Судове рішення #2422488
Справа №2-1932/2007 p

Справа №2-1932/2007 p.

РІШЕННЯ

заочне Іменем    України

5 жовтня 2007 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді                                              Сливи Ю.М.,

при секретарі                                                      Брайченко О.О.,

представника позивача                                      ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за позовом ОСОБА_1до Відкритого Акціонерного Товариства "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" про зобов'язання підприємства видати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії, -

встановив:

Позивач звернувся до суду із позовом про зобов'язання видати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії. Свої вимоги мотивував тим, що він отримує пенсію по інвалідності 2 групи відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У червні 2006 р. він звернувся до ВАТ "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" в якому раніше працював, із заявою про видачу довідки про заробітну плату для перерахування пенсії по інвалідності за період роботи в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (серпень, вересень 1986 року) з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів № 523 від 30.05.1997 р. та додатку № 1 до листа від 30.07.1986 р. № 179 с

01.07.2006   p. позивач отримав відповідь, згідно якої підприємство повідомило, що в зв'язку з

реорганізацією підприємства, на даний час - бухгалтерії і розрахункового відділу не існує, а тому

провести перерахунки заробітної плати згідно вимог Постанови KM України № 523 від 30.05. 1997 р.

немає змоги. У січні 2007 р. позивач звернувся з заявою на підприємство, щодо розгляду цього

питання комісією по трудовим спорам підприємства.

14.02.2007         р. позивач отримав відповідь, де зазначалось, що при

реорганізації підприємства профспілкового комітету та комісії по трудовим спорам не вибиралось і

на даний період часу не існує.

27.03.2007 р. позивач звернувся до Міністерства праці та соціальної політики України із заявою у сприянні видачі довідки про заробітну плати за вищевказаний період. Однак ВАТ "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" по теперішній час, на припис Міністерства не відреагувала.

Позивач вказує, що він не згоден з відмовою підприємства видати йому довідку Відповідно до статті 15 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС про заробітну плату за цей період, здійснюється підприємствами, установами та організаціями за основним місцем роботи працівників або їх правонаступниками. Листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996 р. за №01-3/241-013-2 була затверджена форма довідки про заробітну плату, яка видається особам, що виконували роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, яка приймається для проведення перерахунків цій категорії громадян.

У зв'язку із викладеним позивач просив зобов'язати Відкрите Акціонерне Товариство "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" видати довідку про заробітну плату перераховану згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 523 від 30.05. 1997 р. за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, (серпень, вересень 1986 року), відповідно до форма затвердженої Міністерством праці та соціальної політики України для перерахунку пенсії по інвалідності, згідно Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

 

У судовому засіданні представник позивача підтримала подану заяву, підтвердила всі обставини, викладені в позовній заяві, просила її задовольнити. В подальшому представник уточнила позовні вимоги. Просила зобов'язати Відкрите Акціонерне Товариство "Іртиське автотранспортне підприємство 13250" видати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до ст. 57 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови Кабінету Міністрів України №523 від 30.05.1997 р. за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, (серпень, вересень 1986 року), відповідно до форми затвердженої Міністерством соціального захисту України від 27.02.1996 року №01-3/241-013-2.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, був повідомлений про час слухання справи належним чином, тому суд вирішив за згодою представника позивача слухати справу у його відсутність.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає заявлені вимоги такими, що підлягають до задоволення, виходячи із наступного.

У судовому засіданні встановлено, що позивач отримує пенсію по інвалідності 2 групи відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у червні 2006 р. він звернувся до ВАТ "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" в якому він раніше працював, із заявою про видачу довідки про заробітну плату для перерахування пенсії по інвалідності за період роботи в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (серпень, вересень 1986 року) з урахуванням ст. 57 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови Кабінету Міністрів України №523 від 30.05. 1997 р. та додатку №1 до листа від 30.07.1986 р. №179 с 01.07.2006 p. позивач отримав відповідь, згідно якої підприємство повідомило, що в зв'язку з реорганізацією підприємства, на даний час - бухгалтерії і розрахункового відділу не існує, а тому провести перерахунки заробітної плати згідно вимог Постанови KM України №523 від 30.05. 1997 р. немає змоги. У січні 2007 р. позивач звернувся з заявою на підприємство, щодо розгляду цього питання комісією по трудовим спорам підприємства. 14.02.2007 р. отримав відповідь, де зазначалось, що при реорганізації підприємства профспілкового комітету та комісії по трудовим спорам не вибиралось і на даний період часу не існує.

27.03.2007 р. позивач звернувся до Міністерства праці та соціальної політики України із заявою у сприянні видачі довідки про заробітну плату за вищевказаний період. Однак ВАТ "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" по теперішній час, на припис Міністерства не відреагувала.

Згідно ст. 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 р. № 523 пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" можуть призначатися (перераховуватися) за бажанням громадянина із заробітку одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

У разі, коли особа пропрацювала в зоні відчуження менш ніж 12 місяців підряд, середньомісячний заробіток визначається шляхом ділення його загальної суми за повні календарні місяці роботи на кількість цих місяців.

Призначення пенсії та її розмір ставляться в залежності від заробітку, фактично отриманого працівником у період його роботи в зоні відчуження.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС про заробітну плату за цей період, здійснюється підприємствами, установами та організаціями за основним місцем роботи працівників або їх правонаступниками.

Листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996 р. за №01-3/241-013-2 була затверджена форма довідки про заробітну плату, яка видається особам, що виконували роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, яка приймається для проведення перерахунків цій категорії громадян

 

За даних обставин, суд вважає, що позов знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а тому підлягає до задоволення.

Виходячи із вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213 ЦПК України, ст. 15,54, 57 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Відкрите Акціонерне Товариство "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" видати ОСОБА_1довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до ст. 57 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови Кабінету Міністрів України № 523 від 30.05. 1997 р. за період роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за (серпень, вересень 1986 року), відповідно до форми затвердженої Міністерством соціального захисту населення України від 27.02.1996 року №01-3/241-013-2.

Стягнути Відкритого Акціонерного Товариства "Ірпінське автотранспортне підприємство 13250" на користь ОСОБА_17 (сім) грн. 50 (п'ятдесят) копійок сплачених за інформаційне - технічне забезпечення розгляду справи.

Копії рішення направити сторонам для відома.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація