Судове рішення #2431948
Справа № 2-109-2008 рік

                                                                   Справа № 2-109-2008 рік

 

 

 

                                        Р І Ш Е Н Н Я

                            І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

 

11 червня 2008 року Лутугинський районний суд Луганської області

у складі : головуючого судді Кулешової Л.В.

при секретарі Шкурко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Луганське обласне проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро про недотримання державних стандартів і норм при будівництві і встановленні межі земельної ділянки,

 

 

                                      В С Т А Н О В И В :

            4 грудня 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про недотримання державних стандартів і норм при будівництві і встановленні межі земельної ділянки. В обґрунтування позову позивач посилається на те, що він проживає в АДРЕСА_1 а відповідач проживає по сусідству з ним вАДРЕСА_2. Відповідач збудував гараж у близькій до його дому відстані з порушенням державних стандартів і норм. Згідно з п.2.8 Державно- будівельних норм /далі по тексту ДБН/ 79-92 зазначено, що гаражі варто розміщувати на господарському майданчику в глибині ділянки. Відстань від входів та інших отворів гаражів до вікон сусідніх житлових будинків має бути не менше 10 метрів, а ОСОБА_2 збудував гараж від його вікон на відстані 4,8 м. Згідно з п.2.12 ДБН 79-92 зазначено, що мінімальна відстань від житлових будинків 1 і 2 ступеня вогнетривкості та гаражів 1 і 2 ступенів вогнетривкості слід повинна бути не менше 9 метрів, а між гаражем ОСОБА_2 і його будинком менше двох метрів. Крім того, після будівництва гаражу розмір земельної ділянки відповідача по червоній лінії збільшився з 18, 80 м до 19, 20 м, а у позивач ділянка по червоній лінії зменшилася на 30 см. Просить суд притягти до відповідальності відповідача за ст..96 КУпАП за недотримання державних норм будівництва та зобов'язати його перебудувати гараж згідно з нормами ДБН 79-92. Також просить суд встановити межу земельних ділянок згідно з інвентаризаційними планами БТІ від 20 жовтня 1989 року і від 20 грудня 1997 року.

            У судовому засіданні позивач змінив позовні вимоги. Виключив вимоги про встановлення межі земельних ділянок, оскільки це питання було розглянуте Лутугинським районним судом. Інші вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

            Представник відповідача з позовом не погодилася. Надала суду пояснення про те, що при будівництві гаража ними не були порушені вимоги державно-будівельних норм. Будівництво гаражу було дозволено архітектурним бюро, їм було видано проект забудови земельної ділянки. Рішенням виконавчого комітету Розкішнянської сільської ради від 17 серпня 1994 року їм було дозволено будівництво гаража. Самовільно гараж вони не будували, а збудували з дозволу архітектурного бюро та Розкішнянської сільради. Гараж був ними збудований у 1995 році і до теперішнього часу позивач ніякі вимоги не пред'являв При будівництві гаража були витримані відстані від межі до фундаменту гаража 1 м, від межі до стін 1,10 м.

            Представник третьої особи з позовом не погодилася. Суду надала пояснення про те, що будівництво гаражу планувалося в умовах сформованої забудови. Ширина існуючих земельних ділянок не дозволяла використати вимоги п.2.9 ДБН 79-92 в повному обсязі. Тому було використано п.п. 5,6 10 ДБН 79-92 згідно з якими при будівництві одно- та двоповерхових житлових будинків противопожежні відстані між житловими будинками та їх господарськими будівлями в межах пари будинків не нормуються. У виняткових випадках за погодженням з місцевими виконавчими органами допускається відстань між житловими будинками та господарськими будівлями не нормувати, якщо загальна площа забудови, враховуючи незабудовану площу між ними, дорівнює найбільшій допустимій площі забудови одного будинку того ж ступеню вогнестійкості без протипожежних стін за таблицею 2 ДБН 79-92. Ступінь вогнестійкості житлових будинків - ІІІ. Загальна площа забудови, враховуючи незабудовану територію між житловими будинками та господарськими будівлями, становить 540 кв.м. згідно зі схематичним планом, що не суперечить показникам таблиці 2 ДБН 79-92. Розкішнянська сільська рада на підставі їх документів дозволила будівництво гаражу. Тому порушень  при будівництві гаражу немає.

            Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

            У судовому засіданні встановлено, що у 1995 році ОСОБА_2 збудував гараж за адресою :АДРЕСА_2. Ця обставина ніким із сторін не оспорюється.

            Позивач посилається на те, що зазначений гараж було збудовано з порушенням п.п.2.8 та 2.12 ДБН 79-92, згідно з якими відстань від входів та інших отворів гаражів до вікон сусідніх житлових будинків має бути не менше 10 метрів, тоді як ОСОБА_2 збудував гараж на відстані 4.8 м від вікон його будинку, та мінімальна відстань від житлових будинків повинна буди не менше 9 м, тоді як відстань між гаражем та його будинком менше 2 м.

            Але у  відповідності до п.5 ДБН 79-92 при будівництві одно- двоповерхових житлових будинків протипожежні відстані між житловими будинками та їх господарськими будівлями в межах пари будинків не нормуються.

            Крім того, згідно з п.6. ДБН 79-92 у виняткових випадках за погодженням з місцевими виконавчими органами допускається відстань між житловими будинками та господарськими будівлями не нормувати, якщо загальна площа забудови, враховуючи незабудовану площу між ними, дорівнює найбільшій допустимій площі забудови одного будинку того ж ступеня вогнетривкості без протипожежних стін за таблицею 2.

            Як встановлено у судовому засіданні загальна площа забудови, враховуючи незабудовану територію між житловими будинками та господарськими будівлями становить 540 кв.м., про що свідчить схематичний план, та не перевищує показників таблиці 2 - 1800 кв.м. при ІІІ ступеню вогнетривкості, а тому відстань між житловими будинками та господарськими будівлями не нормувалася.

            Згідно з проектом забудови земельної ділянки від 1 жовтня 1994 року відповідач узгодив з архітектурно - плановим бюро місце забудови гаражу /а.с.8/.

            Рішенням виконавчого комітету Розкішнянської сільської ради № 55/10 від 17 серпня 1994 року ОСОБА_2 дозволено будівництво гаража- майстерні розміром 4х10,5 м /а.с.26/.

            Таким чином, у судовому засіданні встановлено, що відповідачем при будівництві гаража були дотриманні норми ДБН 79-92, порушень норм ДБН 79-82 при будівництві не встановлено, а тому в позові позивачу слід відмовити за необґрунтованістю.

 

                        На підставі наведеного, керуючись Державними будівельними нормами 79-92, ст..ст.10,11,209, 212,214, 215, 218 ЦПК України, суд

 

 

                                              В И Р І Ш И В :

             Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2третя особа - Луганське обласне проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро про недотримання державних стандартів і норм при будівництві і встановленні межі земельної ділянки за необґрунтованістю.

 

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

 

 

                                        Суддя :

 

 

 

             

             

 

             

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація