Судове рішення #24638257


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2012 року Справа № 1170/2а-2435/12


Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 09-20 год. адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості,

за участю:

секретаря судового засідання -Головача Д.Л.,

представників:

позивача -не з'явився,

відповідача -не з'явився


Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості із страхових внесків у сумі 887,34 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.19).

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак кореспонденція направлена відповідачу повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання»(а.с.20).

У відповідності до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрована 16.10.2009 р. зареєстрована фізичною особою-підприємцем та взята на облік в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове держане пенсійне страхування (а.с.4).

Згідно ч.1 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи.

Відповідно до ч.3 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.

Згідно ч.4 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

У відповідності до п.п.4 п.8 Розділу ХV «Прикінцеві положення»Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(чинної на час виникнення зобов'язання до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Згідно абз.9 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»мінімальний страховий внесок -сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).

Відповідно до абз.6 п.4.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. №21-1, розмір мінімального страхового внеску визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленої законом на той час, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків для застрахованих осіб, визначених підпунктами 2.2.3 - 2.2.5 пункту 2.2 цієї Інструкції, тобто фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) -на 32 відсотки за 2004 -2005 роки; 31,8 відсотка за 2006 рік, 33,2 відсотка з 01.01.2007 року по 31.12.2010 року включно.

Частиною першою статті 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» від 27.04.2010 р. №2154-VІ установлено на 2010 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня -869 гривень, з 1 квітня -884 гривні, з 1 липня -888 гривень, з 1 жовтня -907 гривень, з 1 грудня -922 гривні.

На підставі ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Позивач вказує, що у ФОП ОСОБА_1 виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за ІV квартал 2010 р.

Судом встановлено, що мінімальний страховий внесок у жовтні та листопаді 2010 р. становив 301,12 грн. (907,00 грн. х 33,2%), а в грудні -306,10 грн. (922,00 грн. х 33,2%). Тобто, розмір страхових внесків, що підлягає сплаті за період з жовтня по грудень 2010 р. складає 908,34 грн., (301,12 грн. х 2 + 306,10 грн.).

З розрахунку суми заборгованості вбачається, що ОСОБА_1 сплатила за ІV квартал 2010 р. страхові внески у сумі 21,00 грн., а тому заборгованість складає 887,34 грн. (908,34 грн. -21,00 грн.) (а.с.3, 6).

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі на адресу відповідача направлялася вимога про сплату боргу від 01.02.2011 р. №72 (а.с.5).

Як встановлено судом, ОСОБА_1 у встановлений строк заборгованість не сплатила, що підтверджується довідкою Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі від 24.07.2012 р. №5718/08-31, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ід. номер НОМЕР_1 (АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі на рахунок 256013011448 в ВАТ «Державний ощадний банк України», м. Кіровоград, МФО 323475, код 37917964, заборгованість зі страхових внесків за ІV квартал 2010 року в сумі 887,34 грн. (вісімсот вісімдесят сім грн. 34 коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення.


Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.М. Момонт


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація