Судове рішення #2432676
Справа №22ц -592/08 Головуючий в 1 інстанції: Чишій С

Справа №22ц -592/08                                                                                     Головуючий в 1 інстанції: Чишій С.С.

Категорія:  45                                                                                                     Доповідач: Веремчук Л.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ     СУД        ВОЛИНСЬКОЇ      ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М                   У К Р А Ї Н И

 

«15» липня 2008 року                                                                                       м. Луцьк

 

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого              -           судді  Мудренко Л.І.,

            суддів                          -           Русинчука М.М., Веремчук Л.М.

при секретарі              -           Губарик К.А.

з участю:

             позивача ОСОБА_1

             представника позивача ОСОБА_2

             представників відповідача  Сахарука С.Ф., Гнатіва Т.М.

             третьої особи ОСОБА_3

             

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визнання нечинним рішення сільської ради та вирішення земельного спору  по суті на рішення Любомльського районного суду від 16 травня 2008 року ,-

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

         10.01.2008 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом  до  Вишнівської сільської ради  з позовом  про визнання нечинним рішення сільської ради від 06.11.2007 року № 11/8 ; незаконною бездіяльність ради по розгляду його заяви про передачу у власність земельної ділянки; визнання за позивачем права  на отримання у приватну власність шляхом безоплатної приватизації земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку площею 0.25 га для ведення особистого селянського господарства площею 0.28га.

В судовому засіданні позивач від вимог про визнання незаконною бездіяльність ради по розгляду його заяви про передачу у власність земельної  ділянки площею 0.25 га відмовився і ця відмова прийнята судом.

 Рішенням Любомльського районного суду від 16 травня 2008 року позовні вимоги  ОСОБА_1 задоволені повністю. Рішення Вишнівської сільської ради від 06.11.2007 року № 11/8  визнано нечинним та скасовано. Визнано за ОСОБА_1 право на отримання  у приватну власність шляхом безоплатної приватизації земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0.28 га, що відноситься до земель запасу даної сільської ради, розташована у АДРЕСА_1

В поданій на рішення суду апеляційній скарзі відповідач Вишнівська сільська рада, покликаючись на порушення судом норм   матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати як незаконне та закрити провадження по справі.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Відповідно до ч.2 ст.118 ЗК України рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймаються у місячний строк  на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Відповідач стверджує, і цього не заперечує позивач, що  ОСОБА_1 не надав сільській раді відповідної технічної документації, а саме проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.28га для ведення особистого селянського господарства, що унеможливлювало у відповідності до вимог ч.2 ст.118 ЗК України затвердити цей проект та прийняти рішення про передачу у приватну власність спірної земельної ділянки.

Відповідно до ч.6 ст.118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержані безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.

Позивач звернувся із заявою  на виділ земельної ділянки, яка є предметом спору.

Відповідно до п.7 ст.118 ЗК України відповідна сільська рада розглядає заяву, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл  на розробку проекту її відведення.

Отже твердження суду  про порушення сільською радою діючого законодавства при  вирішенні даного земельного питання не відповідає фактично встановленим обставинам справи, оскільки передача у приватну власність  земельної ділянки громадянам є правом, а не обов'язком сільської ради.

В рішенні сільської ради № 13/9 від 31 березня 2004 року “Про надання дозволу  на розробку проекту відведення земельної ділянки” не зазначене місце розташування земельної  ділянки на яку надавався дозвіл на розробку технічної документації.

У відповідності до ст.26 Закону України «Про місцеве  самоврядування» до виключної компетенції сільської ради, що вирішуються на пленарних засіданнях ради, відноситься   вирішення відповідно до закону питання регулювання земельних відносин. Отже заява позивача могла бути розглянута виключно на сесії ради, а не головою чи виконкомом. Ця норма передбачає, що лише місцева рада вирішує питання про надання чи ненадання земельної ділянки у приватну власність.

Тому залишення 0.28 га земельної ділянки в землях запасу села Вишнів не суперечить діючому законодавству. Місцевий суд прийшов до помилкового висновку про  те, що рішення сільської ради є нечинним та що при цьому сільська рада порушила   вимоги  законодавства.

Твердження  відповідача про те, що суд  допустив об'єднання в одне провадження вимог, що не підлягають розгляду за правилами різних судочинств не заслуговують на увагу. Із  матеріалів  справи вбачається, що між сторонами виник спір про право. Предметом спору в даній справі є право власності на земельну ділянку. Оскарження таких дій та рішення сільської ради, що передбачає відновлення особистих майнових прав позивача ( право власності на земельну ділянку), не відноситься до публічно-правових спорів і такий позов розглядається за правилами    цивільно-процесуального законодавства.

Висновки суду не відповідають  обставинам справи, що є підставою для скасування рішення суду  першої інстанції і ухвалення нового рішення про задоволення позову.

            Керуючись  ст. ст.  309 ч.1 п.3, 313,  316, 317, 319  ЦПК України, колегія суддів

 

В И Р І Ш И Л А :

 

            Апеляційну скаргу відповідача Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області задовольнити частково.

            Рішення  Любомльського районного суду від 16 травня 2008 року в даній справі скасувати та ухвалити нове рішення.

            В позові  ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визнання нечинним рішення сільської ради та вирішення земельного спору  по суті  відмовити за безпідставністю.              

            Рішення набирає законної сили з моменту  його проголошення  і може бути оскаржене безпосередньо до Верховного Суду України протягом  двох місяців з дня набрання ним законної сили.

           

Головуючий :

 

            Судді:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація