Справа №22-а-390 2006р. Головуючий у 1-й інстанції Шульга В.О.
Категорія 21 Суддя-доповідач Дубровна В.В.
УХВАЛА іменем України
17 жовтня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Маслова В.О., суддів - ДубровноїВ.В., Сибільової Л.О., з участю секретаря судового засідання - Кияненко Н.М.
та осіб, які приймають участь у справі - ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2, представника управління Пенсійного Фонду в м. Ромни Нестеренко А. Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Роменського міськрайонного суду від 22 серпня 2006 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Ромни про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою суду в задоволенні позову ОСОБА_1 про зобов*язання провести перерахунок пенсії без обмеження її максимальним розміром відмовлено .
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову місцевого суду та
прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог, посилаючись на те , що він є
учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС , на нього розповсюджується Закон
України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чрнобильської катастрофи" , відповідно до ст. 56 , ч. 2 якого він має право на
отримання пенсії в повному обсязі , без будь- яких обмежень , в розмірі 1901 грн. 10 коп., в той же час відповідач сплачує йому пенсію в розмірі 380 грн. 06 коп. Вважає , що суд при розгляді справи порушив норми матеріального права , що призвело до неправильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду першої інстанції, дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - залишенню без змін з таких підстав.
Суд першої інстанції вірно встановив обставини справи та визначився у правовідносинах і дійшов обгрунтованого висновку про те , що відповідачу призначено державну пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років і розмір пенсії обраховано в розмірі 380,06 грн. у відповідності до вимог закону.
З матеріалів справи вбачається , що ОСОБА_1 є учасником ліківідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС /ах. 12/ , отримує пенсію за віком як особа , що потерпіла внаслідок аварії на ЧАЕС при повному стажі з 11.10.2004 року / а.с. 7,11/.
Питання його пенсійного забезпечення регулюється Законом України " Про пенсійне забезпечення" , Законом України " Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування" та Законом України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При обрахуванні пенсії відповідачем були вірно застосовані норми матеріального права, зокрема, ст. 57 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 27, 40 Закону України " Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування".
Статтею 57 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено , що обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України " Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування", а до 13.12.2005 року провадилось у відповідності до Закону України " Про пенсійне забезпечення" .
Відповідно до ст. 27 , 40 Закону України " Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування " передбачено два варіанти обчислення розміру пенсії за віком .
За першим варіантом для обчислення пенсії , який застосований для апелянта, враховується заробітна плата за будь - які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року та за весь період страхового стажу , починаючи з 1 липня 2000 року по день звільнення позивача, по 10.10.2004 року.
За другим варіантом розмір пенсії за період страхового стажу до набрання чинності зазначеним законом визначається на умовах і в порядку , передбачених законодавством , що діяло раніше , у випадках , коли особа пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення менше місяця , пенсія може обчислюватись із заробітку за цей календарний місяць з додаванням до заробітку по основній роботі / ст. 57 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , а саме за період з 1 по ЗО червня 1987 року . Тобто , пенсія розраховується за другим варіантом за двоскладовою формулою . При цьому частина розміру пенсії* за віком по першій складовій , обчислена за раніше діючим законодавством , не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених для відповідних категорій пенсіонерів.
Розрахований у відповідності до вимог закону розмір пенсії ОСОБА_1 за другим варіантом є нижчим , ніж розмір пенсії , обрахований за першим варіантом , а тому , Управління Пенсійного фонду виплачує пенсію ОСОБА_3 , обраховану за першим найбільш вигідним варіантом.
Апелянт , вважаючи незаконними дії відповідача , провів особистий розрахунок пенсії за другим варіантом , але не застосував при цьому обмежень максимального розміру , як це передбачено законом , а тому з таким розрахунком погодитись не можливо.
Доводи апеляційної скарги не спростовують судового рішення, яке постановлене на підставі вірно встановлених обставинах справи і відповідних правовідносин, а тому підстави для його скасування чи зміни відсутні.
Керуючись ст. ст. 198 п. 1,200,205,206 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Роменського міськрайонного суду від 22 серпня 2006 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складання постанови в повному обсязі, з 23.10.2006 року.