Судове рішення #24648212


Справа № 2-12753/11

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


11 вересня 2012 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Маліновської В.М.,

при секретарі Лазоришинець К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 23 червня 2006 року між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк «ПРИВАТБАНК»та ОСОБА_1 укладено договір б/н (надалі - Договір), згідно якого відповідач отримала кредит у розмірі 5000,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 30,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки.

Проте, відповідач свої зобов'язання перед позивачем не виконує і станом на 24 жовтня 2011 року має заборгованість у сумі 12 007 (дванадцять тисяч сім) гривень 85 копійок, яку позивач просить стягнути.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання, в якому просить справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, зазначив, що проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності не подала.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов'язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечував, суд, на підставі ч. 1 ст. 224 та відповідно до ч. 1 ст. 225 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

У судовому засіданні достовірно встановлено, що 23 червня 2006 року між Публічним акціонерним товариством Комерційний банк «ПРИВАТБАНК»та ОСОБА_1 укладено договір б/н (надалі -«Договір»), за яким відповідачкою отримано кредит у сумі 5000,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну кредитну картку «Метро», термін дії якої встановлено до травня 2008 року. Базова відсоткова ставка за кредитним лімітом 2, 5 % на місяць на залишок заборгованості, що на рік відповідно складає - 30 %. Даний Договір складається з заяви та умов і правил надання банківських послуг, що містить два розділи. (а.с. 4-7).

Згідно з пунктами 3.1., 3.3. -Розділу І Договору банк відкриває клієнту картковий рахунок, видає кредитну картку, вид і строк дії якої визначений в заяві та пам'ятці клієнта. Підписання заяви є укладенням між банком та клієнтом договору про надання банківських послуг.

Датою укладення договору є дата відкриття рахунку, вказана в розділі «Відмітка Банку»Заяви. При цьому слід зазначити, що пам'ятка клієнта оформляється і є невід'ємною частиною договору тільки у випадку оформлення і видачі платіжної картки по кредитній схемі. Підписання цього договору, є прямою та безумовною згодою держателя відносно поняття будь-якого розміру кредитного ліміту, встановленого Банком (а.с.5).

За змістом п. 3.5 Розділу І Договору, порядок здійснення платіжних операцій з використанням платіжних карт, а також порядок отримання кредиту, регулюється діючим законодавством України, даним Договором, умовами та правилами надання банківських послуг та тарифами банку.

Згідно п.п. 3.11., 3.12., 3.13, 3.14. Розділу І Договору, сума нарахованих процентів за цілу кількість строків вкладу, які пройшли з моменту оформлення вкладу, сплачується у повному обсязі. Нарахування відсотків по вкладу починається з першого робочого дня, наступного за днем надходження грошових коштів на вклад, і здійснюється за кожний календарний день, виходячи з фактичної кількості днів у році, за ставкою, яка діє на дату укладення договору з урахуванням п. 3.14 цих Умов, тобто даного Договору. День повернення вкладу в період нарахування відсотків не входить. Відсотки нараховуються в кінці строку вкладу та виплачуються в перший банківський день по закінченню строку вкладу, обумовленого в заяві, шляхом зарахування на депозитний рахунок. В разі, якщо в строк не пізніше дня закінчення строку вкладу, вкладник не заявив банку про відмову від продовження строку вкладу (письмово або по телефону), договір автоматично рахується продовженим ще на один строк, вказаний в заяві. Договір продовжується багаторазово без явки вкладника в банк. При цьому нарахування нового строку вкладу починається з дня, наступного за датою закінчення попереднього строку вкладу. При продовженні строку вкладу розрахунок процентів, за кожний новий строк вкладу здійснюється за процентною ставкою, що діє в банку для продовження відповідних депозитних вкладів на день закінчення попереднього строку вкладу, укладання додаткових договорів до даного договору. Відсоток за черговий строк вкладу нараховується на суму коштів на рахунку, включаючи відсотки, нарахування за попередній строк вкладу. Наступне продовження вкладу здійснюється в такому ж порядку (зворотний бік а.с. 5).

Пунктом 8.6 Розділу І договору передбачено, при порушенні клієнтом строків платежів по будь-якому з грошовиз зобов'язань, передбачених даним договором більше ніж на тридцять днів, клієнт зобов'язаний сплатити банку штраф у розмірі 500, 00 грн. + 5% від суми позову (а.с. 6).

Як встановлено в судовому засіданні, позивач свої зобов'язання за Договором виконав належним чином, що підтверджується матеріалами справи, зокрема заявою від 23 червня 2006 року про відкриття рахунку та видачі кредитної картки (а.с. 2).

Однак, ОСОБА_1 після отримання кредитних коштів не виконано зобов'язань, визначених Договором, порушено умови щодо погашення кредиту та нарахованих відсотків за його користування.

Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно п. 5.2. Розділу ІІ Договору, погашення кредиту - поповнення картрахунку, проводиться шляхом внесення коштів в готівковому чи безготівковому порядку та зарахування їх банком на кредитний рахунок держателя, а також шляхом договірного списання коштів з інших рахунків клієнта на основі договору.

За змістом п. 5.4., Розділу ІІ Договору, строк погашення по кредиту по платіжним карткам без встановленого мінімального обов'язкового платежу, проводиться в такому порядку: - строк погашення відсотків по кредиту -щомісяця за минулий місяць; строк погашення кредиту -в повному обсязі, не пізніше останнього дня місяця, зазначеного в платіжній картці (зворотній бік а.с. 6).

В зв'язку з порушенням відповідачем зобов'язання за Договором, станом на 24 жовтня 2011 року сума простроченої заборгованості з боку відповідача становила 12 007,85 грн. та складається з заборгованості за кредитом -4575,52 грн.; заборгованості по відсоткам за користування кредитом -6384,34 грн.; штрафу (фіксована частина) - 500,00 грн.; штрафу (процентна складова) -547,99 грн., що підтверджується наданими позивачем розрахунками (а.с. 2-3), перевіреними у судовому засіданні.

Беручи до уваги наведене, суд прийшов до висновку, що позов Публічного Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК»про стягнення заборгованості підлягає задоволенню, а тому суд присуджує до стягнення з ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість по Договору на загальну суму 12 007,85 грн.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд також присуджує до стягнення з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 188,20 грн., які сплачено позивачем за подання позову до суду, виходячи із суми позовних вимог, які задоволено судом.

Враховуючи наведене, на підставі ст.ст. 525, 526, 625, 1054 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 64, 88, 169, 179, 208, 209, 212-215, 218, 223-226, 228, 232, 294, 296 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, адреса реєстрації: 01001, АДРЕСА_1) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК»(код ЄДРПОУ: 14360570, адреса місцезнаходження: 49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 50) заборгованість у сумі 12 007,85 грн. та судові витрати по сплаті судового збору в сумі 188,20 грн., а всього загальною сумою 12 196 (дванадцять тисяч сто дев'яносто шість) грн. 05 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Рішення суду набирає законної сили в разі закінчення вищезазначених строків або після розгляду справи апеляційним судом, якщо його не скасовано.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація