У Х В А Л А
"12" вересня 2012 р. № 148126/12
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Левицька Н.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги комунального підприємства "Перечинська редакція районної газети "Народне слово" на постанову Перечинського районного суду Закарпатської області від 06.09.2012р за позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 70 ОСОБА_1 до комунального підприємства «Перечинська редакція районної газети "Народне слово" про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії -
В С Т А Н О В И В:
Кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 70 ОСОБА_1 звернувся до Перечинського районного суду Закарпатської області із позовом до комунального підприємства "Перечинська редакція районної газети "Народне слово" про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Перечинського районного суду Закарпатської області від 06.09.2012 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, представник відповідача по справі подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Перечинського районного суду Закарпатської області від 06.09.2012 р та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Відповідно до ч. 9 ст. 108 Закону України "Про вибори народних депутатів України" рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України
Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, які порушують законодавство про вибори та референдум передбачені ст. 174 КАС України.
Зокрема, ч. 1 ст. 174 КАС України встановлено, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдум, мають виборча комісія, кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, комісія з референдуму, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 КАС України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Судові рішення Вищого адміністративного суду України набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.
Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування (ч. 5 ст. 177 КАС України).
Як свідчать матеріали справи, за наслідками розгляду адміністративного позову кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 70 ОСОБА_1 до комунального підприємства "Перечинська редакція районної газети "Народне слово" про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії було прийнято постанову, якою адміністративний позов задоволено.
Як вбачається з журналу судового засідання, після повернення з нарадчої кімнати головуючий проголосив постанову, роз'яснивши її суть, строк та порядок оскарження, зокрема, головуючим було роз'яснено, що постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення.
При цьому, суд апеляційної інстанції наголошує, що для даної категорії справ Кодексом адміністративного судочинства не передбачено проголошення в судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, вступної та резолютивної частини постанови.
Проте, апеляційну скаргу на постанову Перечинського районного суду Закарпатської області представником відповідача головним редактором газети "Народне слово" подано 10.09.2012р, про що свідчить штамп суду першої інстанції (вх. № 2126/12 від 10.09.2012), тобто з пропуском передбаченого ч. 5 ст. 177 КАС України дводенного строку на апеляційне оскарження.
Крім того, як передбачено вимогами ч. 5 ст. 179 КАС України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не можуть бути поновлені. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
З огляду на вищевикладене з урахуванням вимог Кодексу адміністративного судочинства України та матеріалів справи вважаю, що апеляційна скарга комунального підприємства "Перечинська редакція районної газети "Народне слово" на постанову Перечинського районного суду Закарпатської області від 06.09.2012 р. подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, встановленого вимогами ч. 5 ст. 179 КАС України, а тому підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись вимогами ст. ст. 160, 165, 174, ч.5 ст. 177, ч.5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
1.Апеляційну скаргу комунального підприємства "Перечинська редакція районної газети "Народне слово" на постанову Перечинського районного суду Закарпатської області від 06.09.2012 року - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її прийняття.
Суддя Н.Г. Левицька