АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2012 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого Лисака І. Н.
суддів: Бреславського О.Г., Половінкіної Н.Ю.,
секретар Тодоряк Г.Д.
за участю ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, третя особа ОСОБА_3, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, виділення частки земельної ділянки, визнання порядку користування та приватизацію, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Садгірського районного суду м.Чернівці від 05 червня 2012 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Садгірського районного суду м.Чернівці від 05 червня 2012 року в задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, третя особа ОСОБА_3, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, виділення частки земельної ділянки, визнання порядку користування та приватизацію відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить вищезазначене рішення суду скасувати та ухвали нове, яким задовольнити її позовні вимоги з підстав порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи.
Зазначає, що при ухваленні рішення суд першої інстанції безпідставно не прийняв до уваги рішення Садгірського районного суду м.Чернівці від 20.10.2008 року, яким усунуті перешкоди в користуванні та вселено її в будинковолодіння, в частку, яка складає 39/100 спадкового майна. Не взяв до уваги висновок експерта №99 від 27.01.2012 року, згідно якого їй пропонувалося виділити в користування 39/100 від земельної ділянки площею 0,0867 га., що становить 0,0338 га.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, осіб які беруть участь у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи в межах заявлених в суді першої інстанції вимог, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається і це встановлено судом, що згідно свідоцтва на право на спадщину за законом від 15.09.1992 року, спадкоємцями майна ОСОБА_5 стали ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_6 Спадкове майно складалось з будинку та належних до нього господарських і побутових споруд за адресою АДРЕСА_1.
Згідно рішення Садгірського районного суду м. Чернівці від 11.03.1996 року за ОСОБА_1 та ОСОБА_3, було визнано право власності на 47\100 будинковолодіння за адресою АДРЕСА_1 і виділено в натурі, згідно з їх часткою 39\100 у спадковому майні, а саме: житлову кімнату, площею 22,20 кв.м. коридор, площею 4,70 кв.м., підвал, площею 4,7 кв.м., сарай, площею 16 кв.м., 2\3 огорожі та 1/2 криниці з виплатою компенсації.
Відповідно до рішення Садгірського районного суду м.Чернівці від 20.10.2008 року усунуті перешкоди в користуванні ОСОБА_1 будинковолодінням за адресою АДРЕСА_1, а позивачку вселено у будинковолодіння АДРЕСА_1 в частку, яка складає 39/100 частин спадкового майна, що належить ОСОБА_1 та ОСОБА_3, а саме в житлову кімнату 22,20 кв.м. та коридор 8,70 кв.м.
Згідно ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюються співвласниками за їхньою згодою.
Відповідно до ч.4 ст.120 ЗК України, у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності житлового будинку, будівлі або споруди.
На підставі ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказів виділення часток з 39/100 між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 позивачем не надано.
Таким чином, 39/100 часток нерухомого майна перебуває в спільній сумісній власності ОСОБА_1 та ОСОБА_3 і є спільною частковою власністю у майні разом з ОСОБА_2, а тому вимоги ОСОБА_1 про виділ їй одноосібно в натурі 39/100 частин земельної ділянки і надання можливості її приватизувати є безпідставними.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не дають підстав для його скасування.
На підставі вищевикладеного, керуюсь ст. 307, 308, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Садгірського районного суду м.Чернівці від 05 червня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді