Судове рішення #239477
Справа № 11-622 2006 року

 

Справа № 11-622 2006 року                                    Головуючий в 1-й інстанції: Назарчук Р.В.

Категорія: ст. 153 ч.2 КК України                          Доповідач: Бережний С.Д.

ВИРОК

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

"04"   жовтня   2006   року   колегія   суддів   судової   палати   у   кримінальних   справах апеляційного суду Хмельницької області в складі:

головуючого-судді: Бережного С.Д.,

суддів: Курдзіля ВИ., Задворного О.Л., за участю прокурора: Кондратюка П.В., та захисника: Гладонька В.М. при секретарі: Мостовій А.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому кримінальну справу за апеляцією прокурора на вирок Чемеровецького районного суду від "28" липня 2006 року.

Цим вироком

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця АДРЕСА_1, Чемеровецького р-ну, Хмельницької обл., жителя АДРЕСА_2, Чортківського р-ну, Тернопільської обл., українця, громадянина України, з середньою освітою, тимчасово не працюючого, одруженого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого

засуджено за ст. 153 ч.2 КК України до 4 років позбавлення волі.

На підставі ст.  75 КК України звільнено засудженого від відбування покарання з призначенням іспитового строку терміном на 3 роки.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу змінено ОСОБА_1 з утримання під вартою на підписку про невиїзд.

Долю речових доказів вирішено у відповідності до ст. 81 КПК України.

Згідно вироку суду ОСОБА_1 засуджено за те, що він 08.04.2006 року близько 24 год., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, зустрівши неповнолітню ОСОБА_2, яка поверталась з дискотеки додому та з метою насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом, - застосував до неї фізичне насильство та погрози, затягнув потерпілу ОСОБА_2 на територію стадіону, де став бити руками в різні частини тіла, спричинивши їй легкі тілесні ушкодження у вигляді двох синяків в області обличчя, п'яти поверхневих ранок слизової оболонки верхньої і нижньої губи, двох садин обличчя, чотирьох садин в області обличчя, одинадцяти синяків в області лівої і правої вушних раковин, правого плеча. Після чого, не реагуючи на прохання потерпілої відпустити її та вчинений нею опір, ОСОБА_1 здійснив з нею насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, шляхом введення статевого члена в ротову порожнину ОСОБА_2

1

 

В апеляції прокурор просить скасувати вирок райсуду та постановити новий, яким засудити ОСОБА_1 за ч.2 ст. 153 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі.

При цьому апелянт посилається на те, що суд звільняючи засудженого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України допустив невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину і особі засудженого. Та неправильно застосував кримінальний закон (ст.ст. 371, 372 КПК України)

Заслухавши суддю-доповідача, прокурора на підтримання своєї апеляції, думку засудженого про законність і обґрунтованість вироку, провівши судове слідство, перевіривши та дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція підлягає задоволенню.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного злочину підтверджена зібраними у справі доказами, які правильно оцінені судом, обґрунтовано покладені ним в основу вироку, і в апеляції не заперечуються.

Кваліфікація дій засудженого за ст. 153 ч.2 КК України є вірною і не оспорюється учасниками процесу.

Призначаючи покарання суд у відповідності до вимог ст. 65 КК України повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Разом з тим, звільняючи засудженого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, районний суд не в повній мірі врахував, що злочин відноситься до категорії тяжких, вчинений особою, яка перебувала в стані алкогольного сп'яніння та яка раніше притягувалась до кримінальної відповідальності за умисний злочин; що під час вчинення злочинних дій ОСОБА_1.. 14-річній ОСОБА_2 була заподіяна велика кількість ударів, що спричинило тілесні ушкодження та моральну травму потерпілій.

За таких обставин, висновок райсуду щодо можливості виправлення та перевиховання засудженого без ізоляції від суспільства, - не підтверджується фактичними обставинами справи.

З врахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що вирок районного суду з підстав передбачених ст. 372 КПК України в частині звільнення від відбування покарання з випробуванням підлягає скасуванню.

Згідно п.2 ч.І ст. 378 КПК України апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції і постановляє свій вирок у випадках необхідності застосування більш суворого покарання.

На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 365, 366, 378 КПК України, колегія суддів

 засудила:

Апеляцію прокурора задоволити.

Вирок Чемеровецького районного суду від "28" липня 2006 року відносно ОСОБА_1 в частині звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України - скасувати.

Вважати ОСОБА_1 засудженим за ст. 153 ч.2 КК України до 4 років позбавлення волі.

Міру запобіжного заходу засудженому змінити.

Взяти ОСОБА_1 під варту в залі суду.

Строк покарання рахувати з «04» жовтня 2006 року, зарахувавши в строк покарання час перебування ОСОБА_1 під вартою з «09» квітня 2006 року по «28» липня 2006 року.

В решті вирок Чемеровецького райсуду залишити без зміни.

2

 

Вирок може бути оскаржений до судової палати з кримінальних справ Верховного Суду України через апеляційний суд шляхом подачі касаційної скарги чи подання прокурора протягом одного місяця з моменту проголошення вироку, а засудженому - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Головуючий: /підпис/ судді: /підписи/

Копія вірна згідно оригіналу Суддя апеляційного суду

Бережний С.Д.

з

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація