пр. № 2-а/2608/861/12
ун. № 2608/11638/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.07.2012
суддя Святошинського районного суду міста Києва Макаренко В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві про звільнення майна з під арешту, -
встановив:
ОСОБА_1 02 липня 2012 року звернувся до Святошинського районного суду міста Києва з позовом до відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві про звільнення майна з-під арешту, зокрема зобов'язати відділ державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві звільнити майно, що належить позивачу на праві власності, а саме автомобіль OPEL ASTRA, 2007 року випуску, сірий, № кузова НОМЕР_3, д.н.з. НОМЕР_2, з під арешту.
Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив, що вказану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 на праві власності належить транспортний засіб автомобіль OPEL ASTRA, реєстраційний номер НОМЕР_2, 2007 року випуску, шасі № НОМЕР_3, зареєстрований в УДАІ ГУ МВС України в м.Києві 06 липня 2007 року, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу від 06 липня 2007 року НОМЕР_4
Разом з тим, у відділі державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві на примусовому виконанні знаходиться виконавчий лист Києво-Святошинського районного суду Київської області № 2-2765 виданий 12 вересня 2007 року, щодо стягнення аліментів з ОСОБА_1 в розмірі ј частини на користь ОСОБА_2. На виконання зазначеного рішення суду, відповідачем, постановою відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві ВП № 17677697 від 24 лютого 2011 року накладено арешт та заборону відчуження вказаного автомобіля.
Так, згідно з частиною першою статті 391 Цивільного кодексу власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Згідно з частиною першою статті 107 Цивільного процесуального кодексу України, усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.
Аналізуючи обставини та доводи позовної заяви з нормами матеріального права, суд приходить до висновку, що спірні правовідносини не містять ознак публічно-правових відносин, а тому вказану справу належить розглядати за правилами цивільного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням вимог частини шостої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд роз'яснює позивачеві, що спір про звільнення майна з-під арешту має розглядатися загальним судом у порядку цивільного судочинства згідно з приписами статті 107 Цивільного процесуального кодексу України.
З огляду на викладене, керуючись вимогами статті 17, пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Святошинський районний суд міста Києва, -
ухвалив:
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві про звільнення майна з під арешту -відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Святошинський районний суд м.Києва протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до Київського апеляційного адміністративного суду, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ :