Судове рішення #24638830


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

27 червня 2012 року Справа № 1170/2а-2149/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Момонт Г.М., розглянувши матеріали позовної заяви у справі

за позовом: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, 25009, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 7а

до відповідача: Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи, 25030, м. Кіровоград, вул. Бєляєва, 5, корп. 3

про визнання нечинною виписки із акта огляду у МСЕК,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звернулося з позовом до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи про визнання нечинною виписки із акта огляду у МСЕК від 14.10.2008 року серія 2-18 ВБ №140526 видану гр. ОСОБА_1

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на те, що Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області проведено перевірку окремих питань фінансово-господарської діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, за результатами якої виявлено, що ОСОБА_1 надано недостовірні дані до Кіровоградського бюро медико-соціальної експертизи для отримання довідок МСЕК, а саме -подано недостовірний експертний висновок Дніпропетровської регіональної міжвідомчої експертної комісії по встановленню причинного зв'язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Позивач зазначає, що він звертався до відповідача з листом про відкликання та визнання недійсною виписки з акту огляду у МСЕК від 14.10.2008 року серія 2-18 ВБ №140526, однак Кіровоградським обласним бюро МСЕК відмовлено у відкликанні зазначеної виписки із акта огляду у МСЕК.

У відповідності до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

У відповідності до ч.3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках. передбачених Конституцією та Законами України.

Згідно ч.2 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. №1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право в установленому законом порядку оскаржити рішення органів медико-соціальної експертизи.

Зі змісту п. 4 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. №1317 (далі -Положення) вбачається, що медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії, з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Згідно п. 19 Положення комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акта огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.

У відповідності до п. 24 Положення комісія видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації і надсилає у триденний строк виписку з акта огляду комісії органові, в якому інвалід перебуває на обліку як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги (щомісячного довічного грошового утримання), що призначається замість пенсії, та разом з індивідуальною програмою реабілітації -органові, що здійснює загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виписку з акта огляду комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках та потреби у наданні додаткових видів допомоги. Форма документів, що використовується у роботі комісій, затверджується МОЗ.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях»від 19.05.2003 р. №224 затверджено форми облікової документації, що використовуються в діяльності медико-соціальних експертних комісій, в тому числі форма №157/о -Акт огляду МСЕК, форма №157-1/о -Виписка із акта огляду МСЕК, Довідка до акта огляду МСЕК.

З огляду на викладене вбачається, що рішення органів медико-соціальної експертизи викладається в акті огляду та протоколі засідання комісії, які можуть бути оскаржені до суду.

При цьому, оскаржувана позивачем виписка із акта огляду у МСЕК за своїм змістом не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні п.1 ч.2 ст.17 КАС України, а є обліковим документом спрямованим на виконання завдань рішення суб'єкта владних повноважень, яким особі встановлено інвалідність, а тому спір про визнання нечинною виписка із акта огляду у МСЕК не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.2, 3, 17, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи про визнання нечинною виписки із акта огляду у МСЕК.

2. Копію ухвали надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що його повторне звернення до адміністративного суду з такою позовною вимогою, щодо якої постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.


Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.М. Момонт



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація