ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.09.12Справа №2а-2151/12/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Дудкіної Т.М.;
при секретарі - Прокопенко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління державної міграційної служби України в м. Севастополі до ОСОБА_2 про примусове видворення іноземця за межі території України, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі території України. Позов мотивований тим, що 01.03.2012 року громадянин Республіки Узбекистан ОСОБА_2 тимчасово прибув на територію України без запрошення з приватним візитом та тимчасово став проживати в м. Севастополі за адресою: АДРЕСА_1. Після закінчення строку перебування на території України за продовженням терміну перебування до територіальних органів внутрішніх справ не звертався, чим порушив вимоги п.27 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.1995 року № 1074. Також, позивач вказує, що реєстрація ОСОБА_2 була проведена на період короткотермінового перебування терміном на 90 днів, під час перетину кордону працівниками прикордонної служби. 19.03.12 року Ленінським РВ УМВС України в м. Севастополе відносно громадянина ОСОБА_2 було прийнято рішення про скорочення строку тимчасового перебування на території України, згідно якого, він був зобов'язаний покинути територію України до 28.03.2012 року. Однаке територію України вільно не залишив, чим порушив вимоги ст.. 22 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Позивач просить примусово видворити відповідача за межі території України із забороною подальшого в'їзду на територію України терміном на 3 роки.
Представник позивача Хістов В.Ю. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні з позовом погодився.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 01.03.2012 року громадянин Республіки Узбекистан ОСОБА_2 тимчасово прибув на територію України без будь-якого запрошення з приватним візитом. .
Згідно з пунктом 27 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року (далі - Правила № 1074) продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які не зазначені у пунктах 20 і 21 цих Правил і прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, у приватних справах тощо, здійснюється територіальними органами або підрозділами Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб в порядку, встановленому МВС. Відповідні документи оформляються на підставі письмових звернень іноземця та особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення дії реєстрації. У продовженні терміну може бути відмовлено у разі відсутності для цього підстав та коштів для покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.
Термін перебування в Україні громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_2 закінчився 28.03.2012 року, але відповідач не звертався у встановленому порядку, передбаченому ст. 17 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та п.27 Правил № 1074 за продовженням строку перебування в Україні до територіальних органів внутрішніх справ.
Рішенням УДМС України в м. Севастополі від 30.03.2012 року ОСОБА_2 був зобов'язаний покинути територію України у строк до 30.04.2012 року. Проте, до теперішнього часу відповідач незаконно перебуває на території України.
Відомості про проживання відповідача в місті Севастополі без реєстрації не спростовуються сторонами та матеріалами справи, тому суд вважає їх доведеними.
Відповідно до положень ст. 17 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року №3773-VI іноземцю або особі без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, може бути продовжено строк перебування (за наявності законних підстав).
Документи про продовження строку перебування в Україні оформляються на підставі письмових звернень іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніш як за три робочих дні до закінчення встановленого строку їх перебування на території України.
У продовженні строку перебування іноземцю або особі без громадянства може бути відмовлено в разі відсутності для цього підстав та достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов'язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.
Продовження строку перебування на території України здійснюється територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно частин 1 та 2 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року №3773-VI іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України), з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення. У рішенні про примусове повернення зазначається строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України. Зазначений строк не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення. Рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першій цієї статті, може супроводжуватися забороною щодо подальшого в'їзду в Україну строком на три роки. Строк заборони щодо подальшого в'їзду в Україну обчислюється з дня винесення такого рішення. Порядок виконання рішення про заборону щодо подальшого в'їзду в Україну визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року №3773-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 порушені вимоги ст. 17 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та він повинен бути примусово видворений за межі території України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 122, 158-163, 183-5 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Примусово видворити за межі території України громадянина Республіки Узбекистан ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Андижон Шахри, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 23.12.2011 року із забороною в'їзду на територію України терміном на 3 роки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в п'ятиденний строк з дня її проголошення до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Т.М. Дудкіна
Суддя Т.М. Дудкіна