцільним дослідження в цій частині інших доказів по справі.

За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року №1334-VI займався гральним бізнесом, а тому ці його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 203-2 КК України.

При призначенні підсудному ОСОБА_1 покарання суд згідно з вимогами ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно із ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, дані про особу винного, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності і після відбуття покарання характеризується позитивно. Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_1, суд визнає його щире каяття та активне сприяння злочину. Обставиною, що обтяжує покарання ОСОБА_1, суд визнає вчинення ним злочину за попередньою змовою групою осіб.

Беручи до уваги вказані обставини у їх сукупності, суд вважає за можливе у даному випадку призначити ОСОБА_1 мінімальне покарання, передбачене ч. 1 ст. 203-2 КК України, у виді штрафу, оскільки саме таке покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нового злочину.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 299, ст.ст. 321-324, 330 - 335 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, за якою призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на суму 170 000 (сто сімдесят тисяч) грн. з конфіскацією грального обладнання.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 - підписка про невиїзд - після набрання вироком законної сили скасувати.

Після набрання вироком законної сили речові докази по справі: грошові кошти в сумі - 568 грн. 55 коп. та 68 грн., які зберігаються у фінансовій частині Святошинського РУ ГУМВС в місті Києві (т. 1 а. 33), як такі, що нажиті злочинним шляхом - передати в дохід держави; ігрові автомати (21 шт.) та системні комп'ютерні блоки (29 шт.), монітори (30 шт.), комп'ютерні клавіатури та «мишки» (по 28 шт. кожного найменування), які перебувають на зберіганні в Приватному підприємстві «Інвестцентр» (т. 1 а.с. 76) - конфіскувати; речові докази, перераховані в т. 1 а.с. 58-68 (зошити, аркуші паперу, заяви тощо) - зберігати при матеріалах кримінальної справи; принтер для друкування чеків, два пристрої «D-Link», пристрій «Ever Fokus», клавіатура та адаптери (т. 1 а.с. 70), які перебувають на зберіганні в Приватному підприємстві «Інвестцентр» - повернути належному володільцу.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суду м. Києва шляхом подачі апеляції протягом 15 діб з моменту його проголошення.


СУДДЯ: С.І. ДЯЧУК




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація