Справа №2-4815/2007 рік
РІШЕННЯ
іменем України
04 жовтня 2007року, Тернопільський міськрайонний суд в складі:
Головуючої Подлісної І.М.
Секретаря Миколишин А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до виконавчого комітету Тернопільської міської Ради, ОСОБА_2про визнання права власності на квартиру
встановив:
ОСОБА_1. звернулась до суду з позовом до виконавчого комітету Тернопільської міської Ради, ОСОБА_2. про визнання права власності на квартиру квартиру АДРЕСА_1, що розташована на третьому поверсі та на підсобні приміщення, що розташовані у підвалі, загальною площею: 116,5 кв.м., житловою площею 24,7 кв.м., в тому числі: кухня - їдальня - 48,4 кв.м.; житлова кімната - 15, б кв.м.; житлова кімната -9,1 кв.м., ванна кімната з вбиральнею -6,4 кв.м., сходова клітка - 9,3 кв.м., підсобні приміщення - 27,7 кв.м., посилаючись на те, щонею у відповідності до вимог чинного законодавства було проведено переобладння квартири і вона звернулась до виконавчого комітету Тернопільської міської ради з заявою про реєстрацію за нею права власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 82,6 кв.м., житловою площею 73,1 кв.м. та на підсобні приміщення, загальною площею 28,7 кв.м.. Листом виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 75 від 08.02.2007 року їй було відмовлено у задоволені заяви у зв'язку з тим, що квартира АДРЕСА_1, загальною площею 82,6 кв.м., житловою площею 73,1 кв.м. та підсобні (підвальні) приміщення, загальною площею 28,7 кв.м. - в експлуатацію не здавалися. Просить визнати за нею право власності на цю квартиру.
ОСОБА_1. уточнила заявлені нею позовні вимоги і просить визнати за нею право власності на квартиру загальною площею: 116,5 кв.м., житловою площею 24,7 кв.м., в тому числі: кухня - їдальня - 48,4 кв.м.; житлова кімната - 15,6 кв.м.; житлова кімната -9,1 кв.м., ванна кімната з вбиральнею -6,4 кв.м., сходова клітка - 9,3 кв.м., підсобні приміщення - 27,7 кв.м., що розміщені у підвалі та обладнані: індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла на мансарді, окремими: електропостачанням, водопостачанням, кімнатою відпочинку, туалетом, душовою кімнатою, басейном, кімнатою - сауною, каналізацією, сучасною системою кондиціювання, телефоном, радіо, присвоївши їй АДРЕСА_1.
-2-
Позивачка ОСОБА_1, в суд не з»явиласъ, надіслала суду листа в якому просила справу слухати у її відсутності, позов підтримує та просить його задоволити.
Представник виконавчого комітету Тернопільської міської ради в суд не з»явився, надіслав суду листа в якому просить справу слухати v його відсутності, проти задоволення позову заперечив.
Відповідач ОСОБА_2. в суді позов визнав, проти його задоволення не заперечив.
Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи вважає, що вказаний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 709 від 27.07.2004 року (пункт 2), позивачці ОСОБА_1., було дозволено за власні кошти виготовити проектну документацію на реконструкцію квартири АДРЕСА_1з влаштуванням мансардного приміщення на горищі в межах її квартири з окремим входом через гвинтову сходову клітку та влаштуванням окремого входу в підвал.
16.08.2005 року (за договором купівлі-продажу ВСМ № 162640, витяг з Державного реєстру правочинів № 1361592), позивачка ОСОБА_1продала, а відповідач ОСОБА_2. купив частину квартири АДРЕСА_1 загальною площею 90,2 кв.м., житловою площею 58,6 кв.м. (реєстраційне посвідчення Тернопільського МЕТІ від 15 травня 2006 року). У відчужену ОСОБА_1. частини квартири не входила площа, яка була нею збільшена внаслідок проведеної реконструкції квартири АДРЕСА_1 згідно дозволу наданого рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 709 від 27.07.2004 року (пункт 2).
24 січня 2007 року позивачка ОСОБА_1. звернулася із заявою до виконавчого комітету Тернопільської міської ради про реєстрацію за нею права власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 82,6 кв.м., житловою площею 73,1 кв.м. та на підсобні приміщення, загальною площею 28,7 кв.м..
Листом виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 75 від 08.02.2007 року їй було відмовлено у задоволені заяви у зв'язку з тим, що квартира АДРЕСА_1, загальною площею 82,6 кв.м., житловою площею 73,1 кв.м. та підсобні (підвальні) приміщення, загальною площею 28,7 кв.м. - в експлуатацію не здавалися.
В судовому засіданні встановлено, що згідно проектної документації, розробленої Тернопільським філіалом державного науково - дослідного та проектно - вишукувального інституту „НДІ проектреконструкція", позивачкою було належним чином отримано дозвіл усіх необхідних служб на проведення реконструкції квартири АДРЕСА_1.
-3-
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 599 від 11.05.2006 року було затверджено акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію реконструкції квартири АДРЕСА_1із влаштуванням мансардного приміщення на горищі в межах квартири з окремим входом через гвинтову сходову клітку та влаштуванням окремого входу в підвал, загальною площею 210, 5 кв.м., житловою площею 87,8 кв.м..
Як вбачається із письмового роз'яснення Тернопільського філіалу державного науково - дослідного та проектно - вишукувального інституту „НДІ проектреконструкція" вих. № 50/7/2 від 23.01.2007року:"... Відповідно до планування, що розроблене у робочому проекті „ Реконструкція квартири № 1 з влаштуванням мансардного поверху в межах квартири з окремим входом через гвинтову сходову клітку та влаштуванням окремого входу у підвал в будинку по АДРЕСА_1, що знаходиться на другому поверсі житлового будинку, має відокремлений вхід через спільну сходову клітку для квартир 1, 2, 3 та вихід на мансарду і у підсобні приміщення, що розміщені у підвалі, через веранду (балкон) та гвинтову сходову клітку. Мансарда має окремий вхід (вихід) через гвинтову сходову клітку у двір житлового будинку. Підсобні приміщення, що розміщені у підвалі, мають окремий вхід (вихід) через гвинтову сходову клітку у двір житлового будинку.
Крім цього, квартира № 1, крім житлових кімнат, обладнана кухнею, ванною кімнатою, туалетом, індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла, окремими: електропостачанням, телефоном, водопостачанням і каналізацією, телефоном, радіо.
В судовому засіданні встановлено, що мансарда, крім житлових кімнат, обладнана кухнею, суміщеним санвузлом, індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла, окремими: електропостачанням, водопостачанням та каналізацією, телефоном, радіо і може використовуватися, як окрема квартира.
Підсобні приміщення, що розміщені у підвалі, обладнані туалетом, індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла на мансарді, окремими: електропостачанням, водопостачанням і каналізацією, сучасною системою кондиціювання, телефоном, радіо.
Таким чином кожен рівень: квартира № 1, мансарда, підвал (підсобні приміщення) мають свої окремі входи (виходи) і можуть використовуватись окремо, відповідно як житлові та підсобні приміщення. Якщо підсобні приміщення, що розміщені у підвалі, будуть використовуватися не тільки для господарських потреб, то згідно ДБН у ньому може одночасно перебувати не більше 4 чол.".
При оформленні ОСОБА_2. права власності на придбану ним у позивачки частину квартири АДРЕСА_1, загальною площею 90,2 кв.м., житловою площею 58,6 кв.м., Тернопільським МЕТІ було виготовлено інвентарну справу на всю реконструйовану ОСОБА_1. згідно проектної документації та прийняту належним чином в експлуатацію квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 210,5 кв.м., житловою 87,8 кв.м..
-4-
Згідно положень ч.ч.: 1, 2 cm. 331 ЦК України:
1. Право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, надувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.
2. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту прийняття до експлуатації...".
Статтею 392 ЦК України визначено, що:" Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою..."
Згідно довідки КЖЕП „Залізничник" № 43 від 23.01.2007року в будинку АДРЕСА_1всього зареєстровано три житлові квартири, а саме №№: 1, 2, 3 і тому для забезпечення можливості проведення реєстрації права власності ОСОБА_1. на реконструйовану квартиру, с необхідність присвоєння цій квартирі АДРЕСА_1.
За вказаних обставин в суді встановлено, що позивачка ОСОБА_1. на відповідній правовій основі провела реконструкцію квартири АДРЕСА_1з влаштуванням мансардного приміщення на горищі в межах її квартири з окремим входом через гвинтову сходову клітку та влаштуванням окремого входу в підвал і після відчуження нею АДРЕСА_1в раніше існуючих межах без врахування площі, яка була нею збільшена внаслідок проведеної реконструкції квартири АДРЕСА_1 згідно дозволу наданого рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 709 від 27.07.2004року (пункт 2), а тому за нею слід визнати право власності на квартиру в будинку АДРЕСА_1, що розташована на третьому поверсі та на підсобні приміщення, що розташовані у підвалі, загальною площею: 116,5 кв.м., житловою площею 24,7 кв.м., в тому числі: кухня - їдальня - 48,4 кв.м.; житлова кімната - 15,6 кв.м.; житлова кімната -9,1 кв.м., ванна кімната з вбиральнею -6,4 кв.м., сходова клітка -9,3 кв.м., підсобні приміщення - 27,7 кв.м., що розміщені у підвалі та обладнані: індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла на мансарді, окремими: електропостачанням, водопостачанням, кімнатою відпочинку, туалетом, душовою кімнатою, басейном, кімнатою - сауною, каналізацією, сучасною системою кондиціювання, телефоном, радіо, присвоївши їйАДРЕСА_1.
В даному випадку в суді встановлено порушення права власності позивачки ОСОБА_1, які підлягають захисту шляхом задоволення заявлених нею позовних вимог та визнання за нею права власності на АДРЕСА_1, як новостворене нерухоме майно, яке виникло у неї з моменту завершення будівництва (створення майна).
-5-
керуючись cm.cm.10, 60, 212 ЦПК України, ст..ст. 331, 392 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на новостворену нею квартиру в будинку АДРЕСА_1, що розташована на третьому поверсі та на підсобні приміщення, що розташовані у підвалі, загальною площею: 116,5 кв.м., житловою площею 24,7 кв.м., в тому числі: кухня - їдальня - 48,4 кв.м.; житлова кімната - 15,6 кв.м.; житлова кімната -9,1 кв.м., ванна кімната з вбиральнею -6,4 кв.м., сходова клітка -9,3 кв.м., підсобні приміщення - 27,7 кв.м, що розміщені у підвалі та обладнані: індивідуальним опаленням і гарячою водою від двофункційного газового котла на мансарді, окремими: електропостачанням, водопостачанням, кімнатою відпочинку, туалетом, душовою кімнатою, басейном, кімнатою - сауною, каналізацією, сучасною системою кондиціювання, телефоном, радіо, присвоївши їй АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.