АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-1423 -2007 рік Головуючий по 1 -й інстанції:
Гудков С. В.
Суддя-доповідач: Акопян В.І.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року травня місяця 30 дня м. Полтава Колегія судців судової палати у
цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Акопян В.І.
Судців: Петренка В.М. Ново хатньої В.А.
при секретарі Фадейкіній Н.Б.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2.
представника відповідача ОСОБА_3.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м .Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ фірма «Лаваль» на рішення Лубенського міськрайонного суду від 17 квітня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ»Лаваль « , ТОВ» Авто приват» про стягнення матеріальної і моральної шкоди Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, - Акопян В.І.
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Лубенського міськрайонного суду від 17 квітня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 до ТОВ»Лаваль» , ТОВ»Авто приват» задоволено частково.
Стягнуто з ТОВ»Лаваль» на користь ОСОБА_1263276 грн. неустойки , 2000грн. моральної шкоди , 30 грн. витрат на інформаційно -технічне забезпечення.
Стягнуто з ТОВ»Лаваль « на користь держави 1717 грн. судового збору.
На рішення суду апеляційну скаргу подало ТОВ фірма «Лаваль» , прохає рішення суду скасувати , ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову та стягнути з ОСОБА_1 судові витрати 1441грн.40 коп. та 30грн. а всього 1471грн. 30коп., посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів вивчивши матеріали справи , перевіривши доводи апеляційної скарги , приходить до висновку , що апеляційна скарга підлягає задоволенню
Згідно ст. 309 п.3. ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.
Із матеріалів справи вбачається , що 17.03.2006 року позивач придбав у ТОА фірма «Лаваль»автомобіль « Great Wall» («Велика стіна») НОМЕР_1 за ціною 107900, 00 грн. 22березня 2006 року вказаний автомобіль після підписання акту прийому-передачу було передано ОСОБА_1. .
28 березня 2006 року ОСОБА_1. звернувся з заявою до ТОВ фірми «Лаваль «з заявою про усунення недоліків придбаного автомобіля , передав автомобіль для усунення недоліків. В заяві вказав недоліки провести повне перефарбування переднього капоту та передньої панелі кузова автомобіля , провести усунення інших пошкоджень лакофарбованої поверхні кузова за рахунок полірування , провести заміну лівої фари або зменшити ціну автомобіля на суму вартості фари , відновити оптичну поверхню правої фари , зменшити ціну товару на 30 % від вартості двигуна , за проведення неконтрольованої обкатки на ресурсі 30 % від загального пробігу обкатки.
Відповідач частково усунув недоліки - незначні пошкодження лакофарбового покриття на передньому бампері та капоті були усунуті шляхом перефарбування та шліфування поверхні відновленого лакофарбового покриття з подальшим поліруванням.
31 березня 2006 року позич за допомогою працівників міліції забрав автомобіль.
Суд першої інстанції вірно визначив , що відповідачем по даному спору є ТОВ фірма «Лаваль», що відповідач по заяві позивача усунув недоліки на капоті і передньому бампері пошкодження лакофарбового покриття . Сторони з цим погодились і рішення в цій частині ними не оскаржувалося .
Колегія вважає , що суд першої інстанції безпідставно визнав , що ТОВ фірма «Лаваль « не усунула недоліки проданого товару на протязі 14 днів . При цьому судом не було враховано , що перевищення на момент продажу пробігу автомобіля -це не є тим недоліком , який можна усунути , що позивач звернувся з заявою про усунення недоліків через 6 днів після того, як він отримав автомобіль і автомобіль знаходився в його користуванні на протязі 6 днів , що пошкодження фар не є скритим недоліком , який не можна встановити при огляді автомобіля , тим більше значне пошкодження , як вказує сам позивач . Не було враховано , що ОСОБА_1. при отриманні автомобіля підписав акт прийому- передачі автомобіля , недоліки не були зазначені в акті. Згідно довідки відповідача на час отримання автомобіля позивачем у відповідача знаходилось на реалізації 4 автомобіля такої марки , яку придбав позивач , позивач вибрав цей автомобіль .
Крім того суд не врахував , що позивач забрав автомобіль за допомогою працівників міліції через 3 дня після його передачі на ремонт і більше автомобіль відповідачу не надавав . Позивач не уклав договору з відповідачем на гарантійне обслуговування автомобіля .
Задовольняючи позов ОСОБА_1 про стягнення неустойки суд першої інстанції не врахував , що сума стягнутої неустойки значно перевищує вартість автомобіля.
За таких обставин колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову
Керуючись ст. . ст. 303, 307, 308 , 316 ЦПК України колегія суддів-
ВИРІШИЛА
Апеляційну скаргу ТОВ фірма «Лаваль « задовольнити Рішення Лубенського міськрайонного суду від 17 квітня 2007 року скасувати.
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ТОВ фірми «Лаваль « та ТОВ «Авто приват» про стягнення неустойки та моральної шкоди відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення , на нього може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду