Судове рішення #24447287


Справа № 2610/1915/2012

У Х В А Л А

іменем України


30 серпня 2012 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Маліновської В.М.,

при секретарі Лазоришинець К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк»про захист прав споживача та визнання кредитного договору недійсним, -

В С Т А Н О В И В:

У січні 2012 року позивач подав до Шевченківського районного суду м.Києва позовну заяву до публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк»про захист прав споживача та визнання кредитного договору недійсним.

Провадження у справі відкрито згідно з ухвалою суду від 30 січня 2012 року.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи у судовому засіданні 14 березня 2012 року позивач і представник відповідача були присутніми.

У судове засідання, яке відбулось 27 липня 2012 року, позивач не з'явився, про причини неявки не повідомив. Про судове засідання позивач повідомлявся належним чином шляхом направлення на адресу, вказану ним у позовній заяві, супровідного листа та ухвали судді Маліновської В.М. від 25 червня 2012 року про прийняття цивільної справи до свого провадження та призначення її до судового розгляду на 27 липня 2012 року.

Разом з тим, конверт (рекомендований з повідомленням) з копіюю ухвали та супровідним листом, направлений позивачу на вказану ним адресу, повернувся до Шевченківського районного суду м.Києва 17 липня 2012 року з довідкою Укрпошти про причини повернення «за закінченням терміну зберігання»(а.с. 34).

У зв'язку з неявкою позивача розгляд справи було відкладено на 30 серпня 2012 року.

Вдруге позивач не з'явився у судове засідання 30 серпня 2012 року, хоча був належним чином повідомлений, про що свідчить розписка з його власноручним підписом від 08 серпня 2012 року (а.с.69).

Відповідно до ч.5 ст. 74 Цивільного процесуального кодексу України судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.

У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

З документів, які додані позивачем до позову, а саме з копії паспорта, вбачається, що місце проживання останнього зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 17 зворот). Ця ж адреса вказана позивачем у позовній заяві (а.с. 1), жодних повідомлень про зміну місця проживання позивач на адресу суду не направляв.

Отже, у судових засіданнях 27 липня 2012 року та 30 серпня 2012 року позивач був відсутній, хоча належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, причини неявки не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Згідно з ч.3 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Пунктом 3 частини першої статті 207 ЦПК України передбачено: суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо: належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності;

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 74, 169, 207, 208- 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк»про захист прав споживача та визнання кредитного договору недійсним -залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд міста Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


СУДДЯ:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація