справа № 2-384-2008 року
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
11 червня 2008 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі : головуючого - судді Синиці Л.П., при секретарі судового засідання Третяк І. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Служба у справах дітей Городищенської РДА про припинення виплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
в с т а н о в и в :
18.04.2008 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про припинення виплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на ті обставини, що згідно рішення Городищенського районного суду від 15.04.2005 року він зобов'язаний до сплати аліментів на користь відповідача ОСОБА_2 на утримання спільних дітей : ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1народження та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у розмірі 33% всіх видів заробітку. Із-за неправильної поведінки відповідача по справі, яка постійно пиячить, неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності, неправильно виховує неповнолітніх дочок, позивач вимушений був забрати до себе дітей, що на даний час, з 04.04.2008 року, проживаються з позивачем та перебувають на його повному утриманні. До матері дочки повертатися не виявили бажання, і в подальшому хочуть жити біля батька. Враховуючи те, щоОСОБА_3та ОСОБА_4 проживають у позивача і перебувають на його утриманні, а відраховані із заробітної плати аліменти надходять на користь колишньої дружини, яка витрачає їх на свої потреби, дітям не дає їх, позивач просить суд, припинити стягнення з нього аліментів. А також, стягнути з відповідача на користь позивача 50 грн. за надання правової допомоги.
За ухвалою суду 22 травня 2008 року до даної цивільної справи залучено третю особу на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Службу у справах дітей Городищенської РДА, яка виявила бажання брати участь у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення виплати аліментів.
У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги, вказавши, що неповнолітні діти :ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження з квітня місяця проживають у нього і у червні місяці поточного року виявили бажання прописатися за його адресою по АДРЕСА_1 та в майбутньому проживати саме з батьком - позивачем по справі. При цьому, місце проживання неповнолітніх дітей, яким виповнилося 12 та 17 років, погоджено як з ними, так і з їх матір'ю - відповідачем по справі. Відповідач позов визнала, зазначивши, що так як діти не хочуть проживати з нею, а виявили бажання проживати з батьком - позивачем по справі, прописалися за його адресою, то доцільно буде припинити стягнення аліментних виплат на її користь.
Суд, вислухавши пояснення сторін, в межах заявлених позовних вимог, за відсутності зустрічних вимог, при визнанні відповідачем позову, проаналізувавши наявні докази, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, і даний обов'язок є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька, при чому, особистим. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними; за домовленістю між батьками дитини той з із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утриманні у грошовій і (або) натуральній формі - ст. 181 ч. 1, ч. 2 СК України. Частина 1 ст. 171 СК України, вказує, що дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками (матір'ю, батьком) з питань, що стосуються її особисто, і таким питанням може бути, вид потреби, на яку слід витратити аліменти. За нормами ст. 179 СК України, аліменти - кошти особливого призначення, а тому їх належить використовувати для забезпечення потреб дитини, при цьому, аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я якого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням. Неповнолітня дитина (якій виповнилося чотирнадцять років) має право брати участь у розпорядженні аліментами, які одержані для її утримання, тобто той з батьків, хто одержує аліменти, зобов'язаний залучати її до участі у розподілі цих коштів. У разі нецільового витрачання аліментів, платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про припинення виплати аліментів - ст. 186 СК України і суд, розглядаючи даний позов може прийняти рішення про припинення стягнення аліментів на ім'я особи (матері, батька) не лише тоді, коли їх нецільове використання вже встановлено органом опіки та піклування, а й тоді, коли він сам зібрав відповідні докази.. Згідно ст. 160 СК України : - ч. 2 місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини; ч. 3 якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
Як встановлено судом та підтвердженому матеріалами справи відповідач по справіОСОБА_2 являється матір'ю неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які з квітня 2008 року проживають з батьком ОСОБА_1 - позивачем по справі, і перебувають на його повному утриманні. Відповідач проживає окремо, має інший шлюб, і ніякої допомоги на утримання та виховання дітей не надає. Аліменти, що були отримані відповідачем, як підтвердила і сама ОСОБА_2, за останні два місця взагалі не витрачалися на утримання дітей, а минулі нарахування - частково. Свідок ОСОБА_5 яка являється неповнолітньою дочкою позивача та відповідача по справі зазначила, що матір разом з вітчимом зловживають спиртними напоями; влаштовують сварки; принижують їх; кошти, які нараховує батько - позивач по справі, витрачає на власні потреби, відмовляючи їй дати незначну суму на власні потреби; нераціонально витрачає свої прибутки, і їх сім'я часто живе впроголодь, тому вони хочуть проживати з батьком, і з квітня місяця поточного року залишили матір та перейшли проживати до батька, який турбується і забезпечує їх матеріально належним чином, займається вихованням.
При цьому, суд критично ставиться до посилань позивача про те, що відповідач неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності, так як суду не надано жодних доказів, які б підтверджували це; та до посилань, що відповідач зловживає спиртними напоями, бо даний факт заперечує відповідач, вказавши, що на обліку у лікаря нарколога не перебуває, а позивач не надав переконливих доказів цього.
Що стосується клопотання позивача, стягнути на його користь 50 грн. судових витрат з посиланням на ст. ст. 84, 88 ЦПК України, то суд , вважає, що необхідно відмовити у його задоволені, так як приймаючи до уваги норми діючого цивільного-процесуального законодавства держави, позивач суду не надав підтвердження (квитанція про сплату, ордер про надання юридичної допомоги) того, що він поніс судові витрати за надання правової допомоги взагалі.
Позов підтверджується : довідками з місця роботи про проведені відрахування (а. с. 3 - 4), довідками про відрахування аліментів з пенсійного фонду (а. с. 8 - 9), копією виконавчого листа (а . с. 10 - 11 ), довідкою з Городищенського коледжу УДАУ (а. с. 30), квитанціями (а . с. 26 - 29), характеристиками.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 186, 160, 171, 179, 180, 181 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 15, 30, 208 - 210, 212 - 215 Цивільно-процесуального Кодексу України, суд -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Служба у справах дітей Городищенської РДА про припинення виплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задоволити в повному обсязі.
Виконавче провадження за рішенням Городищенського районного суду від 23.03.2005р. по цивільній справі за № 2-369-05р. за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей : ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1народження,ОСОБА_4- ІНФОРМАЦІЯ_2 народження - закрити, припинивши по ньому стягнення.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн. .
Стягнути з ОСОБА_2 на розрахунковий рахунок НОМЕР_1Держказначейства в Городищенському районі, УЄДРПУ 22809201, банк одержувача ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код бюджетної класифікації 22050000 в розмірі 7 гривень 50 копійок на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
- Номер: 6/264/1/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-384/2008
- Суд: Іллічівський районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Синиця Л.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.10.2016
- Дата етапу: 20.01.2017