Судове рішення #24590766


Справа № 2031/649/2012

Номер провадження 2-о/2031/25/2012




Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


30 серпня 2012 року Печенізький районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Танасевич О.В.,

при секретарі - Ріпі І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Печеніги, Харківської області, цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, заінтересована особа -Одинадцята харківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з вищезазначеною заявою, в обґрунтування якої посилаються на те, що у Велику Вітчизняну Війну було знищено майже всі документи їхньої родини, а в отриманих дублікатах через малограмотність працівників органів РАЦСу було допущено чисельні помилки в прізвищах батьків ОСОБА_1 та його рідної сестри -ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. У зв'язку зі смертю ОСОБА_4 іншого способу встановити факт родинних відносин між нею та заявниками немає, а встановлення цього факту є необхідним для прийняття спадщини, яка відкрилась за ОСОБА_4

В судовому засіданні представник заявників підтримав свої вимоги, пояснивши суду, що у ОСОБА_5 та ОСОБА_6 було п'ятеро дітей: ОСОБА_1, заявник по справі, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_7, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_8, який зник без вісті в 1941 році, та ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_7. Частина документів, які підтверджують родинний зв'язок між зазначеними особами, була втрачена та знищена у Велику Вітчизняну Війну, так само, і архіви з відповідними актовими записами, а відновлені свідоцтва про народження містять чисельні помилки, виправити які через смерть ОСОБА_4 та ОСОБА_7 неможливо. Серед документів ОСОБА_4 її родичі не знайшли свідоцтва про народження. Встановлення факту родинних відносин в судовому порядку між заявниками та ОСОБА_4 необхідно для прийняття спадщини, яка відкрилась після її смерті. Представник додала, що всі родичі спілкувались між собою, підтримували родинні відносини, відвідували одне одного, справляли родинні свята.

Заінтересована особа -Одинадцята харківська державна нотаріальна контора, в судове засідання не з'явилась, про час та дату розгляду справи повідомлялась належним чином. Через канцелярію суду від заінтересованої особи надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності (а.с. 36).

Заслухавши пояснення представника заявників, дослідивши докази по справі, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, а факт родинних відносин між фізичними особами, а саме, між заявником ОСОБА_1 та ОСОБА_4 як між рідними братом та сестрою, та між заявником ОСОБА_2 та ОСОБА_4 як між племінником та тіткою підтверджується наступним.

ОСОБА_4 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Кулінічі, Харківського району, Харківської області, згідно паспорту громадянина України НОМЕР_1, виданого Московським МВ ХМУ УМВС України в Харківській області 1 серпня 1996 року (а.с. 7), а померла ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до Свідоцтва про смерть НОМЕР_2 від 9 липня 2012 року (а.с. 8).

Згідно довідки № 175 від 22 серпня 2012 року, виданої Московським РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області, та копії заяви про видачу паспорта (ф.1) в графі батьки вказані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 28, 29).

Отримати дублікат свідоцтва про народження ОСОБА_4 або копію відповідного актового запису не виявляється можливим, адже згідно листа Відділу реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського районного управління юстиції № 934-02-09 від 27 серпня 2009 року актовий запис про народження ОСОБА_4 відсутній у зв'язку з тим, що за 1938 рік по Кулинічівській селищній раді архів не зберігся, а архів за період з 1935 року по 1941 рік зберігся частково (а.с. 35).

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 від 7 травня 1982 року «ОСОБА_4»уклала шлюб з «ОСОБА_15»(відомості зазначені російською мовою), змінивши прізвище на «ОСОБА_15»(а.с. 30), а 12 липня 1983 року зазначений шлюб було розірвано та «ОСОБА_4»змінила прізвище на «ОСОБА_4», що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_4 від тієї ж дати (а.с. 30, 31).

В анкетах, написаних власноруч ОСОБА_4, які були виявлені заявниками в її особистому архіві після смерті, міститься інформація про всіх членів її родини, зокрема, про батька «ОСОБА_5»та матір «ОСОБА_6», про рідних братів «ОСОБА_12, ОСОБА_1, ОСОБА_14»та рідну сестру «ОСОБА_7»(всі дані зазначені російською), при цьому імена та по-батькові родичів, їхні дати та місця народження співпадають з іменами, по-батькові, датами та місцями народження, зазначеними в долучених до справи документах, зокрема, наведених нижче (а.с. 9-15).

Факт родинних відносин між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 і ОСОБА_7, як між рідними братом та сестрою і між рідними сестрами, підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, зокрема, наступних.

Відповідно до свідоцтва про народження від 24 квітня 1957 року, виданого повторно «Орджоникидзевским р/б ЗАГС»(в свідоцтві найменування органу зазначено російською мовою), ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_8, про що зроблено відповідний актовий запис № 23, батьками зазначені «ОСОБА_5»та «ОСОБА_6»(в свідоцтві прізвища, імена та по-батькові зазначені російською мовою)(а.с. 17).

Згідно випису про народження № 22, який зберігся частково, ОСОБА_7 народилась ІНФОРМАЦІЯ_9, батьками зазначені ОСОБА_5 та ОСОБА_6, місце народження -Янків Ріг, Охтирського округу, Харківської губернії (а.с. 22). Посвідку про народження було відновлено під НОМЕР_5, в якій зазначено, що «ОСОБА_7» народилась ІНФОРМАЦІЯ_9, актовий запис № 22, батьками зазначені «ОСОБА_5»та «ОСОБА_6», місце народження «с. Янковск, Ахтірского района, Сумской УССР»(всі прізвища, імена, по-батькові та назви зазначені російською мовою) (а.с. 21).

Проаналізувавши в сукупності зібрані по справі докази, зокрема, пояснення представника заявників, надані заявниками документи та інші письмові докази, витребувані судом, суд доходить висновку про доведеність факту родинних відносин між фізичними особами, зокрема, між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 як між рідними братом та сестрою, а між ОСОБА_4 та ОСОБА_7 як між рідними сестрами.

Що стосується факту родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 як між племінником та рідною тіткою, то він обґрунтовується наступними доказами.

27 березня 1957 року «ОСОБА_7», 1925 року народження, уклала шлюб з «ОСОБА_16»та змінила прізвище на «ОСОБА_16», що підтверджується Свідоцтвом про шлюб НОМЕР_6 від тієї ж дати (всі прізвища, імена та по-батькові зазначені в документі російською мовою) (а.с. 20).

10 жовтня 1958 року у «ОСОБА_7»та «ОСОБА_16» народився син - «ОСОБА_2»(всі відомості зазначені російською мовою), про що зроблено відповідний запис за номером 2151 та видано Свідоцтво про народження НОМЕР_7 (а.с. 18).

15 лютого 2000 року «ОСОБА_7»(дані зазначені російською мовою), ІНФОРМАЦІЯ_2, померла в м. Санкт-Петербурзі, РФ, про що зроблено запис акту про смерть № 652 та видано свідоцтво про смерть НОМЕР_8 від 17 лютого 2000 року (а.с. 19).

Таким чином, ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_2) є племінником ОСОБА_4.

На підставі вище наведеного, суд дійшов висновку, що факт родинних відносин між зазначеними вище фізичними особами доведений, а з огляду на неможливість відновлення документів, що його посвідчують, через відсутність архіву та смерть ОСОБА_4, цей факт підлягає встановленню у судовому порядку.

Матеріали справи свідчать, що встановлення факту родинних відносин між заявниками та ОСОБА_4 необхідно їм для вирішення питання щодо прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті останньої.

Керуючись статтями 208, 209, 212-215, 234, 256, 259 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ :

Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, заінтересована особа -Одинадцята харківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, як між рідними братом та сестрою.

Встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме між ОСОБА_2 (російською мовою ОСОБА_17), ІНФОРМАЦІЯ_5, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, як між рідними племінником та тіткою.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація