ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
УХВАЛА
23.06.06 Справа № 16/240пн-ад.
Суддя господарського суду Луганської області Шеліхіна Р.М., по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське автотранспортне підприємство 10962», м. Антрацит Луганської області
до Виконавчого комітету Антрацитівської міської ради, м. Антрацит Луганської області
про спонукання виконати певні дії
при секретарі судового засідання Кочетовій О.М.
за участю представників сторін:
від позивача –не прибув;
від відповідача –Кічапова Н.В., зав. юр. відділом, дов. від 11.01.06. №01-18/3,
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про зобов’язання Виконавчого комітету Антрацитівської міської ради прийняти у власність наступне майно банкрута:
- газопровід, розташований за адресою: м. Антрацит, вул. Автомобілістів;
- каналізація, розташована за адресою:м.Антрацит,вул.Автомобілістів;
- дорога, розташована за адресою: м. Антрацит, Вул. Автомобілістів, що є об‘єктами соціальної інфраструктури та яке відповідач зобов‘язаний прийняти у власність без додаткових умов, оскільки вказане майно перебуває на балансі позивача –банкрута.
Приймаючи до уваги, що:
- позивачем по справі заявою від 23.06.06. №300 заявлено відвід судді, дану заяву слід розглянути по суті.
Представник позивача знав склад суду і відводів не заявив, суть спору також знав позивач і реалізував принцип змагання з відповідачем по ходу судового засідання, надавав документи щодо предмету позову та висловлювався саме по суті спору, зневажливим тоном звертався при цьому до представника відповідача та робив відповідачу зауваження.
Зі змісту заяви позивача в особі ліквідатора підприємства-банкрута про відвід судді вбачається, що відвід заявлено з підстав недодержання господарського процесуального законодавства в часті об’яви складу суду та суті спору. Такі обставини не відповідають істині правовідносин сторін та суду у засіданні 16.06.06. Суд не проявив упередженості до доказів або пояснень, клопотань та заяв жодної зі сторін по справі. Оцінка доказів не проводилась, оскільки рішення по справі не винесено і до даного часу. Слід зазначити, що позивач у судові засідання, які відбувалися по розгляду справи не з’являвся, окрім засідання 16.06.06.
Відповідно до правил ст.27 КАС України відвід судді повинен бути мотивованим, а враховуючи викладене, заявлений позивачем відвід, на мою думку, не містить обґрунтованих підстав для відводу, лише призводить до затягування строку розгляду справи та перебування Арбітражного керуючого Швидкого О.О. на посаді ліквідатора.
Відповідно до правил ст.31 КАС України, вислухавши заперечення відповідача з приводу заявленого відводу, суддя розглянув заяву про відвід і в нарадчій кімнаті постановив ухвалу про залишення заяви без задоволення, оскільки законні, обґрунтовані підстави у позивача вважати упередженість судді при розгляді справи відсутні, доказів обставин, викладених у заяві позивач не надав.
Для правильного та всебічного розгляду справи слід відкласти розгляд справи для призначення слухання справи по суті судовою колегією.
За таких підстав розгляд справи слід відкласти.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.24,25,27,30,31,111 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву про відвід судді залишити без задоволення.
2. Відкласти розгляд справи у попередньому засіданні на 14.07.06. у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а о 12 год. 00 хвил., кім. 307.
3.Явка представників сторін у засідання суду обов’язкова.
4.Зобов’язати позивача –належні докази у підтвердження позовних вимог та докази дотримання встановленого законом порядку передачі нерухомого майна у комунальну власність, нормативне та документальне обґрунтування підстав спонукання відповідача до дій, надати заперечення на відзив відповідача, документальне підтвердження і нормативне обґрунтування заперечень, оригінали документів, які додані до позову в копіях - для огляду в засіданні, довідку про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, повноваження юридичної особи (оригінал Статуту для огляду, копію до справи).
5.Зобов’язати відповідача - чітко визначити правові підстави заперечень до вимоги арбітражного керуючого щодо прийняття у комунальну власність майна банкрута (балансоутримувача), надати письмовий відзив та документальне підтвердження і нормативне обґрунтування викладених у відзиві доводів.
6.Повідомити учасників процесу про права та обов’язки:
Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки (стаття 49 Кодексу адміністративного судочинства України).
Учасники судового процесу мають право заявляти відводи якщо суддя брав участь у розгляді цієї справи або пов'язаної з нею справи як представник, секретар судового засідання, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи, якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі, за наявності інших обставин, що викликають сумнів у його неупередженості судді. Відвід секретарю судового засідання може бути заявлений із вказаних підстав. Відвід повинен бути вмотивованим і заявлений до початку судового розгляду. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу стало відомо після початку судового розгляду (статті 27, 30 Кодексу адміністративного судочинства України).
Особи, які беруть участь у справі дають пояснення, показання, відповідають на питання та задають питання стоячи і лише після надання їм слова головуючим у судовому засіданні. Постанову суду особи, присутні в залі, заслуховують стоячи. Відступ від цих правил допускається з дозволу головуючого в судовому засіданні. Учасники адміністративного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов'язані додержуватися в судовому засіданні порядку і беззаперечно підкорятися відповідним розпорядженням головуючого у судовому засіданні. Учасники адміністративного процесу звертаються до судді "Ваша честь". Документи та інші матеріали передаються головуючому в судовому засіданні через секретаря судового засідання або судового розпорядника (стаття 134 Кодексу адміністративного судочинства України).
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом (стаття 49 Кодексу адміністративного судочинства України).
Крім цих прав: позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду; відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу (стаття 51 Кодексу адміністративного судочинства України).
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них (стаття 49 Кодексу адміністративного судочинства України).
Участь компетентних представників сторін обов’язкова.
Суддя Р.М.Шеліхіна