Судове рішення #23900009

713/1571/12


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


10.07.2012 м. Хуст



Хустський районний суд

Закарпатської області


в складі: головуючого-судді: Данюк В.В.

при секретарі: Росоха Ю.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -



В С Т А Н О В И В:


Позивачка ОСОБА_1 23 лютого 2012 року звернулася в Хустський районний суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, посилаючись на те, що вони уклали шлюб 01 жовтня 1996 року в Ізянській сільській раді Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 22. Від спільного подружнього життя в них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які перебувають на її повному утриманні та вихованні. За час спільного проживання відповідач постійно пиячить, дебоширить, погрожує та ображає її. Про сім'ю зовсім не турбується, вона сама піклується про дітей. Відповідач працює по найму, виїжджає на заробітки, але скільки він заробляє вона не знає. Просить суд постановити рішення про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дітей в розмірі по 500 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити з мотивів, викладених у заяві. Також, просила щоб їй змінили прізвище отримане нею під час реєстрації шлюбу з відповідачем на дошлюбне « ОСОБА_1».

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з'явився, про час і місце розгляду справи його належним чином повідомлено, що стверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення та списком № 429 про відправлення рекомендованих листів, про причини неявки суд не повідомив. В порядку ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача провівши заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів. Позивачка не заперечила проти такого порядку розгляду справи.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити частково виходячи з наступного.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що сторони уклали шлюб 01 жовтня 1996 року, що стверджується свідоцтва про укладення шлюбу. Від спільного проживання в них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Сторони не зійшлися характерами, їхній шлюб носить формальний характер, подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам та інтересам дитини. Відповідач систематично зловживає спиртними напоями, змінити свою поведінку не бажає. Крім того, він не приймає участі у вихованні та матеріальному забезпеченні своїх дітей. Доказів про матеріальне становище платника аліментів сторонами не надано.

Відповідно до ст. 112 СК України 1. Суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. 2. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 181 ч.3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 ч. 2 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, відповідач ухиляється від матеріального утримування своїх дітей, суд приходить до висновку, що шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати та стягувати з останнього на користь позивачки аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 350 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 23 лютого 2012 року до досягнення дітьми повноліття.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212-215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 112, 180, 182, 184 СК України, суд, -



Р І Ш И В :


Позов задоволити частково.

Шлюб, зареєстрований 01 жовтня 1996 року у Ізянській раді Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 22 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.

Змінити ОСОБА_1 прізвище, отримане нею під час державної реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 на дошлюбне - «ОСОБА_1».

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 350 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 23 лютого 2012 року до досягнення дітьми повноліття.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах ДРАЦСу стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 по 8 гривень 50 копійок державного мита.

Стягнути з ОСОБА_2 214 гривень 60 копійок судового збору.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області.



Суддя Хустського

районного суду: Данюк В.В.


10.07.2012


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація