Справа №406/1735/2012
Провадження №2/406/796/2012
Р І Ш Е Н Н Я
26 липня 2012 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
в складі:
головуючий -суддя Дігтярь Н.В.
при секретарі -Демяненко С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Верхньодніпровськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ганнівської сільської ради, треті особи відділ Держкомзему у Верхньодніпровському районі, державний нотаріус Верхньодніпровської державної нотаріальної контори, про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Ганнівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік -ОСОБА_2 Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки на території Ганнівської сільської ради. У встановлений законом строк вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2 Однак постановою державного нотаріуса їй було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутній державний акт про право власності на земельну ділянку на ім'я померлого. Просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку у порядку спадкування.
В судове засідання позивачка не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, направив суду заяву про розгляд справи за відсутності представника.
Треті особи -відділ Держкомзему у Верхньодніпровському районі, Верхньодніпровська державна нотаріальна контора -надали заяви про розгляд справи за відсутності представників.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що вимоги позивача повинні бути задоволені за наступними підставами:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки -ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 02 грудня 2011року. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки розміром 8,9990га на території Ганнівської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області.
За життя ОСОБА_2 заповіту не залишив.
Позивачка, як спадкоємець першої черги за законом, у встановлений законом строк з метою оформлення спадщини звернулася до Верхньодніпровської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2 Однак постановою державного нотаріуса від 02.07.2012року позивачу було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, оскільки померлий державний акт на право власності на вказану земельну ділянку не отримував.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України -право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ч.1 ст.126 Земельного кодексу України -право власності на земельну ділянку посвідчується Державним актом.
На підставі рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 31 жовтня 2011року за ОСОБА_2 було визнано право власності у порядку спадкування після померлої 20 вересня 2009року ОСОБА_3 в цілому на земельну ділянку площею 8,999га, АДРЕСА_1. Рішення набрало чинності 23 січня 2012року.
Але ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. помер, так і не встигши оформити право власності на земельну ділянку в установленому законом порядку, що підтверджується довідкою відділу Держкомзему у Верхньодніпровському районі від 21.06.2012року, відповідно до якої державний акт про право власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_2 не видавався.
У зв'язку з відсутністю державної реєстрації за ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку, спадкоємець не може отримати спадщину у вигляді вказаної земельної ділянки.
Відповідно до ст..1218 ЦК України -до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином, доказами по справі підтверджено, що померлий мав право власності на земельну ділянку, але не встиг зареєструвати своє право власності у встановленому законом порядку та отримати Державний акт про право власності на землю, що було підставою для відмови позивачеві у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку. Враховуючи, що саме по собі неотримання державного акту спадкодавцем, при наявності правових підстав на отримання акту, не припиняє право спадкодавця на вказану земельну ділянку, іншого способу юридично оформити спадщину у позивача немає, тому суд вважає, що вимоги позивача про визнання за ним права власності у порядку спадкування на земельну ділянку підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212,213,214,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку (АДРЕСА_1) площею 8,9990га , розташовану на території Ганнівської сільської ради у порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий