У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м.Вінниця
23 серпня 2012 р. Справа № 2а/0270/4035/12
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Свентух Віталій Михайлович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Козятині та Козятинському районі Вінницької області
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в м. Козятині та Козятинському районі Вінницької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми ст. 106 КАС України не містять виключень і поширюють на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.107 КАС України, якщо позовну заяву подано представником, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження. Як вбачається з позовної заяви, її підписано заступником начальника управління Пенсійного фонду України в м. Козятині та Козятинському районі Т.М.Терещук, проте в доданих до позовної заяви матеріалах відсутні докази на підтвердження того, що Т.М. Терещук перебуваючи на посаді заступника начальника зазначеного управління має право на подання та підписання позовних заяв до суду.
Частиною 7 ст. 56 КАС України визначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно ж ч.2 ст.58 КАС України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Водночас, відповідно до ч.4 ст.70 КАС України, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Враховуючи викладене, в умовах відсутності в позовних матеріалах документів, якими б підтверджувались повноваження особи як законного представника Пенсійного фонду України м. Козятині та Козятинському районі, суд позбавлений можливості встановити факт належного представництва.
Вказані недоліки позовної заяви не дають можливості відкрити провадження у справі, а тому позовна заява підлягає залишенню без руху для їх виправлення у встановлений судом строк.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Козятині та Козятинському районі Вінницької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 05.09.12 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду доказу повноважень заступника начальника управління Пенсійного фонду України в м. Козятині та Козятинському районі.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Свентух Віталій Михайлович