Судове рішення #24304517

0906/213/12

2/0906/150/12

Р І Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


17 серпня 2012 року селище Вигода


Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючої - судді Лицур Іван Миколайович,

секретаря - Бойків Віри Петрівни ,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -


ВСТАНОВИВ:


Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що оскільки на її утриманні знаходиться неповнолітній син, вона просить стягнути з відповідача аліменти на його утримання в розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви і до досягнення сином повноліття. Свої вимоги мотивувала тим, що з відповідачем по справі вона перебувала у зареєстрованому шлюбі, від якого у них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народився син ОСОБА_3, який проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. 05 березня 2012 року шлюб між ними було розірвано про що свідчить рішення Долинського районного суду по справі №2-289/2012р. В даний час син ОСОБА_3 проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач фізично здоровий, інших утриманців, крім сина ОСОБА_3 не має, а тому може сплачувати аліменти. Оскільки в добровільному порядку він не виконує свій батьківський обов'язок, постала потреба у зверненні до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні в повному обсязі, просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти в розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, які стягувати з дня подання в суд заяви і до досягнення сином повноліття.

Відповідач позов визнав частково та пояснив, що він згідний сплачувати позивачці аліменти на утримання їхнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, однак, вважає вказаний позивачкою розмір занадто великим, оскільки вона сама працює і теж повинна забезпечувати сина.

Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов належить до часткового задоволення, виходячи з наступного:

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Статтею 181 даного кодексу передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що сторони по справі перебували у шлюбі, який 05.03.2012 р. розірвано, що підтверджується рішенням Долинського районного суду Івано-Франківської області по справі № 2-289/2012р., виданим 05 березня 2012 року (а.с. 8).

Про те, що від вказаного шлюбу у сторін народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, свідчить свідоцтво про його народження серія НОМЕР_1, видане 26.01.2007 року виконавчим комітетом Тяпчанської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, актовий запис № 24 (а.с. 7).

Відповідно до довідки № 455, виданої 27 липня 2012 року Тяпчанською сільською радою Долинського району Івано-Франківської області, неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований і проживає з матір'ю, позивачкою ОСОБА_1

В судовому засіданні встановлено, що між сторонами існує спір з приводу надання відповідачем позивачці матеріальної допомоги (аліментів) на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3.

Оскільки законом передбачено обов»язок батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей, то суд вважає, що з відповідача на користь позивачки слід стягнути аліменти на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визначаючи розмір аліментів, які слід стягнути з відповідача, суд, у відповідності до вимог ст. 182 Сімейного кодексу України, враховує матеріальний стан відповідача, який працює в Долинському ЛВ УМГ ДП «Прикарпаттрансгаз»і має стабільний заробіток, те, що він є фізично здоровим і інших утриманців не має.

Також суд враховує, що позивачка ОСОБА_1 працює і теж зобов»язана виховувати та утримувати свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

З урахуванням наведених обставин суд вважає за необхідне позов задоволити частково та стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/4 частки зі всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які стягувати з часу звернення в суд з даним позовом і до досягнення дитиною повноліття.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, ст.ст. 180-184,191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 213-215, 367 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ? частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 31.07.2012 року і до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути з нього в дохід держави 214,60 грн. (двісті чотирнадцять гривень 60 копійок) судового збору .

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в 10-денний строк з дня його проголошення до апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.



Суддя:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація