Справа №2-2315-1/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2007 р. Святошинський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді Морозова М. О. при секретарі Костюк Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання,
встановив.
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2., ОСОБА_3 про стягнення солідарно аліментів на її користь на утримання малолітньої дитини: онуки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 1/4 частки з усіх видів їхнього заробітку (доходу), щомісячно, до повноліття дитини, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму, починаючи від дня пред'явлення позову до суду, посилаючись на те, що відповідачів рішенням Святошинського райсуду м. Києва від 5.07.2006 р. було позбавлено батьківських прав відносно дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. 21.08.2006 р. розпорядженням Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації її було призначено опікуном малолітньої ОСОБА_4, яка проживає разом з нею в її квартирі АДРЕСА_1 Відповідачі не проживають разом з дитиною, не надають їй матеріальну допомогу, не беруть участі у її вихованні й дитина знаходиться на її повному утриманні, що є дуже важко, добровільно відповідачі сплачувати кошти на утримання доньки відмовляються.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала.
Відповідачі повторно в судове засідання не з'явилися, як вбачається з акту ЖЕО №804 м. Києва від 14.09.2007 p., вручити судову повістку вказаним особам неможливо по причині непроживання по місцю реєстрації, тому суд, враховуючи думку позивачки, матеріали та обставини справи, вважає за можливе вирішити без участі відповідачів спір відповідно до ст. 76 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, з'ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази по справі, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що у відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3 під час перебування у зареєстрованому шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька ОСОБА_4 Відповідачі не проживають разом з дитиною, не приймають участі у вихованні та утриманні доньки, не спілкуються з нею. Дитина проживає в квартирАДРЕСА_1 у бабусі ОСОБА_1, яка займається вихованням і утриманням онуки. Відповідачі по рішенню Святошинського райсуду м. Києва від 5.07 2006 р. позбавлені батьківських прав відносно своєї малолітньої доньки ОСОБА_4 Розпорядженням Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації №1500 від 21.08.2006 р. ОСОБА_1 призначена опікуном над малолітньою ОСОБА_4 (а.с. 4-8).
Як вбачається з позовної заяви, пояснень позивачки, письмових доказів по справі, малолітняОСОБА_4 проживає разом з позивачкою ОСОБА_1, яка її утримує і виховує.
ст. ст. 180, 181 СК України передбачають, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1)стан здоров'я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, 3)наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення, і розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
В даному випадку норми закону передбачають обов'язковість батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей і з моменту пред'явлення позову. Малолітня дитина проживає з позивачкою, яка є її опікуном, перебуває на її утриманні, відповідачі не приймають ніякої участі в її матеріальному забезпеченні, проживають окремо від дитини, не цікавляться дитиною, тому з них повинні стягуватися аліменти в судовому порядку, і в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку солідарно, до повноліття дитини, щомісяця, виходячи з конкретних обставин справи, та починаючи з 14.06.2007 p., з моменту подачі позову до суду, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В силу ст. 367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів у межах за один місяць підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідачів на користь держави підлягають стягненню витрати по справі солідарно в розмірі 81 грн., понесені судом по предмету спору про стягнення аліментів: 51 грн. у вигляді судового збору, 30 грн. у вигляді витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, бо ОСОБА_1 при подачі позову до суду по закону була звільнена від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 166, 180-183, 191 СК України, ст. ст. 10, 60, 30, 76, 88, 212, 214, 215, 367 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, уродженки м. Києва, проживаючій: АДРЕСА_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження, уродженця держави Нігерія, проживаючого:АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 14.06.2005 р. і до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць з відповідачів підлягає негайному виконанню.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2 ОСОБА_3 на користь держави судові витрати по справі: судовий збір в сумі 51 гривень, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі ЗО гривень.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду м. Києва через районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.