ун. № 2608/12554/12
пр. № 1/2608/885/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2012 року
м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Дячука С.І.;
при секретарі - Ткаченко Н.В.,
за участю прокурора Паламарчук Я.А., підсудного - ОСОБА_1., його захисника ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Буча Києво-Святошинського району Київської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, працюючого охоронцем на КПРЕО, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, не судимого,-
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
В С Т А Н О В И В:
24 травня 2012 року близько 20 годині 30 хвилин ОСОБА_1, перебуваючи біля будинку №30 по вул. Зодчих в м. Києві, незаконно для власного споживання без мети збуту придбав за 60 грн. у особи, матеріали справи щодо якої виділені в окреме провадження, наркотичний засіб - суху подрібнену коноплю (канабіс), яка знаходилася в поліетиленовому пакетику (маса у сухій речовині - 7,37 гр.) і який незаконно зберігав при собі до затриманий того ж дня близько 21 години працівниками міліції, після чого вказаний наркотичний засіб - в нього був вилучений.
Вилучена у ОСОБА_1 речовина є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабіс, обіг якого заборонено згідно з Переліком, затвердженими Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770 (Таблиця 1, Список №1), розмір якого не становить великий (Таблиця 1, затверджена наказом МОЗ України №188 від 01.08.2000р.).
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у висунутому звинуваченні визнав у повному обсязі, щиро покаявся і дав покази, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення злочину, пояснивши, що дійсно для власного вживання без мети збуту 24 травня 2012 року близько 20 годині 30 хвилин придбав у наглядно знайомої особи, а у подальшому зберігав при собі особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, поки того ж дня не був затриманий з ним правоохоронними органами, а наркотик - вилучений.
Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють всі фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз'яснивши учасникам процесу положення ст. 299 КПК України, провів судове слідство у справі із застосуванням правил ч. 3 ст. 299 КПК України, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі.
За таких обставин суд вважає доведеним в судовому засіданні те, що ОСОБА_1 незаконно придбав, виготовив, перевіз та зберігав без мети збуту, наркотичний засіб - канабіс, масою у сухій речовині - 7,37 гр., а тому ці його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 309 КК України.
ОСОБА_1 заявив клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 309 КК України, посилаючись на те, що він повністю визнав себе винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, з метою вилікуватися добровільно звернувся до лікувального закладу і фактично пройшов лікування від наркоманії.
Заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти задоволення даного клопотання обвинуваченого і вважав можливим закрити справу щодо нього з вказаних підстав, оскільки в справі наявні належні докази того, що обвинувачений добровільно звернувся до лікувального закладу і пройшов лікування від наркоманії, проаналізувавши заявлене обвинуваченим клопотання, вивчивши матеріали кримінальної справи, суд вважає, що клопотання обвинуваченого підлягає задоволенню, а справа щодо нього - закриттю з підстав, передбачених ч. 4 ст. 309 КК України, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 1 Закону України № 62/95-ВР «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» від 15.02.1995 року (зі змінами та доповненням), особою, хворою на наркоманію, визнається особа, яка страждає на психічний розлад, що характеризується психічною та (або) фізичною залежністю від наркотичного засобу чи психотропної речовини, і якій за результатами медичного обстеження, проведеного відповідно до цього Закону, встановлено діагноз "наркоманія".
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_1 канабіс почав умисно систематично незаконно вживати шляхом куріння (зловживати) з 2003 року, відтак мав психічну залежність від наркотичного засобу, тобто страждав на наркоманію та потребував лікування від неї (а.с. 15).
Вказані обставини знайшли своє повне підтвердження і під час дослідження об'єктивних медичних даних на хворого ОСОБА_1.
Так, згідно з дослідженими в судовому засіданні довідкою Міського лікувального консультативного центру №206 від 14 червня 2012 року та угоди № 1986 від 30 травня 2012 року, хворий ОСОБА_1 добровільно звернувся до спеціалізованого лікувального закладу (ліцензія № 333803 від 20.06.07р.) і пройшов у період з 31 травня по 14 червня 2012 року лікування від наркоманії, про що свідчить діагноз його захворювання, пов'язаний з розладами внаслідок вживання канабіноїдів, стан захворювання, поєднаний із синдромом залежності відповідного ступеня.
Згідно з довідкою Київської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» №8884 від 11 червня 2012 року, ОСОБА_1 за даними облікової документації до лікування перебував під наглядом з діагнозом, який вказує на залежність внаслідок вживання наркотичних засобів.
На підтвердження добровільності звернення ОСОБА_1 до лікувального закладу вказує те, що таке рішення він прийняв самостійно, лікування пройшов у повному обсязі і за власною згодою, виконуючи призначення та рекомендації лікаря, медичного обстеження не уникав, своєї психічної залежності від наркотичних засобів також не приховував, хоча і соромився цього, заявив про свою готовність нести кримінальну відповідальність.
Таким чином, оскільки визначені кримінальним законом (ч. 4 ст. 309 КК України) умови виконано та їх правдивість ні в кого з учасників процесу не викликає сумнівів, суд дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для задоволення клопотання ОСОБА_1 і звільнення його від кримінальної відповідальності
Оскільки згідно зі ст. 93 КПК України судові витрати стягуються виключно з засуджених осіб, що яких постановлено обвинувальний вирок, а передбачені в Законі з цього правила винятки не поширюються на обставини цієї справи, судові витрати за проведення хімічної експертизи в сумі 901 грн. 44 коп., враховуючи при цьому і матеріальний стан підсудного, слід прийняти на рахунок держави.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 44, ч. 4 ст. 309 КК України, ч. 3 ст. 299, ст. ст. 91, 93, 273 та 282 КПК України
П О С Т А Н О В И В:
Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, на підставі ст. 44, ч. 4 ст. 309 КК України - закрити, а ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 - підписка про невиїзд - скасувати.
Судові втрати за проведення хімічної експертизи в сумі 901 грн. 44 коп. прийняти на рахунок держави.
Після набрання постановою законної сили речовий доказ по справі, а саме наркотичний засіб - канабіс (маса у речовині - 7,17 гр.), який зберігається в камері схову речових доказів Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві - знищити.
Постанова суду може бути оскарженою і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва протягом семи діб з моменту її проголошення.
СУДДЯ: С.І. ДЯЧУК