Судове рішення #24642516



14.09.2012м. Васильків

Провадження № 1/1008/367/2012р

.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


14 вересня 2012 року Васильківський міськрайонний суд Київської області

в складі: головуючого судді -Степаненка В.В.,

при секретарі -Мельник І.А.,

за участю: прокурора -Кравченко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, гр. України, освіта середньо-спеціальна, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 2032 КК України,-


ВСТАНОВИВ:


На початку травня 2011 року, ОСОБА_1 з метою зайняття діяльністю пов'язаною з організацією, проведенням та наданням можливості доступу до азартних ігор на гральних автоматах, тобто зайняття гральним бізнесом, з метою отримання прибутку, у невстановленої досудовим слідством особи, придбав 28 гральних автоматів. Після цього, продовжуючи виконувати свій злочинний намір, ОСОБА_1 11.05.2011р. уклав договір суборенди нежитлового приміщення розташованого по АДРЕСА_2 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, якому він не повідомив про свій злочинний умисел,

13.05.11р. ОСОБА_1, всупереч заборони, встановленої Законом України «Про заборону грального бізнесу в Україні»від 15.05.09 № 1334-VI, встановив у вищевказаному приміщенні зазначені гральні автомати, та розпочав здійснювати діяльність з надання послуг грального бізнесу, здійснював діяльність з організації, проведення та надання можливості доступу до азартних ігор на ігрових автоматах, з метою отримання прибутку, умовами яких були внесення гравцями ставок, що давало змогу отримати виграш (приз), і результат яких залежав від випадковості.

19.05.11 року працівниками Васильківського МВ ГУМВС України в Київській області, спільно зі співробітниками Фастівського МРВ УСБУ в Київській області, в приміщенні за вищевказаною адресою, виявлено та вилучено 28 гральних автоматів, що використовувалися ОСОБА_1 для проведення азартних ігор, результат яких визначався без участі особи, програмою роботи даних гральних автоматів, з використанням генератора випадкових чисел, а сума виграшу нараховувалася ними автоматично.

Ці дії підсудного ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковано за ч. 1 ст. 203-2 КК України.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.2032 КК України визнав повністю, і показав, що на початку травня 2011 року він вирішив організувати клуб для гри на ігрових автоматах в м. Василькові Київської області. Для цього він уклав договір суборенди із ОСОБА_2 приміщення в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_4»по АДРЕСА_2 розміщене в готелі «ІНФОРМАЦІЯ_6», та в газеті «Авізо», яку він придбав в кіоску знайшов оголошення, про те, що одне з підприємств продає різноманітні атракціони та автомати. Зателефонувавши по телефону, вказаному в газеті, він дізнався, що один такий автомат коштує 1 500 грн. та домовився з продавцями автоматів про купівлю 28 ігрових автоматів, і про дату та місце їх доставки.13.05.11 року, близько 13год. 00 хв. до орендованого ним приміщення на вантажному автомобілі було завезено та установлено 28 ігрових автоматів, та проведено з ним інструктаж як користуватися автоматами. Після цього, він розрахувався за ігрові автомати. Кожний день до автоматів приходило, близько 15-20 гравців. Кожного вечора перед закриттям закладу він відкривав ігрові автомати та забирав готівку з кожного. В загальному готівки було близько 500 грн. Декілька разів на його гральних автоматах вигравали, але не великі суми близько 200-300 грн., після чого він видавав гроші з каси. Він хотів найняти когось на посаду адміністратора, та йому платити заробітну плату, але нікого так і не встиг підшукати, тому працював сам особисто.19.05.2011 року до його закладу зайшли працівники міліції, та вилучили всі ігрові автомати. В скоєному він щиро розкаюється.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 суду показав, що в 2011 році вирішив відкрити власний бізнес, а саме вирішив організувати кафе, і тому домовився зі своїм знайомим ОСОБА_3 про оренду нежитлового приміщення в готелі «ІНФОРМАЦІЯ_6»який розташований по АДРЕСА_2, на першому поверсі в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_4», яка є власністю ОСОБА_3. 1 січня 2011 року він із ОСОБА_3 уклав договір оренди вищевказаного приміщення, де в подальшому розташував кафе «ІНФОРМАЦІЯ_4», та почав займатись підприємницькою діяльністю. Частиною орендованого приміщення він не користувався, а тому вирішив його здати в суборенду, щоб мати прибуток. В травні місяці, точної дати він не пам'ятає до нього підійшов ОСОБА_1, та запитав чи може він здати в оренду одне з приміщень кафе, котрим він не користується. Так як воно йому було не потрібне, він з ОСОБА_1 11 травня 2011 року уклав договір суборенди. Через декілька днів після укладення договору він зайшов до орендованого ОСОБА_1 приміщення, та побачив, що в ньому знаходиться інтернет клуб «ІНФОРМАЦІЯ_5»в якому він розташував ігрові автомати. Коли він пояснив ОСОБА_1 що це противозаконно, то ОСОБА_1 повідомив, що це не ігрові автомати, а атракціони виграш на яких на передбачений, а 19.05.2011року від офіціантів кафе йому стало відомо, що до приміщення, яке він здав в оренду ОСОБА_1 зайшли працівники міліції та вилучили ігрові автомати.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 суду показала, що з січня місяця 2011 р. по червень місяць 2011р. вона працювала барменом в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_5», що розташоване в АДРЕСА_2. На дану роботу її влаштувала дівчина на ім'я ОСОБА_5, прізвища якої вона не пам'ятає. Працювала вона барменом. В її обов'язки входило продаж товару який знаходився в барі, а саме алкогольні напої та продукти харчування відвідувачам бару. Працювала вона позмінно. З їхнього клубу також мався вхід до іншого приміщення, в якому як їй відомо з травня місяця 2011 року були розташовані гральні автомати. Доступу до даного приміщення офіціанти та бармени їхнього закладу не мали. Хто їх встановив та хто був власником цього приміщення їй не відомо. Періодично туди заходили їхні відвідувачі та грали на автоматах. Коли у сусідньому приміщенні поставили гральні автомати, то туди став заходити ОСОБА_1 Вона вважала, що ОСОБА_1 був адміністратором біля гральних автоматів.

Крім показів підсудного, свідків вина ОСОБА_1 у вчиненому злочині підтверджується: - протоколом огляду місця пригоди та фототаблицею до нього від 19.05.2011р., із якого вбачається, що у приміщенні інтерактивного клубу «ІНФОРМАЦІЯ_5», який розташований в АДРЕСА_2, було виявлено та вилучено 28 ігрових автоматів(а.с.19-29);- протоколами огляду речових доказів, відповідно до яких оглянуто гральні автомати, що використовувалися ОСОБА_1 для зайняття гральним бізнесом (а.с.39-40);- протоколом відтворення обстановки та обставин події за участю обвинуваченого ОСОБА_1, який послідовно та чітко показав обставини, при яких він займався гральним бізнесом, а також сам механізм гри на гральному автоматі(а.с.76-79) та іншими матеріалами справи.

Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 в зайнятті гральним бізнесом доведена повністю, а кваліфікація його дій за ч. 1 ст. 2032 КК України вірною.

Визнаючи підсудного винним, обираючи йому міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, який характеризується позитивно, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудному є його щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не виявлено.

Враховуючи всі обставини справи, суд вважає, що міра покарання підсудному повинна бути пов'язана із застосуванням відносно нього покарання у межах санкції статті у вигляді штрафу з конфіскацією грального обладнання.


На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 321, 323 - 324 КПК України, суд, -


З А С У Д И В:




Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 2032 КК України і призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 340 000 (триста сорок тисяч) гривень з конфіскацією грального обладнання.


Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 -до вступу вироку в законну силу залишити попередню -підписку про невиїзд з постійного місця проживання.


Речові докази по справі - 28 (двадцять вісім) гральних автоматів типу «Orijngaminer», «Oddysevs», «luckyroger», «pirateparrots», «golden», «atlantie», «crazyhanter», «mafiablues»,що знаходяться на зберіганні в ТОВ «Глорія»та КП «Васильківтрансервіс»- передати Відділу Державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції .


Грошові кошти в розмірі 3 895 (три тисячі сімсот дев'яносто п'ять) гривень, що знаходяться на депозитному рахунку Васильківського МВ ГУ МВС України в Київської області - звернути в дохід держави.


Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.





Суддя В.В. Степаненко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація