Справа № 2о -404/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 вересня 2007 p. Конотопський міськрайонний суд в складі:
головуючого Лебедько М.М.
при секретарі Довгополій Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотопі справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Конотопська районна державна нотаріальна контора, виконавчий комітет В.Самбірської сільради про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,-
ВСТАНОВИВ:
06.08.2007 р. ОСОБА_1. звернулася до суду із зазначеною заявою.
Обґрунтовуючи вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. помер ОСОБА_4. - її чоловік і батько заінтересованих осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Після його смерті залишилася спадщина, яка складається з 1/2 частини жилого будинку АДРЕСА_1, земельної ділянки площею 5,18 га і майнового паю, вартістю 4911 грн., асоціації пайовиків «Мир» с В.Самбір станом на 19.01.2002 р.
Спадкоємцями першої черги після смерті померлого є заявниця та її діти.
Проте, отримати спадщину не представляється можливим, оскільки в свідоцтві про смерть зазначене прізвище померлого «ОСОБА_4», замість «ОСОБА_4» (а.с.9), а в свідоцтвах про право особистої власності на будинок та на майновий пай і в державному акті на право приватної власності на землю - «ОСОБА_4».
ОСОБА_2. вимоги матері підтримує в повному обсязі.
Заінтересовані особи ОСОБА_3, виконавчий комітет Великосамбірської сільської ради в судове засідання не з'явилися, просять справу розглядати у їх відсутність, проти задоволення вимог не заперечують, а Конотопська районна державна нотаріальна контора при ухваленні рішення покладається на розсуд суду. (а.с.22-23).
Суд, заслухавши пояснення заявниці, допитавши свідків , дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про належність правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Свідки ОСОБА_5., ОСОБА_6., кожна окремо, пояснили, що добре знають , що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_4. є чоловіком заявниці і йому належить житловий будинок, земельна ділянка та майновий пай.
Як вбачається із наявних матеріалів справи в свідоцтвах про народження і про реєестрацію шлюбу зазначено прізвище ОСОБА_4 (а.с. 7 ), а згідно довідки з місця проживання ОСОБА_4. разом зі своєю сім'єю: заявницею, сином, донькою проживав в с.В.Самбір Конотопського р-ну (а.с.8).
Суд, проаналізувавши матеріали справи, приходить до висновку, що свідоцтва про право особистої власності на будинок, на майновий пай і державний акт на право приватної власності на землю належать померлому, оскільки це стверджується поясненнями
заявниці, заінтересованої особи, свідків.
Тим паче, що ім'я та по батькові померлого в свідоцтвах про народження, про реєстрацію шлюбу та в свідоцтвах про право власності на будинок, землю і майновому паю співпадають з ім'ям та по батькові, вказаними в свідоцтві про смерть.
Внести зміни в свідоцтво про смерть не представляється можливим.
Встановлення даного факту для ОСОБА_1. має важливе юридичне значення.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, п.6 ч.1 ст. 256, ст. 259 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_1. задовольнити.
Встановити факт, що свідоцтво про право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, видане Конотопською райдержадміністрацією 29.03.1996 року, записане в реєстрову книгу № 2 за реєстровим № 352 від 29.03.1996 р. на прізвище ОСОБА_4.; свідоцтво про право власності на майновий пай ч.1ена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), видане Великосамбірською сільською радою від 04.02.2002 p., (свідоцтво серія СУ-У № 354), вартістю 4911 грн саном на 19.01.2002 p.: державний акт на право приватної власності на землю, виданий 20.12.1999 р. належать померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до місцевого Конотопського міськраионного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви.
Рішення виготовлене на комп'ютері та має силу оригіналу.