Судове рішення #24550763

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа № 22-а-34276/08


У Х В А Л А

Іменем України


"30" серпня 2012 р. м. Київ


Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого -судді Костюк Л.О.;

суддів: Бужак Н.П., Троян Н.М.;


розглянувши у порядку письмового провадження у залі суду заяву Управління Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області про повторне роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області про стягнення надбавки до пенсії, як дитині війни у сумі 742 грн. 65 коп., -


В С Т А Н О В И Л А:


У липні 2008 року позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив стягнути з відповідачів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області і Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві Житомирської області на його користь надбавку до пенсії як дитині війни в сумі 742 грн. 65 коп. за період з 01 липня по 31 грудня 2007 року.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року позов задоволено частково, а саме, стягнено з Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті надбавки до пенсії в розмірі 742,65 грн.; в решті позову відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач просив скасувати постанову Житомирського окружного адміністративного суду № 2-а-13752/08 від 02.09.2008 р. в повному обсязі.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві задоволено частково, а саме, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року змінено, виклавши 2 абзац її резолютивної частини в наступній редакції: «Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату надбавки до пенсії, як дитині війни, у розмірі передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року»; в решті постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року залишено без змін.

До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві Житомирської області про роз'яснення судового рішення в порядку статті 170 КАС України, а саме постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року, в якій просили роз'яснити: за яким законодавчим актом визначити розмір мінімальної пенсії за віком для здійснення нарахування та виплати надбавки до пенсії, як дитині війни (ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»).

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2011 року заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві Житомирської області про роз'яснення судового рішення задовольно.

Роз'яснено Управлінню Пенсійного фонду України в м. Бердичеві Житомирської області постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року, зазначивши, що у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»нарахування та виплата надбавки до пенсії ОСОБА_1, як дитині війни з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року визначається, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Управління Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області звернулося до суду апеляційної інстанції із повторною заявою про роз'яснення вищевказаної постанови.

Підстави для проведення апеляційного розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами визначено ст. 197 КАС України.

За змістом ч. 1 вищезазначеної статті суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь в справі, про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

З огляду на викладене та враховуючи те, що справу можливо вирішити на основі наявних у ній доказів, колегія суддів вважає, що розгляд справи має бути проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що заява про роз?яснення судового рішення підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь в справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи про цьому його змісту.

Оскільки, Управлінню Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області вищевказане рішення суду апеляційної інстанції є незрозумілим, то колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно до ст. 17 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»основні державні соціальні гарантії встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень. До числа основних державних соціальних гарантій включається мінімальний розмір пенсії за віком.

При цьому, статтею 19 вказаного закону передбачено, що виключно законами України визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року передбачено, що розмір мінімальної пенсії за віком дорівнює розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність Законом України «Про Державний бюджет України»на відповідний рік.

Разом з тим, вказані розміри не зазначені у резолютивній частині рішення, що викликає труднощі у органу Пенсійного фонду для його розуміння, у зв»язку із чим, дане рішення слід роз»яснити, шляхом зазначення конкретного розміру підвищення до пенсії, з якого слід виходити при здійсненні відповідного перерахунку позивачу.

Таке роз»яснення не змінює суть рішення апеляційної інстанції та відповідає його змісту.

Керуючись ст.ст. 2, 170, 195, 197, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:


Заяву Управління Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області про стягнення надбавки до пенсії, як дитині війни -задовольнити.

Роз»яснити Управлінню Пенсійного фонду України у м.Бердичеві Житомирської області, що при здійсненні ОСОБА_1 перерахунку доплати до пенсії слід виходити:

- з розміру підвищення, встановленого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в редакції, чинній до зупинення її дії Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», а саме: у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року щомісячно, з урахуванням виплачених сум доплати до пенсії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 04 вересня 2012 року.




Головуючий суддя Костюк Л.О.

Судді: Бужак Н.П.

Троян Н.М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація