ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
П О С Т А Н О В А
Іменем України
22.06.06 Справа № 4/193.
Суддя господарського суду Луганської області Батюк Г.М. , при секретарі судового засідання Лукашишиній Т.М., розглянувши матеріали справи за позовом
Луганського транспортного прокурора, в інтересах держави в особі Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор»Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія»«Автомобільні дороги України»Державної служби автомобільних доріг України, м.Луганськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комсомольський кар»єр», м.Свердловськ Луганської області
про стягнення 26580грн. 00 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача – Крупник О.М., дов.№1-4-06 від 04.01.06;
від відповідача –не прибув;
від заявника- помічник Луганського транспортного прокурора Журавльова Н.І., посвідчення №66 від 19.06.06.
Суть спору: заявлено вимогу про стягнення з відповідача заборгованості за поставлену продукцію у сумі 26580 грн. 00 коп.
Заявник у справі листом від 02.06.06 № 531 вих-06 уточнив назву позивача , та в чиїх інтересах заявлено позов.
Згідно Статуту Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», Державна служба автомобільних доріг України є засновником і власником Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
На підставі викладено, позивачем по справі слід вважати Дочірне підприємства «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
Відповідач відзив на позовну заяву не надав. Відповідач у судове засідання не прибув, витребувані ухвалами господарського суду Луганської області від 11.04.06, 04.05.06, 23.05.06 та від 08.06.06 документи не надав.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача та прокурора , додатково подані представником позивача та прокурором документи, суд
встановив:
В обґрунтування позовних вимог заявник зазначив, при проведенні Луганською транспортною прокуратурою наглядової перевірки встановлено, що в грудні 2004 року ДП "Луганський облавтодор" відвантажив ТОВ "Комсомольський кар'єр" щебінь фракції 20X40 в кількості 1000 метрів кубічних на загальну суму 26580 грн. 00 коп. Вищевказана продукція отримана уповноваженим представником ТОВ "Комсомольський кар'єр" - Бородюк О.В. за довіреністю ЯЗУ № 369642 від 24.12.04.
Позивач направив на адресу відповідача претензію від13.03.06 № 1-4-1/351 про сплату суми боргу 26580 грн. 00 коп. за поставлену продукцію в строк до 30.03.06. Боржник, не заперечуючи факт отримання вказаної продукції, борг не сплатив.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо термін виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час, а боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги.
Таким чином, відповідач станом на 10.04.06 має заборгованість перед позивачем за отриману продукцію в розмірі 26580 грн. 00 коп
Сторонни не досягли примірення.
Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), який набрав законної сили з 1 вересня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.
Тому, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач відзив на позовні вимоги не надав.
Оцінивши доводи позивача у їх сукупності, суддя вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення повністю, з огляду на наступне.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованості за поставлену продукцію у сумі 26580 грн. 00 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, Дочірнє підприємство "Луганський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" створено з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні і розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці і кооперації ( п. 1.1. та п. 2.1. Статуту підприємства).
Єдиним засновником і власником ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" є держава в особі Державної служби автомобільних доріг України, на яку і покладено повноваження вищого органу управління підприємством (Постанова КМУ № 221 від 28.02.02). Державна служба автомобільних доріг України, створена Указом Президента України № 1056/2001 від 08.11.01, як центральний орган виконавчої влади на який покладено обов'язки управління дорожнім господарством країни.
Таким чином, ДП „Луганський облавтодор" ВАТ „ДАК „Автомобільні дороги України" засновано державою в особі Державної служби автомобільних доріг України, яка є центральним органом виконавчої влади, виконує функції формування державної політики у сфері дорожнього господарства, підприємство засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні і розвитку автомобільних доріг загального користування.
Відповідно до п. 1 "Положення про Державну службу автомобільних доріг України" (надалі Положення), затвердженого Указом Президента України №50/2002 від 19.01.02, Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор) вносить у встановленому порядку пропозиції щодо формування державної політики у сфері дорожнього господарства і забезпечує її реалізацію та здійснює управління в цій сфері.
Основними завданнями Укравтодору є підготовка та організація виконання державних програм з питань забезпечення надійного і безпечного руху автомобільними дорогами загального користування, вдосконалення і розвитку дорожнього господарства; здійснення відповідно до законодавства державного регулювання і контролю у сфері дорожнього господарства, державного управління автомобільними дорогами загального користування; організація будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування (п. З Положення).
Відповідно до покладених на нього завдань Дочірне підприємства «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»здійснює відповідно до законодавства управління коштами Державного дорожнього фонду України та в межах своїх повноважень визначає напрями використання бюджетних коштів, призначених для фінансування дорожнього господарства; проводить роботу з урізноманітнення джерел фінансування будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування; забезпечує організацію будівництва і експлуатації автомобільних доріг загального користування (п. 4 ч.7, 26 та 32 Положення).
ДП "Луганський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" є підприємством і відповідно до ст. ст. 33, 34, 37 Закону України "Про власність", ст. 9 Закону України "Про транспорт", відноситься до єдиного виробничо-технологічного транспортного комплексу України, призначеного забезпечувати потреби суспільного виробництва та населення держави.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про транспорт", Дочірне підприємство «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»здійснює діяльність пов'язану з будівництвом, ремонтом та експлуатацією шляхів сполучення (автомобільних доріг загального користування) і, як одна з ланок автомобільного транспорту України, забезпечує злагоджену роботу усіх базових галузей економіки України.
Транспорт є однією з найважливіших галузей суспільного виробництва і покликаний задовольняти потреби населення та суспільного виробництва в перевезеннях, управління в галузі транспорту здійснюється державою. Відповідно до вимог ст. З Закону України "Про транспорт", державне управління в галузі транспорту має забезпечувати своєчасне, повне та якісне задоволення потреб населення і суспільного виробництва в перевезеннях та потреб оборони України; безпечне функціонування транспорту; захист економічних інтересів України та законних інтересів підприємств і організацій транспорту та споживачів транспортних послуг та інше. Місце і роль транспорту у суспільному виробництві визначає необхідність його пріоритетного розвитку, державної підтримки в задоволенні його потреб у транспортних засобах, матеріально-технічних і паливно-енергетичних ресурсах, які держава взяла на себе
Майно підприємства складається з основних засобів та обігових коштів та цінностей, що передані Засновником підприємству в оперативне управління (п. 4.1 Статуту підприємства). Відповідно п. 4.3. Статуту Дочірне підприємство «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»джерелами формування майна підприємства є доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності.
Таким чином, ДП "Луганський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" є підприємством Державної служби автомобільних доріг України - центрального органу виконавчої влади, на який покладено обов'язки управління дорожнім господарством країни. У разі неотримання ДП «Луганський облавтодор»ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»коштів від реалізації продукції та послуг, підприємство не зможе належним чином утримувати автомобільні дороги загального користування і забезпечувати безпечне функціонування транспорту та інші економічні інтереси держави і Державна служба автомобільних доріг України, як центральний орган виконавчої влади, не зможе належним чином реалізовувати державну політику в галузі транспорту, чим зачіпаються інтереси держави.
Відповідно до п.7 ст.З КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт здійснення ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.2 ст.60 прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно ст. 69 КАС України , доказами в адміністративному судочинстві є будь - які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб , які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосується предмету доказування.
Як свідчать матеріали справи, 24.12.04 ДП "Луганський облавтодор" ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»(позивач у справі) відвантажив ТОВ "Комсомольський кар'єр" (відповідач у справі) щебінь фракції 20X40 в кількості 1000 метрів кубічних на загальну суму 26580 грн. 00 коп. згідно накладної №72 від 24.12.04. Вищевказана продукція отримана уповноваженим представником ТОВ "Комсомольський кар'єр" - Бородюк О.В. за довіреністю ЯЗУ № 369642 від 24.12.04.
Заборгованість відповідача перед позивачем за поставлену продукцію у сумі 26580 грн. 00 коп. підтверджена матеріалами справи, відповідачем не спростована.
Сума боргу 26580 грн. 00 коп. за поставлену продукцію, нарахована позивачем обґрунтовано, підтверджена матеріалами справи і підлягає стягненню з відповідача .
Відповідно до п.2 ст.530 ЦК України, якщо строк ( термін) виконання боржником обов”язку не встановлений або визначений моментом пред”явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь- який час. Боржник повинен виконати такий обов”язок у семиденний строк від дня пред”явлення вимоги.
Як свідчать матеріали справи, у зв”язку з тим, що поставка товару проводилась на підставі видаткової накладної №72 від 24.12.04.сторонами не обумовлено строк оплати, позивачем на адресу відповідача була претензія від 13.03.06 №1-4-1/351 на суму 26580 грн. 00 коп. з вимогою про сплату боргу, відповідач відповідь на претензії не надав, оплату не провів.
Як було встановлено при розгляді справи, станом на день її слухання заборгованість відповідача не змінилась. Розмір суми боргу відповідачем не оспорюється.
Відповідач позовні вимоги не оспорив, доказів, які б спростували доводи позивача суду не надав.
З огляду на викладене позовні вимоги слід визнати обґрунтованими повністю, та такими, що підтверджені матеріалами справи, і підлягає стягненню з відповідача .
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Згідно ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про те, що повний текст постанови буде виготовлений та підписаний 27.06.06.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 77, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив :
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комсомольський кар’єр», с.Комсомольське, м.Свердловськ Луганської області, вул.Станіславського, 151, р/р 000260013012600 в філії Свердловського відділення № 5450 ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 364241,код ЄДРПОУ 01535111:
- на користь Дочірнього підприємства «Луганський облавтодор»Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія» «Автомобільні дороги України», м.Луганськ, вул.Лінії Залізниці, 9, р/р 26006007080410 АБ «Брокбізнесбанк», МФО 304632, код ЄДРПОУ 31995774 боргу у сумі 26580 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 27.06.06 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Г.М.Батюк