Судове рішення #24357312

Справа 221/3947/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.08.2012 Староміський районний суд міста Вінниці


в складі:

головуючого судді Шидловського О.В.,

при секретарі Антоновій К.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом визнання таким, що втратив право користування житлом,


в с т а н о в и в:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, про усунення перешкод в користуванні власністю шляхом визнання таким, що втратив право користування житлом, мотивуючи свої вимоги тим, що їй на праві приватної власності належить 11/20 часток будинку за АДРЕСА_1. В належній позивачу на праві власності частині будинку з 2005 року проживав син позивача ОСОБА_3 з сім'єю, в тому числі із сином його дружини від першого шлюбу -ОСОБА_2 На прохання сина позивач дала згоду на реєстрацію відповідача і 25.12.2010р. він був постійно зареєстрований в будинку. Сімейне життя у сина не склалося і 02.05.2011р. його дружина разом з дітьми забрала всі свої речі і речі дітей та перейшла проживати до своїх батьків. З цього часу ОСОБА_2 в будинку не проживає, ним не користується, поточним ремонтом не займається, земельну ділянку не обробляє, участі у сплаті комунальних послуг не приймає, що підтверджується актом квартального комітету від 30.06.2012р. № 2100. Відповідач в добровільному порядку зніматись з реєстрації не бажає. Просить суд усунути перешкоди в користуванні ОСОБА_1 власністю шляхом визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність. Позов підтримала, просила суд усунути перешкоди в користуванні ОСОБА_1 власністю шляхом визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1 (а.с.18).

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився надав суду заяву в якій просив розглянути справу у його відсутності, позов визнав (а.с.17).

Суд, враховуючи заяву позивача та відповідача, відповідно до ст. 158 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. ст. 10, 11, 60 ЦПК України, суд розглядає справу не інакше як за заявою осіб, в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів, тобто кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Між сторонами виникли правовідносини пов'язані з правом власності на житло, що регулюються відповідними нормами Цивільного кодексу України та Житлового кодексу України.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власницею житлового будинку за адресою:АДРЕСА_1, згідно технічного паспорта (а.с. 4).

Згідно домової книги ОСОБА_4 зареєстрована з 30.11.2004р. за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.6-9).

Відповідно до запису в домовій книзі для прописки (реєстрації) громадян, які проживають у АДРЕСА_1, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт серії НОМЕР_1 виданий Замостянським РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області 15.06.2010р. зареєстрований у вищезазначеному приміщенні 25.12.2010р. (а.с.11).

Відповідно до ст.405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім"ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ними і власником житла або законом.

Відповідно до ст.29 ЦК України місцем проживання визнається те місце, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Водночас відповідно до ст. 7 Закону України від 11.12.2003р."Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Таким чином, як випливає із указаної норми, зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено на підставі рішення суду виключно про: 1) позбавлення права власності на житлове приміщення; 2) позбавлення права користування житловим приміщенням; 3) визнання особи безвісно відсутньою; 4) оголошення фізичної особи померлою.

Виходячи з того, що Закон України від 11.12.2003р."Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" є спеціальним нормативно-правовим актом, який регулює правовідносини, пов'язані із зняттям з реєстрації місця проживання, вбачається, що положення ст. 7 цього Закону підлягають застосуванню до усіх правовідносин, виникнення, зміна чи припинення яких пов'язані з юридичним фактом зняття з реєстрації місця проживання.

Отже, у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном, власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, зокрема, шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання, пред'явивши разом з тим одну із таких вимог: 1) про позбавлення права власності на житлове приміщення; 2) про позбавлення права користування житловим приміщенням; 3) про визнання особи безвісно відсутньою; 4) про оголошення фізичної особи померлою.

Враховуючи те, що відповідач ОСОБА_2, в спірному житловому приміщенні не проживає з 02 травня 2011 року, участі в його утриманні та оплаті комунальних платежів не бере, тому суд дійшов до висновку, що право позивача підлягає судовому захисту шляхом усунення перешкод в користуванні ОСОБА_2 житловим будинком АДРЕСА_1 шляхом зняття з реєстрації ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.

Судові витрати згідно ст. 88 ЦПК України, в розмірі 107,30 грн. суд вважає за необхідне стягнути з відповідача по справі ОСОБА_2 (а.с.1).

Керуючись ст. ст. 29,321,391,405 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 158, 212-216ЦПК України, ст. 7 Закон України від 11.12.2003р."Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" суд -


в и р і ш и в :


Позов задовольнити.

Усунути перешкоди в користуванні ОСОБА_1 будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, шляхом зняття з реєстрації ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 107 (сто сім) грн. 30 коп.

Рі шен ня мо же бу ти оскаржено до апе ля цій но го су ду Вінницької області про тя гом десяти днів з дня його проголошення, особи які не приймали участь у розгляді справи на протязі десяти днів з моменту отримання його копії.



Суддя:








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація