Справа №406/1809/2012
Провадження №2/406/822/2012
Р І Ш Е Н Н Я
26 липня 2012 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
в складі:
головуючий -суддя Дігтярь Н.В.
при секретарі -Демяненко С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Верхньодніпровськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зарічанської сільської ради, треті особи відділ Держкомзему у Верхньодніпровському районі, Верхньодніпровська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Зарічанської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік ОСОБА_1 -ОСОБА_3 Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки на території Зарічанської сільської ради. У встановлений законом строк він в інтересах ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_3 Однак постановою державного нотаріуса їй було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки надані ним документи не дають встановити факт належності земельної ділянки ОСОБА_3 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу , який був втрачений. Просить суд визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку у порядку спадкування.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з'явився, направив суду заяву про розгляд справи за відсутності представника.
Треті особи -відділ Держкомзему у Верхньодніпровському районі, Верхньодніпровська державна нотаріальна контора -надали заяви про розгляд справи за відсутності представників.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що вимоги позивача повинні бути задоволені за наступними підставами:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивачки -ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 22 вересня 2011року. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки розміром 4,330га на території Зарічанської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області.
За життя ОСОБА_3 заповіту не залишив.
ОСОБА_2, який діє по довіреності від імені ОСОБА_1, у встановлений законом строк з метою оформлення спадщини звернувся Верхньодніпровської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_3 Але постановою державного нотаріуса від 05.07.2012року йому було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, оскільки надані ОСОБА_2 документи не дають встановити факт належності земельної ділянки померлому у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу.
Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України -право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ч.1 ст.126 Земельного кодексу України -право власності на земельну ділянку посвідчується Державним актом.
Відповідно до довідки відділу Держкомзему у Верхньодніпровському районі № 9/18-886 від 10.07.2012року, на ім'я ОСОБА_3 був виданий державний акт на право власності на земельну ділянку площею 4,330га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Зарічанської сільської ради, який зареєстрований за № 010311901807 від 25.12.2003роек.
Проте вказаний державний акт був втрачений спадкодавцем, що перешкоджає спадкоємцю отримати спадщину у вигляді вказаної земельної ділянки.
Оскільки законом встановлено виключний порядок отримання державного акту на право власності лише особою, яка набула таке право на відповідних підставах, а саме в даному випадку- ОСОБА_3, який помер, тому спадкодавець не має змоги отримати правовстановлюючий документ на ім'я померлого для оформлення спадщини, інших спадкоємців у померлого немає, згідно повідомлення завідувача Верхньодніпровської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_3 подала лише його дружина ОСОБА_1, яка у першу чергу має право на спадкування, іншого способу юридично оформити спадщину у позивача немає, тому суд вважає, що вимоги позивача про визнання за ним права власності у порядку спадкування на земельну ділянку підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212,213,214,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку (пай № 679) площею 4,330га , розташовану на території Зарічанської сільської ради у порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий