Справа № 22-1203 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Олійник П.В.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Шимківа С.С., Ковалевича С.П.
з участю секретаря судового засідання Сеньків Т.Б.,
сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ "Свиспан Лімітед" на рішення Костопільського районного суду від 27 липня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Свиспан Лімітед" про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу,
встановила:
Рішенням Костопільського районного суду від 27 липня 2006 року задоволено позов ОСОБА_1 до ТОВ "Свиспан Лімітед" про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу: позивача поновлено на посаді контролера служби внутрішнього контролю і на його користь стягнено 1800 грн. заробітку за час вимушеного прогулу.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі відповідач просить апеляційний суд його скасувати й ухвалити у справі нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на неправильне застосування місцевим судом ст. 33 КЗпП України та порушення вимог ст. 11 ЦПК України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач працював у відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1. 22 травня 2006 року від роботи був відсторонений у зв"язку з проведенням службового розслідування по факту нестачі на складі готової продукції.
Наказом НОМЕР_1ОСОБА_1. з 23.05.2006 р. без його згоди було тимчасово переведено строком на 1 місяць вантажником у цех комплектації, а 25 травня звільнено з роботи за прогули, допущені 23 і 24 травня 2006 року.
Проте ст. 43 Конституції України використання примусової праці заборонено.
Відповідно до правил частини 2 ст. 33 КЗпП України власник або уповноважений ним орган має право перевести працівника строком до одного місяця на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров'я, лише для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, з оплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.
Між тим, таких обставин у даній справі не встановлено.
З урахуванням наведеного суд першої інстанції цілком законно й обгрунтовано, вирішуючи по суті спір сторін про поновлення на роботі, дав правову оцінку тимчасовому переведенню позивача на іншу роботу, яке було проведено без його згоди і передувало звільненню, та при цьому прийшов до правильного висновку про те, що таке переведення було незаконним.
Доводи апелянта про вихід місцевого суду у цьому випадку за межі заявлених позивачем позовних вимог не заслуговують на увагу з таких підстав. Обґрунтовуючи свій позов про незаконність звільнення, ОСОБА_1 у поданій позовній заяві як на одну з підстав свого поновлення на роботі посилався саме на незаконність переведення перед звільненням. Окрім цього, позивач не заявляв перед судом самостійної вимоги про визнання цього переведення незаконним, а сам суд із цього приводу у резолютивній частині рішення якихось окремих висновків також не ухвалював.
Оскільки позивач заперечував проти свого переведення, а обставин, передбачених ч. 2 ст. 33 КЗпП України у справі не встановлено - його невихід у зв"язку з цим на роботу 23 і 24 травня 2006 року не можна вважати прогулом без поважних причин.
З урахуванням цих обставин апеляційний суд рахує, що суд першої інстанції законно й обгрунтовано поновив позивача на роботі та стягнув на його користь заробіток за час вимушеного прогулу.
Підстав для задоволення поданої апеляційної скарги немає.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ТОВ "Свиспан Лімітед" відхилити.
Рішення Костопільського районного суду від 27 липня 2006 року залишити без зміни.
Стягнути з ТОВ "Свиспан Лімітед" 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, що пов"язані з розглядом справи, перерахувавши їх на розрахунковий рахунок Апеляційного суду Рівненської області № 37313005001930 ЗКПО 02893096 в Управлінні Державного казначейства України в Рівненській області МФО 833017.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.