Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/10325/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14год.25хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Спасової Н.В.
при секретарі Барабаш Т.С.
розглянувши адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення сплаченої ОСОБА_1 пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві, за період березень-травень 2012року, у розмірі 2341,50грн.
за участю представників сторін :
від позивача: Медведєв М.Ю. - за довір.
від відповідача: Лоза Р.С. - за довір.
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька, звернувся з позовом до Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення сплаченої ОСОБА_1 пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві, за період березень-травень 2012року, у розмірі 2341,50 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до п. 1 п. п. "г", "д" ст. 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності " від 23.09.1999 р. № 1105-XIV, далі за текстом Закон № 1105, на органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків покладено обов'язки по своєчасному та повному відшкодуванню шкоди, заподіяної застрахованій особі внаслідок ушкодження її здоров'я або в разі смерті, виплачуючи їй особам, які перебували на її утриманні, пенсію по інвалідності (у зв'язку з втратою годувальника) внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Механізм відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійного фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності і у зв'язку з втратою годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві, визначеного Порядком, затвердженим Постановою правління ПФУ від 03.03.2003 р. № 5-4 та правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків України від 04.03.2003 р. № 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.05.2003 р. за № 376/7697.
В порушення зазначених норм законодавства відповідач відмовився прийняти до відшкодування сплачені позивачем пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві по справі ОСОБА_4 за період березень-травень 2012 року у розмірі 2341,50 грн..
Вважаючи зазначені дії відповідача неправомірними Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька просить суд стягнути з Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька сплачені пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві по справі ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року на загальну суму 2341,50 грн..
Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якого зазначив, що сума заборгованості у розмірі 2341,50 грн. складається з таких складових: 450 грн. - основний розмір пенсії, сплаченої ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року (по 150,00грн щомісячно) та 1873,14 грн. - державна адресна допомога, сплачена ОСОБА_4 за зазначеній період.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, надавши заперечення на позовну заяву, відповідно до якого зазначив, що відповідно до ст. 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» у разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання. У пункті 3 цієї статті зазначено, що такими є жінки, які досягли 55 років, якщо вони не працюють, інваліди -члени сім'ї потерпілого на час інвалідності. На момент смерті ОСОБА_5 його дружині - ОСОБА_4 не виповнилося 55 років, в зв'язку з чим позивач зазначає, що права на страхові виплати у неї відсутні.
На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд,-
ВСТАНОВИВ
Управлінням Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ворошиловському районі м. Донецька були складені та підписані Акти щомісячної звірки по особовим справам потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за березень - травень 2012 року. ( а.с. 8-11, 16-18, 25-28)
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ворошиловському районі м. Донецька був складений список осіб, по яким суми виплачених пенсій не прийняті до заліку за зазначений період.
Так згідно зазначених списків, посилаючись на положення ст. ст. 21, 33, 34, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ", ст. ст. 37, 38 Закону України "Про пенсійне забезпечення", відповідачем не прийняті до заліку суми пенсій, зокрема, по ОСОБА_4. (а.с. 15, 21, 30)
Позивач не погодився з таким рішенням відповідача та звернувся до суду за захистом порушеного права на відшкодування виплачених пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, відділенням Виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька не враховані суми витрат на виплату пенсій ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року у загальному розмірі 2341,50 грн., що складається з суми основної пенсії у розмірі 450 грн. та з суми державної адресної допомоги у розмірі 1873,14 грн.
Пенсійне забезпечення громадян України відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-12 здійснюється органами Пенсійного фонду України. Стаття 81 вказаного Закону передбачає, що призначення та виплата пенсій, в тому числі пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання здійснюється органами Пенсійного фонду України.
З набранням чинності Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року № 1105-14 (надалі Закон № 1105) обов'язок відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті при настанні страхового випадку, зокрема, виплати йому або особам, які перебувають на його утриманні пенсій по інвалідності у зв'язку із втратою годувальника покладено на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
За приписами пункту 3 розділу XI "Прикінцеві положення" Закону № 1105 відшкодування шкоди, медична, професійна та соціальна реабілітація провадяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків також зазначеним у статті 8 цього Закону особам, які потерпіли до набрання ним чинності та мали право на зазначені страхові виплати і соціальні послуги; уся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності цим Законом підприємства, установи та організації не відшкодували матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, виплачується цими підприємствами, установами і організаціями, а в разі їх ліквідації без правонаступника - Фондом соціального страхування від нещасних випадків. Отже, за змістом наведеної норми обов'язок Фонду відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей матеріальну шкоду, заподіяну ушкодженням здоров'я, не залежить від того, чи сплачували Фонду страхові платежі підприємства, які ліквідовано та на яких було ушкоджено здоров'я потерпілого.
Постановою Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04 березня 2003 року № 5-4/4 затверджений Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку зі втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (надалі -Порядок).
Відповідно до п. 5 Порядку визначено, що органи Пенсійного фонду щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, на підставі списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (додаток 1), та списку померлих осіб і осіб, знятих з обліку з інших причин, які отримували пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (додаток 2), проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в районах та містах обласного значення звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (додаток 3), у якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно Головним управлінням Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Згідно пункту 4 Порядку відшкодуванню підлягають суми, що виплачуються відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та інших нормативно-правових актів, а саме:
- сума основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
- щомісячна цільова грошова допомога на прожиття, якщо така надавалася пенсіонеру, який одержував вищезазначену пенсію;
- допомога на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію;
- сума витрат Пенсійного фонду з виплати і доставки вищезазначених пенсій.
Частиною 6 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що до прийняття відповідного закону до пенсій, передбачених цим Законом, установлюються надбавки та здійснюється їх підвищення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення". Зазначені надбавки та підвищення встановлюються в розмірах, що фактично виплачувалися на день набрання чинності цим Законом з наступною індексацією відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Виплата їх здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві осіб, та зазначеного вище Порядку, затвердженого на виконання частини 8 статті 34 цього Закону, дає підстави вважати, що Фонд зобов'язаний відшкодовувати виплачені іншими страховиками суми допомоги на поховання лише тих осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, тобто за умови наявності причинного зв'язку їх смерті з одержаним каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я.
Пунктом 1 частини 1 статті 21 Закону № 1105 передбачено, що у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні пенсію у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Разом з тим, відповідно до ст. 24 зазначеного Закону Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний співпрацювати з фондами з інших видів соціального страхування у фінансуванні заходів, пов'язаних з матеріальним забезпеченням та наданням соціальних послуг застрахованим, у кожному конкретному випадку спільно приймаючи рішення щодо того, хто з них братиме участь у фінансуванні цих заходів.
Відповідно до пункту 5 статті 24 Закону № 1105 якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 січня 2012 року по справі № 2а/0570/23733/2011 позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька задоволені частково, стягнено з Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька на користь Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька суми основного розміру пенсій ОСОБА_4 за період липень-листопад 2011 року у розмірі 750 грн., в задоволенні решті позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2012 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька 2011 залишено без задоволення, апеляційну скаргу Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька задоволено, Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 24 січня 2012 року по справі № 2а/0570/23733/2011 скасовано. У задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення суми витрат по особовим справам потерпілих, яким виплачено пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві у сумі 3639,52 грн. відмовлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За приписами ч. 2 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Рішенням суду апеляційної інстанції по зазначеній справі було встановлено наступне.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно заяви від 26 серпня 2010 року про зміну виду пенсії за віком на пенсію у зв'язку із втратою годувальника, знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька.
Відповідно до акту № 44 про нещасний випадок на виробництві смерть ОСОБА_1 за формою Н-1 від 16 травня 1985року нещасний випадок стався 15 травня 1985 року на шахті ім. М.І. Калініна в м. Донецьку.
Факт знаходження ОСОБА_4 на утриманні чоловіка - ОСОБА_1 встановлено рішенням Ворошиловського районного суду м. Донецька від 22 жовтня 2004 року з 16 травня 1985 року.
Так, відповідно до частини 1 пункту "д" статті 21 Закону № 1105, у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні пенсію у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Відповідно до ст. 33 Закону № 1105 у разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат (пенсій згідно з підпунктом "д" пункту 1 частини першої статті 21 цього Закону) мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.
Такими непрацездатними особами є:
1) діти, які не досягли 16 років; діти з 16 до 18 років, які не працюють, або старші за цей вік, але через вади фізичного або розумового розвитку самі не спроможні заробляти; діти, які є учнями, студентами (курсантами, слухачами, стажистами) денної форми навчання - до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років;
2) жінки, які досягли 55 років, і чоловіки, які досягли 60 років, якщо вони не працюють;
3) інваліди - члени сім'ї потерпілого на час інвалідності;
4) неповнолітні діти, на утримання яких померлий виплачував або був зобов'язаний виплачувати аліменти;
5) непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право.
Право на одержання страхових виплат у разі смерті потерпілого мають також дружина (чоловік) або один з батьків померлого чи інший член сім'ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків потерпілого, які не досягли 8-річного віку.
Пенсія у разі смерті годувальника призначається і виплачується згідно із законодавством.
Таким чином, суд зазначає, що відповідач зобов'язаний відшкодовувати пенсію по втраті годувальника лише у разі, якщо на утриманні годувальника знаходились особи, які були непрацездатними на момент його смерті.
Доказів про наявність підстав для відшкодування пенсії по втраті годувальника, а саме -доказів про непрацездатність осіб, яким виплачується пенсія по втраті годувальника, позивач суду не надав. Довідка про проживання однією сім'єю з годувальником, або відсутність самостійного заробітку та знаходження на утриманні у годувальника не дають підстав для відшкодування відповідачем сум виплачених пенсій, оскільки визначальним є факт знаходження на утриманні годувальника саме непрацездатної особи.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що позовні вимоги УПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька до Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька в частині відшкодування заборгованості зі сплати основної суми пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві по справі ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року у розмірі 450 грн. не є обґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Щодо заявленої позивачем позовної вимоги в частині стягнення з відповідача витрат на виплату державної адресної допомоги по справі ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року у розмірі 1873,14 грн. суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" запроваджена державна адресна допомога, яка сплачується у разі, якщо розмір пенсії не досягає встановленого відсотка прожиткового мінімуму.
Пунктом 4 цієї Постанови визначено, що виплата щомісячної державної адресної допомоги здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія або державна соціальна допомога.
Згідно ст. 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Статтею 81 вказаного Закону передбачено, що призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
У ст. 25 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування перелічені види соціальних послуг і матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Статтею 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" визначений перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються Фондом.
У вказаному переліку відсутня державна адресна допомога.
Також, як вже зазначалось судом, пунктом 4 Порядку визначено перелік витрат, які Відділенням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька підлягають відшкодуванню Управлінню Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька.
У зазначеному переліку також відсутні витрати, пов'язані з виплатою державної адресною допомоги.
Зважаючи на особливості фінансування страхування від нещасного випадку, виключно цільове використання цих коштів та враховуючи те, що адресна допомога як окремий вид соціальної допомоги не входить до складу розміру пенсії по інвалідності та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, Фонд соціального страхування не може нести витрати на виплату державної адресної допомоги.
Зазначена правова позиція викладена в Постанові Верховного суду України від 20.06.2011 року по справі № 21-118а11.
За приписами частини 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Відповідно до частини 1 статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Таким чином, судом встановлено, що обов'язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків відшкодовувати державну адресну допомогу не передбачений законом, а тому позовні вимоги УПФУ в частині стягнення з відповідача витрат на її виплату ОСОБА_4 за березень - травень 2012 року у розмірі 1873,14 грн. є безпідставними.
З урахуванням встановлених судом обставин, приймаючи до уваги наведені положення діючого законодавства, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленого позову, а тому позовні вимоги УПФУ в Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення з Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька сплачених ОСОБА_4 суми пенсії та адресної допомоги за березень - травень 2012 року у розмірі 2341,50 грн. задоволенню не підлягають у повному обсязі.
Відповідно до приписів ст. 94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення сплаченої ОСОБА_1 пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві, за період березень-травень 2012року, у розмірі 2341,50грн -відмовити.
Постанова постановлена і підписана в нарадчій кімнаті 14 вересня 2012 року о 14 год. 25 хв. та проголошена у судовому засіданні в присутності представників сторін.
Постанову може бути оскаржено. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Спасова Н.В.